Legend (Velká Británie)
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
131 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller, Životopisný
Motto: Skutečný příběh dvojčat Krayových

Obsah

:
Film nás zavede do tajné historie šedesátých let dvacátého století a neobyčejných událostí, které přinesly pochybnou slávu dvojčatům Krayovým. Hlavní více »« méně

Režie

:
Brian Helgeland

Scénář

:
Brian Helgeland John Pearson

Herci

:
Tom Hardy Emily Browning Paul Bettany Taron Egerton David Thewlis ...
Premiéra: 15. 10. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Jediné, co zajišťuje tomuhle komornímu gangsterskému retru účast v lichotivé společnosti "měli byste vidět", je okázale chameleonská kreace Toma Hardyho. Neplatí přísloví, že nejlepší scénáře píše život sám, protože Helgeland napsal jednoduchý filmový příběh zploštělý na stokrát obehrané téma "bad guys rising up", přičemž celá emocionální a psychologická stránka stojí celou svou vahou právě na výkonu Toma Hardyho - díky němu film funguje a nejenže se na něj dobře kouká, ale je i velmi zábavné ho poslouchat, ať už arogantní provokování policistů či gangsterů, nebo neodolatelně přiteplené sexuální narážky (Tom Hardy se tímto stává nejvíc cool gayem v historii filmu). Pomyslné pozlátko uplynulého filmového roku, který nepatřil DiCapriovi, Cruisovi ani Prattovi - patřil "šílenému" Hardymu...

 • 85%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (989 bodů)

  Stylové skvělý scénář a excelentní Tom Hardy

 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2016
  EXpenzza (647 bodů)

  Tady se někdo zhlédnul v Mafiánech, ale na rozdíl od Scorseseho není ani náhodou tak zručný režisér. Nicméně scénáře psát Brian Helgeland umí a ke ztvárnění Reggieho s Ronem si vybral někoho, kdo svým uměním (ksichtem i hlasem) udrží na bedrech víc než dvouhodinový film. S tím ale přichází další problém, protože 133 minut je na takovou místy režijní nudu docela dost dlouhá doba, a tak má člověk pocit, že se některé situace neustále jen opakují a opakují a ne a ne se z toho labyrintu dostat ven. Neznám předlohu, ale nechat vyprávět příběh z pohledu Frances bylo podle mě chytrým krokem, protože ona je jediná, ke komu jde z hlavního osazenstva přilnout a cítit s ním. Carter Burwell si dával maličko pauza, ale vrátil se mistrovsky. Jeho hudba dělá scénám mnohdy lepší atmosféru než sám Helgeland. Naštěstí se Legendy zločinu neberou tak moc vážně a všudypřítomná nadsázka dělá z těžce psychopatických výlevů šťavnatou zábavu k popukání (kurva, zpívej!)

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2016
  adam-tesar (492 bodů)

  Ryze subjektivní hodnocení: miluji mafiánskou tématiku a Toma Hardyho,už jen proto bych dal filmu dobré hodnocení ale film toho má mnohem více co nabídnout. Hardy ve dvojroli vytvořil věrohodně bratry ganstery, nastudoval oba na výbornou, což režisér vystavuje spíše, než děj filmu. Krimi se zábavnými chvilkami a otazkou,zda láska může změnit tvrdé jádro uprostřed dobývání špinavého Londýna.

 • 60%
  0
  0
  5. 4. 2016
  machetetete (443 bodů)

  Rodina je základ státu. Brian Helgeland byl vždycky docela zajímavý chlapík, když se mu to sejde, divák se může tetelit blahem. A Tom Hardy je zase dříč, který ze sebe v posledních letech vymačkal tolik, že si ho museli všimnout i diváci v Mongolsku. Jemu i jeho bráchovi leží (nejen) londýnské podsvětí u nohou. Jeden je typický charismatický kořen, inteligentní manažer, se slušným přehledem i solidní vyřídilkou. Tu má i jeho bratr, jenže ten je zároveň nevypočitatelný, agresivní podivín a představuje tak trochu neřízenou střelu. Oba hraje právě Hardy. A na oba je radost pohledět. Jenže samotný příběh není až tak atraktivní. Je to stylově natočené, je to absurdní i přitažlivé, ale poměrně rychle se to začne zajídat. Tvůrci se úplně nerozhodli, co vlastně chtějí divákovi nabídnout, krkolomně hledají, co by měli nabídnout: tu černý humor, tam divoká scéna, pak romantická sekvence, záhy drsný pěstní souboj. A nakonec nám to všechno nabobtnalo na předlouhých 133 minut, které nejsou zdaleka tak živelné a dynamické, jak bych si přál.

70 63 ?
 • Nikipi 55%
 • misec 100%
 • Markykucerka 85%
 • Brenan88 70%
 • Mikik4444 80%
 • Liboul 75%
 • Yancl 70%
 • HenryCZ 85%
 • aero 85%
 • MartyBanan 80%
všechna hodnocení (56)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
Sdílet tuto stránku:

Partneři: