Beauty and the Beast (USA)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Romantický, Muzikál, Pohádka, Blockbuster, Dětský, Gotický, Remake, Teenagerský

Obsah

:
V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým více »« méně

Režie

:
Bill Condon

Scénář

:
Evan Spiliotopoulos Stephen Chbosky Linda Woolverton Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Herci

:
Gugu Mbatha-Raw Emma Watson Luke Evans Ewan McGregor Dan Stevens ...
Premiéra: 16. 3. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Kráska a zvíře. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kráska a zvíře myslíte! K 19. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28104 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kráska a zvíře


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  6
  1
  16. 4. 2017
  Brenan88 (45692 bodů)

  Rok se s rokem sešel a máme tu další verzi dnes již klasiky Kráska a zvíře. Tentokrát to tvůrci pojali jako muzikál což mne příliš nepotěšilo,protože nepatřím mezi fandy toho žánru. Viděl jsem to v originále a musím říct,že zazpívané a vlastně celá hudební čísla nebyla tak zlá a otravná jak jsem očekával. Navíc obsazení v tomto případě bylo na jedničku jmenovitě hlavně Luke Evans. Digitální stránka filmu byla dle očekávání skvělá a i zvíře vypadalo dobře. K samotnému příběhu nemá smysl ani nic psát,protože už byl tolikrát zfilmován,že nedokáže ničím překvapit.

 • 80%
  0
  2
  29. 6. 2018
  martin-mickey-stusak (25934 bodů)

  Jedna z nejznámějších pohádek o dívce, která po uvěznění, po snaze zachránit svého otce, dostane tzv. Stockholmský syndrom a zamiluje se do svého věznitele, který je sice vlivem kletby nestvůrou, ale na základě vyřčené lásky se promění v pohledného mladíka. Snad není nikoho, kdo by tento příběh neznal. Své zpracování má i v českém filmu. ´Kráska a zvíře´ (1971) a nebo ´Panna a netvor´ (1978). Studio Walta Disneye příběh proslavilo svým animovaným snímkem a nyní přišlo s jeho hranou verzí. Onu milou a pohlednou dívku pod jménem Bell si zahrála Emma Watson a kupodivu dobře. Najdou se sice scény, kde to krapet zaskřípe, ale divák sledující hlavně příběh a poslouchající písničky takovýto neduh lehce přehlédne. Žánrově se jedná o muzikál a vcelku chytlavý. Jednoduché a melodické písničky jsou sice u Disney filmu prim, ale tohle je něco víc. Jestli to děti zaujme, těžko říct, ale muzikálové nadšence určitě. Výprava skvostná, CGI animace už dle zvyku, příběh srozumitelný s patřičným humorem a k tomu ty muzikálové zpěvy. Co chtít víc, než si snímek náležitě užít.

 • 60%
  0
  0
  19. 8. 2018
  Pete69 (20723 bodů)

  Toto nablýskané zpracování Krásky a zvířete je typicky americké. Muzikálové pojetí mě vůbec neoslovilo, možná je to i tím, že písně utrpěly dabingem. Nejlepší bylo zpracování lidí, kteří byli proměněni ve věci. Emma Watson nic moc, zpracování zvířete slušné. Nablýskaná, muzikálová pohádka určená hlavně dětem a možná některým ženám. 60%

 • 70%
  0
  2
  12. 8. 2017
  sabule (14226 bodů)

  Klasická předělávka pohádky o krásné dívce a zakleté příšeře s hvězdným obsazením,je dobře známa i ze dvou českých počinů.Z Emmy Watson vyrostla velmi krásná žena a všechny své půvaby v tomto filmu dokáže uplatnit,jinak kdo znají tento příběh,tak je nemůže nic nového překvapit.

 • 65%
  0
  0
  30. 1. 2021
  JosefTomas (8638 bodů)

  Dobrá práce, které ale schází nějaká výraznější tvůrčí invence. Condon je určitě skvělý řemeslník (jen díky němu jsou poslední díly Twilight ságy snesitelné) a v rodinném filmu si asi moc dovolit nemůže, ale kdyby si někde trochu dupnul, nebo přišel s něčím jiným, docela bych to uvítal. Vizuálně to je ale nádherné (raději ani nechci vědět, kolik to stálo, ale kolem 100 mega se zajisté pohybujeme) a tvůrci prodají záběry malého městečka, přírody i zakletého zámku. Obsazení také skvost, ale skryté buďto za CGI nádobím, nebo make-upem (ale zase milé překvapení v podobě titulků, když najednou zjistíte, kdo se za tím vším skrýval). Jen písničky bych zkrátil. Ano, vím, že jsou nedílnou součástí Disney pohádek, ale v jistý moment zkrátka neví, kdy přestat a uměle se natahuje stopáž o zbytečné jednotky minut. Kráska a zvíře nenabízí nic víc, než naleštěný průměr. Ale dělá to velmi dobře. PS: Tak rozpočet je prý někde mezi 150-300 mega dolarů. Tak jsem pár desítek sekl. :)

 • 80%
  0
  1
  11. 4. 2017
  evismaior (4252 bodů)

  Je to takové pěkně koukatelné. Hlasy spousty známých herců pod maskou pohyblivého malovaného nádobí a jiných starožitností, vtipkující netvor, Luke Evans, který umí zahrát fakt přesvědčivě hezkého, leč omezeného a o to nebezpečnějšího hlupáka, spousta zpěvů a tanců, politická korektnost, která do historické Francie a kostýmů šlechty zařadí bez váhání i osoby ne právě bělostné pleti, o homosexuálech a transvestitech nemluvě, a především Emma Watson, která z našprtané knihomolky Hermiony dorostla v půvabnou knihomolku Belle, krásně pracuje s hlasem i pohyby těla a vůbec je to prostě ta správná sympaťačka. Jen pořád toužím po tom vidět někdy nějakou víc psychologicky rozehranou meziakci, nejen to opakující se "fuj, zvíře, bojím se ho a nesnáším ho, protože mě tady vězní", které zázračně rychle přechází v "miluji ho až k smrti". Ale to jsem v této pohádkové podívané těžko mohla očekávat...

 • 80%
  3
  1
  20. 3. 2017
  rkotvald (3159 bodů)

  Dokonale natočená pohádka a tím dokonale myslím, dokonalé efekty, obsazení, nazpívané písně. Už od začátku mě film vtáhl do pohádkové atmosféry a jsem vážně moc ráda, že se tvůrci drželi původního příběhu a jen nám malinko odhalili Bellinu minulost a co se stalo s její matkou. Zvíře v tomhle filmu dostalo více prostoru, což nebylo na škodu, ale na druhou stranu by to tam ani nemuselo být. Emma Watson mě překvapila, jak krásně umí zpívat. Bylo to dojemné, kouzelné a prostě dokonalé, jen by to mohlo být o malinko kratší.

 • 100%
  0
  4
  5. 7. 2018
  nikol125 (2777 bodů)

  Nádherná pohádka. Už jako malá jsem ji měla hrozně moc ráda. Ve filmu mě především potěšila hlavní role Krásky, kterou ztvárnila moje oblíbená herečka Emma Watson. :)

  • Emma Watson
  • Zvíře
  • láska
  • písničky
  • laskavost, obětavost a odvážnost Krásky (Bell)
  • 70%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2017 bodů)

   Původní disney animák jsem neviděl. ANO, JE TO TAK! ŘEKL JSEM TO! Proto jsem neměl s čím porovnávat. Zprvu se mi honilo hlavou, že předělávky animovaných filmů na hrané jsou vcelku zbytečné, pak jsem si ale vzpomněl na hranýho Asterixe Obelixe a mise Kleopatru, což je jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, a hned jsem od té myšlenky opustil. Je to hezký, milý, zpívá se tam pěkně (Alan Menken je bůh) a na efekty je to podívaná. A vlastně se mi strašně líbí motiv toho příběhu - že pravá romantická láska pramení z povahy, nikoliv ze vzhledu. Škoda, že ve skutečném světě to takhle nefunguje :( Oba hl. hrdinové samo sebou sympaťáci, Hermiona umí zpívat, čímž se už pomalu stává příliš dokonalou bytostí, což vlastně nevím, jestli se mi líbí, a Zvíře má hlas Kylo Rena ze Star Wars, což bylo hodně cool. Jinak je to ale vlastně dost průměrná pohádka, na kterou budete s úsměvem vzpomínat, ale po pár dnech vám z hlavy vymizí. Ale bavilo mě to. Nejlepší scéna: Pěvecký manifest Gastona v hospodě. Bomba! P.S. Nejdřív jsem si říkal: ,, FUCK THAT mluvící harmapádí!" Ale jakmile bylo odhaleno, jací herci je hrají, hned jsem se jim omluvil.

  • 85%
   0
   0
   28. 3. 2017
   Reacherjack2016 (1785 bodů)

   Miluju filmy od Disney. Moje nejoblíbenějších filmy jsou např. Kráska a zvíře, Kniha džunglí nebo Lví král. Animovaný film Kráska a zvíře se mi líbil a nemohl jsem se dočkat až do kin vejde hraná verze. Ve filmu jsou nádherné písničky. Hodně se mi líbil herec Josh Gad. Mě se nejvíce líbila scénka jak zpívali v hospodě písničku Gaston. Film má sice dvě hodiny ,ale stojí to za to. Proto dávám filmu 85%.

  • 80%
   1
   0
   26. 9. 2017
   Teresie (1107 bodů)

   Překvapivě mě tohle moc bavilo ....

  • 90%
   0
   0
   1. 6. 2017
   Ciiiri (943 bodů)

   Jako hodnota filmu nic moc. Zase je to pohádka. Byla milá. Jenže hlavní a jediný důvod byla Emma Watson. Hlavně jsem chtěla jít na originál, protože jsem ji chtěla slyšet zpívat. Dost mě překvapilo, jak umí... Ovšem myslím si, že v některých "výškách" ji bylo "pomoženo". Ale rozhodně pro fanoušky doporučuji. Písničky hezké, ale mohli být zajímavější...

  • 80%
   0
   0
   9. 8. 2017
   Sheemas (736 bodů)

   Kráska a zvíře, další klasická pohádka předělaná do moderní podoby. Obsazení bylo vybrané na jedničku, především pak Luke Evans, který byl jako padouch perfektní, zpracování parádní, trikově, barevné, mluvící a pohybující se nábytek, pro malé děti absolutně dostačující. Příběh jako takový byl natočen již několikrát, takže opravdu nemá čím překvapit a pro mě, jako dospělého diváka bylo množství písniček velmi otravné a délka taky dala zabrat. Ale celkově se jedná o pěknou a povedenou pohádku.

  • 85%
   0
   0
   15. 7. 2017
   Květka (711 bodů)

   Na tento film jsem se těšila jako na žádný jiný. Možná za to mohly všechny ty upoutávky, nebo možná stačilo vědomí, že tam bude hrát oblíbená Emma Watson. Myslím, že nikdo jiný než ona by se na roli Belle nehodila. Film je skvělý, určitě jsem se na něj nedívala naposledy. :)

  • 100%
   0
   0
   22. 4. 2019
   Terezie_Terez (473 bodů)

   Tento snímek jsem opravdu potřebovala. Spoustě lidí se nelíbí další verze Beauty And the Beast, ale já jsem z ní nadšená. Tvůrci se na "zvířeti" mohli vyřádit a upustit uzdu fantazii. Stejně tak neuvěřitelně obdivuji dokonalost podoby lidí ze zámku s věcmi, kterými se stali. Hudba, obsazení, nostalgie.. To na snímku miluji.

  • 90%
   2
   0
   7. 4. 2017
   dadoool (407 bodů)

   Naprosto úžasná pohádka! Dokonale zahraná, krásné prostředí, pěkné záběry. Šla jsem na to s tím, že jsem neznala původní příběh a verzi, a tak jsem byla moc zvědavá, jaké to bude. Někteří co znali původní příběh si stěžovali, že verze není moc povedená. Po shlédnutí nové verze jsem se podívala na tu původní a musím říct, že se to opravdu povedlo. Pár drobných změn a předělávek a film se trochu protáhl, ale bylo to opravdu kouzelné. Zvíře skvěle zahrané, Emma dokonalá jako vždy! Hudba nádherná, stejná jako v původním filmu, což mě příjemně překvapilo. Nejvíce mě po celou dobu filmu bavil Ian Mckellen, opravdu dokonale nadabované. Kdo šel na film s dabingem, udělal podle mě velkou chybu. Už se moc těším, až film uvidím znovu.

  • 60%
   0
   0
   14. 8. 2017
   mil78 (384 bodů)

   Slušně po všech stránkách řemeslně odvedená, byť nijak nezapomenutelná podívaná.
   Kostýmy, herci, výprava všechno precizně šlape, přesto tomu něco chybí.
   Osobitější punc, nebo originálnější provedení.
   Přesto je Kráska a zvíře klasikou,kterou by bylo škoda v hrané verzi minout.

  • 100%
   1
   0
   28. 11. 2017
   zrzinda2408 (306 bodů)

   Nádhera! Vrátila jsem se zpět do svých dětských let. Tento film se vážně povedl. Jak zde kolega píše, že tento film pojali "tvůrci jako muzikál", tak jde vidět, že originál neviděl, který je sic kreslený, ale též pojatý jakožto muzikál. Prostě nádhera, s originálem se tento film ztotožňuje. O hereckém obsazení se ani nebavím, nikoho lepšího na roli Belle by vážně vybrat nemohli. Vřele doporučuji!

  • 85%
   0
   0
   14. 8. 2017
   tyna-berbrova (270 bodů)

   Moc povedené zpracování. Když se člověk nechá unést kouzelným světem na plátně a skvělých hereckých a i pěveckých výkonů, musí odcházet z kina spokojený. Jen je tot zpracování spíše pro větší děti a nebo spíš dospělé. Okolo sedící děti v kině se docela brzy začaly nudit.

  • 80%
   1
   0
   20. 3. 2017
   jitulilinka (153 bodů)

   Oproti českým pohádkám možná trochu kýčovitější, ale naprosto mě svým celkovým vzhledem film uhranul. Emma Watson je úžasná, celou dobu je sice obklopená hlavně geniálními triky a CGI postavami, ale nevadí mi to a ve finále je to velmi vtipné a muzikálová čísla až famózní. Condon je evidentně umí.

  • 75%
   0
   0
   8. 4. 2017
   louluk (138 bodů)

   Co říct k tomuhle filmu? Prostě Emma Watson. Bez ní by byla pro mě tato pohádka poloviční. Ale abych nekřivdil i ostatním hercům. Luke Evans u mě taky rozhodně zabodoval. Slizkej záporák. Jinak prostě klasickej příběh, kterej zná už skoro každej. Zajímavé kulisy i atmosféra. Jestliže filmu stále nemáte dost, určitě si pořiďte knihu nakladatelství Albatros. Najdete v ní luxusní fotky přímo z filmu.

  • 75%
   0
   0
   25. 1. 2018
   dd.cuba (114 bodů)

   Je pro mě hrozně těžké dát tomuhle filmu je 3*, ale já prostě nemůžu jinak. Možná, až se podívám znovu, ale teď ne. Animovaná verze je mou nejoblíbenější disneyovkou, takže když se tady začala krásná Emma Watson (filmaři nemohli vybrat lépe) procházet po městě při písni "Bonjour", mé srdce zaplesalo. Ovšem pak - a já nevím proč - se vše zamotalo pouze do písniček. Ano, jsou hezké, ale oproti originálu natahované. Navíc, z mně naprosto nepochopitelných důvodů, byly přidány i další písně. Z Beauty and the Beast se tak stal čistokrevný muzikál, snad ještě muzikálovější než Lalaland... Dost tím zanikly všechny postavy, nedostaly totiž tolik prostoru, kolik by si zasloužily. A to je věčná škoda, protože Emma byla kouzelná, Dan Stevens "Zvíře" byl kouzelně sarkastický (ano, oproti animáku, kde byl spíš moula, opravdu povedené...) a Luke Evans byl naprosto k sežrání - charismatický záporák je vždycky nejlepší! Bylo to moc hezké, to ano, "nábytek" sršel humorem, hudba podmanivá, obrazová stránka vlastně dokonalá. Ale...

  • 70%
   0
   0
   14. 8. 2017
   Sarka21 (97 bodů)

   Čím dál tím více se rozrůstají předělávky klasických animovaných pohádek a ani film Kráska a zvíře není výjimkou. Film byl předělán do muzikálu, což je rozdíl od předchozích předělávek. Koho muzikály nejsou zrovna šálek kávy, tak tento film ho nemusí odradit, neboť hudební čísla byla dobrá a nenaplňovala celou filmovou linku, byl tam dostatek i mluvených pasáží. Emma Watson dokáže jistě svým půvabem a hereckým nadáním přilákat mnohé fanoušky do kin.

  • 70%
   0
   1
   14. 7. 2017
   angelikap (72 bodů)

    • Znám lepší verze, hlavně se trochu ztrácí hlavní děj v množství efektů.
   • 90%
    0
    0
    14. 8. 2017
    221Bara (28 bodů)

    Na tenhle snímek jsem se jakožto velká fanynka Disneyho moc těšila. A nebyla jsem zklamaná. Ani, film má své slabší momenty, chvílemi mi herecké výkony Emy Watson na začátku filmu přišly dosti prkenne, ale zato to vyvážila nádherná grafika, pěvecké výkony a způsob, jakým scenariste dotáhli příběh do konce a dali mu celkový rámec, jenž původnímu animovnemu filmu chyběl.

   • 85%
    2
    0
    20. 3. 2017
    Staninka (22 bodů)

    Nádherný film, nejen pro děti. Překvapilo mě, že byl udělaný jako muzikál, trailer tomu nenasvědčoval. Vojta Dyk zpíval zvíře skvěle, Emma Watson byla také hezky přezpívaná, jen teď nevím kým. Pohádka mě vtàhla do děje a na konci jsem se držela, aby neukápla slza. Doporučuji všem.

   • 85%
    0
    0
    7. 5. 2017
    Zabijak129 (21 bodů)

    Dávám 85 % české verzi (95 % pro původní anglickou)

    • Scény
    • Herci
    • Kamera
    • Dabing
    • Příběh
   • 60%
    0
    0
    20. 6. 2017
    martina-cernakova (16 bodů)

    Mne film trochu zklamal,miluji original od disneyho a tady se sice drzeli originalu,ale chybela mi tam ta laska a romantika. Na to ze film trval 2 hodiny mi to prislo strohe co se peibehu a emoci tyce a hlavne to nebylo tak vtipne,ty animovane postavicky byly daleko vtipnejsi.No v celku mi to prislo takove suche,bez emoci a emma Watson,i kdyz ji mam rada,mi tam moc nesedela.

   • 100%
    0
    0
    10. 4. 2017

    Bíla sem natom dvakrát v 3D a moc krásné miluji od Disney pohádky mám i kreslenou verzi ale tahle je moc krásná . Moc se jim to povedlo film mě vtáhl do děje moc se jim to povedlo. A i zvíře v tomhle filmu neměl chybu trefilu se do kreslené postavičky. Ale venku bych to potkat nechtěla.

   Hodnocení a recenze Kráska a zvíře

   78 75 ?
   jak hlasovat?
   • dominik11 100%
   • 1nikis1 90%
   • Crreed 90%
   • Mrykodaj 65%
   • Panda123 85%
   • JosefTomas 65%
   • linda-brcakova 75%
   • jaroslav-nemec 100%
   • Lucy Lu 50%
   • anna-vacinova 90%
   všechna hodnocení (161)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Ciiiri
   203. místo z 424 v žebříčku uživatele elza1