Legend (Velká Británie)
« další názvy »
Francie Francie
Velká Británie Velká Británie
131 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller, Biografický
Motto: Skutečný příběh dvojčat Krayových

Obsah

:
Film nás zavede do tajné historie šedesátých let dvacátého století a neobyčejných událostí, které přinesly pochybnou slávu dvojčatům Krayovým. Hlavní dvojroli více »« méně

Režie

:
Brian Helgeland

Scénář

:
Brian Helgeland John Pearson

Herci

:
Tom Hardy Emily Browning Paul Bettany Taron Egerton David Thewlis ...
Premiéra: 15. 10. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Legendy zločinu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Legendy zločinu myslíte! K 24. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27080 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  13. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (21483 bodů)

  Tom Hardy se vrátil do prostředí, ve kterém už exceloval v minisérii v roce 2009 pod českým distribučním názvem ´Úlovek´ a hned rovnou ve dvojroli. Dvojnásobný nášup Toma Hardyho, dvojnásobně zvýšená zábava. Opět příběh s břitkou brilantností, brutalitou a šokujícím dějovým vývojem. Tom Hardy, jakoby se v takovýchto rolích našel. Ve zmíněné minisérii brojila rivalita rodinná, tady svým způsobem také, jen na poli bratrském. Opět nikomu a nic není pramálo svaté. Násilí a konflikty se nevyhýbají nikomu a ničemu. Děj poukazuje na fakt, že všechno souvisí se vším, a že jakákoliv událost nemůže být v žádném případě náhoda či omyl. Nic také nezůstane bez následků. Tentokrát se jedná o 60. léta pojednávající osud dvou bratrů striktně terorizující Londýn. Má to hloubku, neočekávané a šokující zvraty a námětově ohromný temný potenciál. Pravda, nejoriginálnější příběh to zrovna není, ale na druhou stranu, dá se v tomto ještě vůbec něco nového vymyslet? Tom Hardy je ve vyobrazení obou bratrů velice impozantní už v tom, jak si s oběma charaktery hraje. Dalo by se to porovnat se stejnou rolí Jeana-Clauda Van Damma ve snímku z roku 1997 ´Dvojitý úder´. Technická záležitost je vlivem své doby samozřejmě viditelně rozdílná, ale co se týče odlišných charakterů obou bratrů, kdo byl po herecké stránce lepší? Buď jak buď, snímek ´Legendy zločinu´ jistojistě osloví diváky, kterým se líbila už výše zmíněná minisérie. Gangsterský film, který do výšin sice nevzejde, ale své osobité kouzlo na 100% má.

 • 70%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Jediné, co zajišťuje tomuhle komornímu gangsterskému retru účast v lichotivé společnosti "měli byste vidět", je okázale chameleonská kreace Toma Hardyho. Neplatí přísloví, že nejlepší scénáře píše život sám, protože Helgeland napsal jednoduchý filmový příběh zploštělý na stokrát obehrané téma "bad guys rising up", přičemž celá emocionální a psychologická stránka stojí celou svou vahou právě na výkonu Toma Hardyho - díky němu film funguje a nejenže se na něj dobře kouká, ale je i velmi zábavné ho poslouchat, ať už arogantní provokování policistů či gangsterů, nebo neodolatelně přiteplené sexuální narážky (Tom Hardy se tímto stává nejvíc cool gayem v historii filmu). Pomyslné pozlátko uplynulého filmového roku, který nepatřil DiCapriovi, Cruisovi ani Prattovi - patřil "šílenému" Hardymu...

 • 85%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1104 bodů)

  Stylové skvělý scénář a excelentní Tom Hardy

 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Tady se někdo zhlédnul v Mafiánech, ale na rozdíl od Scorseseho není ani náhodou tak zručný režisér. Nicméně scénáře psát Brian Helgeland umí a ke ztvárnění Reggieho s Ronem si vybral někoho, kdo svým uměním (ksichtem i hlasem) udrží na bedrech víc než dvouhodinový film. S tím ale přichází další problém, protože 133 minut je na takovou místy režijní nudu docela dost dlouhá doba, a tak má člověk pocit, že se některé situace neustále jen opakují a opakují a ne a ne se z toho labyrintu dostat ven. Neznám předlohu, ale nechat vyprávět příběh z pohledu Frances bylo podle mě chytrým krokem, protože ona je jediná, ke komu jde z hlavního osazenstva přilnout a cítit s ním. Carter Burwell si dával maličko pauza, ale vrátil se mistrovsky. Jeho hudba dělá scénám mnohdy lepší atmosféru než sám Helgeland. Naštěstí se Legendy zločinu neberou tak moc vážně a všudypřítomná nadsázka dělá z těžce psychopatických výlevů šťavnatou zábavu k popukání (kurva, zpívej!)

 • 90%
  0
  0
  14. 5. 2016
  adam-tesar (594 bodů)

  Ryze subjektivní hodnocení: miluji mafiánskou tématiku a Toma Hardyho,už jen proto bych dal filmu dobré hodnocení ale film toho má mnohem více co nabídnout. Hardy ve dvojroli vytvořil věrohodně bratry ganstery, nastudoval oba na výbornou, což režisér vystavuje spíše, než děj filmu. Krimi se zábavnými chvilkami a otazkou,zda láska může změnit tvrdé jádro uprostřed dobývání špinavého Londýna.

 • 60%
  0
  0
  5. 4. 2016
  machetetete (464 bodů)

  Rodina je základ státu. Brian Helgeland byl vždycky docela zajímavý chlapík, když se mu to sejde, divák se může tetelit blahem. A Tom Hardy je zase dříč, který ze sebe v posledních letech vymačkal tolik, že si ho museli všimnout i diváci v Mongolsku. Jemu i jeho bráchovi leží (nejen) londýnské podsvětí u nohou. Jeden je typický charismatický kořen, inteligentní manažer, se slušným přehledem i solidní vyřídilkou. Tu má i jeho bratr, jenže ten je zároveň nevypočitatelný, agresivní podivín a představuje tak trochu neřízenou střelu. Oba hraje právě Hardy. A na oba je radost pohledět. Jenže samotný příběh není až tak atraktivní. Je to stylově natočené, je to absurdní i přitažlivé, ale poměrně rychle se to začne zajídat. Tvůrci se úplně nerozhodli, co vlastně chtějí divákovi nabídnout, krkolomně hledají, co by měli nabídnout: tu černý humor, tam divoká scéna, pak romantická sekvence, záhy drsný pěstní souboj. A nakonec nám to všechno nabobtnalo na předlouhých 133 minut, které nejsou zdaleka tak živelné a dynamické, jak bych si přál.

 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Sparky99 (22 bodů)

  Ryze subjektivní hodnocení: miluji mafiánskou tématiku a Toma Hardyho,už jen proto bych dal filmu dobré hodnocení ale film toho má mnohem více co nabídnout. Hardy ve dvojroli vytvořil věrohodně bratry ganstery, nastudoval oba na výbornou, což režisér vystavuje spíše, než děj filmu. Krimi se zábavnými chvilkami a otazkou,zda láska může změnit tvrdé jádro uprostřed dobývání špinavého Londýna.

72 63 ?
jak hlasovat?
 • adam-tesar 90%
 • Sparky99 80%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Kim6 50%
 • Meky 60%
 • ZARaz 95%
 • radek svadla 85%
 • regazzoni 70%
 • Mondyes 100%
 • Venom81 100%
všechna hodnocení (69)