Dumbo (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Fantasy, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Dětský, Remake

Obsah

:
Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Helen Aberson Ehren Kruger Harold Pearl

Herci

:
Eva Green Michael Keaton Colin Farrell Danny DeVito Alan Arkin ...
Premiéra: 28. 3. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Dumbo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dumbo myslíte! K 15. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28100 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dumbo


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Brenan88 (45657 bodů)

  Dumbo patří mezi mé oblíbené animáky, ale jeho přerod v celovečerní hraný film se vůbec nezdařil. Burton jen potvrdil svou tvůrčí sterilitu a ztrátu nezaměnitelného rukopisu. Dumbo je zde navíc jen vedlejší postavou. Herecky ok, ale byl bych raději kdyby se Burton vrátil ke kořenům.

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Schneefee (4262 bodů)

  Burtonův rukopis je tu znát jen lehce, osobně bych uvítala, kdyby dostal více prostoru a Dumba trochu víc přitemnil. Ale celkově se mi to líbilo. Na Evu Green a Colina Farrella se celkem hezky kouká, dětské role byly vybrány také dobře.
  DeVito mi tu silně připomíná zestárlého principála z Velké Ryby.

 • 65%
  0
  0
  10. 11. 2019
  Blackhand47XD (2263 bodů)

  Jestliže jsem letos Aladina zkritizoval za možná až přílišnou snahu držet se originálu, tady je to zase naprostý opak. S předlohou má Dumbo společného možná tak titulního hrdinu a pár zmodernizovaných scén, jinak si jde zcela jinou cestou. Chrabrého myšáka zde nahradily děti vojenského veterána první světové války. Disney si zde samozřejmě nemohlo nechat ujít poukázat na to, že i dívka může být vědkyní (to je samozřejmě v pohodě, ale rok 1919 je ale jiná doba) + se tu ve výsledku bojuje proti tomu, aby se zvířata používala v cirkusech. Z filmu tak čiší až moc velká propagace moderního smýšlení, což filmu škodí, jelikož jde vidět že Disney nenechalo Burtona dělat si to po svém, tak je tu jen malý náznak jeho stylu a práce s postavami. Ačkoliv mám Michaela Keatona rád, zde se jeho role vůbec nepovedla a celé akční finále je navíc také o ničem. Filmu tak nakonec dávám stejné hodnocení jako Aladinovi, ale pocitově se mi přeci jenom zdá Dumbo lepší. 65%

 • 50%
  0
  0
  26. 6. 2019
  Vurhor (2017 bodů)

  Za normálních okolností bych se tomuhle vyhnul velkým obloukem, ale Timu Burtonovi prostě nemohu odolat. Zároveň si ale škrábu hlavu nad tím, proč se zrovna on pro něco takového upsal. Upřímně musím říct, že vůbec nejsem fandou tohoto rozjíždějícího se trendu filmování populárních kreslených disneyovek do live action formy. Originály to tak okrádá o jejich jedinečnost, plus kdyby se jednalo jen o pár snímků, mávl bych nad tím rukou, nicméně se zdá, že po Krásce a Zvířeti, Dumbovi, Lvím králi a Aladinovi se bude ještě pokračovat... Dumbo se navíc odehrává v extrémně nesympatickém prostředí (cirkusu), díky čemuž si člověk ani nenajde cestu k hlavním hrdinům, kteří jsou chodící ztělesnění pokrytectví - sere nás, že Dumbovu mámu prodali zlému Michaelu Keatonovi, protože to se zvířátkům nedělá, ale nutit opici nosit ženský hadry a v rámci show ji umístit nad šlehající plameny, tak to je samozřejmě oukej. Z typického stylu Burtona tu najdete kulový. Možná tak maximálně Elfmanova hudba, ale tím to končí. Výprava je krásná, plus obecně pro caparty to bude asi žůžo podívaná, ale je to zároveň neskutečně generický a všední. O to víc mě mrzí, že to vzešlo z Burtonovo režie, člověk by čekal od takového pardála něco více. Jednoznačně nejhorší Burtonův film, co jsem viděl. Možná protože i tak trochu působí, jako kdyby byl Burton do jeho tvorby ukecanej. Aspoň že na tu Evu Green se dobře koukalo.

Hodnocení a recenze Dumbo

59 56 ?
jak hlasovat?
 • Riverdon 50%
 • kubi.sarka 65%
 • Lucy Lu 55%
 • Reacherjack2016 60%
 • lukasopicasso 40%
 • bafik 55%
 • Jan Hans 60%
 • Atsus 30%
 • Blackhand47XD 65%
 • janeckovan 65%
všechna hodnocení (34)