Tomb Raider (USA)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy
Motto: Alicia Vikander je Lara Croft

Obsah

:
Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic více »« méně

Režie

:
Roar Uthaug

Scénář

:
Geneva Robertson-Dworet Alastair Siddons

Herci

:
Alicia Vikander Hannah John-Kamen Walton Goggins Kristin Scott Thomas Dominic West ...
Premiéra: 15. 3. 2018
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  4
  0
  25. 3. 2018
  Brenan88 (39487 bodů)

  Snad každý kdo kdy hrál počítačové hry,tak se musel setkat s Larou Croft. Já nejsem žádnou výjimkou a i když nejsem zrovna zarytým fandou této herní série,tak se mi její nové převedení na plátna kin líbilo. Celé herní série se za posledních 20 let vyvinula a tak bylo potřeba k tomu přizpůsobit i podobu filmu. Dříve byla Lara prsatice v tílku a těsných šortkách - na to se dobře hodila Angelina Jolie,ale série hold urazila pořádný kus cesty (i graficky) a Lara je teď prostě více podobná Alicii Vikander a ta jí podle mne ztvárnila ještě podstatně lépe než Jolii. Je dobře,že se v rámci možností drželi tvůrci při zemi a zbytečně nefantazírovali jako tomu bylo v minulých dílech. Akce byla nasnímaná velmi dobře a nechyběla v ní i originalita. Snímek si od prvních minut drží přijatelné tempo,které za celou dobu poleví snad jen jednou v polovině snímku. Velké plus dávám i za výběr záporáka,kterého ztvárnil Walton Goggins,kterého jsem si nesmírně oblíbil v Boji o ředitelnu. Jeho obličej si o takové role říká a i zde byl prvotřídní prevít,takže spokojenost. Lara rozhodně není bezchybná,ale v rámci adaptací počítačových her rozhodně patří k těm povedenějším.

 • 90%
  0
  0
  15. 7. 2018
  martin-mickey-stusak (16709 bodů)

  Další filmové zpracování veleúspěšné videohry ´Tomb Raider´, kde roli Lary Croft tentokrát dostala Alicia Vikander, které se se staršími snímky ze sklonku milénia s Angelinou Jolie naprosto nedá srovnávat, neb to jsou zcela odlišné filmy, byť pojednávají stejné téma. První dva filmy byly natočeny dle starých her. O něco později byla hra restartována a tento nový snímek se restartu přizpůsobil. A tak je Lara mladší, zkušenější, oplývá daleko více zkušenostmi a je vyobrazena jako obyčejná prostá holka, jakých po ulici chodí spousty. Snímek je daleko efektivnější, bojovnější, popkornovější, svižnější a hlavně jako adaptace videohry daleko dokonalejší. Použitá dějová šablona je sice již známá z jiných podobně zaměřených dobrodružných snímků, ale proč by to mělo vadit. Videohra nevyznívá jinak. Snímek není natočen jen pro hráče oné videohry, ale pro všechny diváky bez rozdílu. Kdo hru nikdy nehrál nebo ji ani nezná, tento snímek vše podstatné představí v plné parádě.

 • 80%
  1
  0
  18. 3. 2018
  Sheldon (13061 bodů)

  V Laře Croft není zlo v žádném případě směšné. Byl jsem příjemně překvapen, že tvůrci šli do nečekaného naturalismu a když Lara oddělá na plátně prvního lotra, je to podáno nečekaně psychologicky a nehollywoodsky. Zabíjení tady není žádná zábava, ale nutnost, pokud chcete přežít. Finále mezi kostrami, lebkami a kostmi s digitálními efekty, ale zůstává také příjemně civilní.
  Alicia Vikander se musela pro roli strašně nadřít, ale její kondiční trenér z ní naštěstí neudělal druhého Schwarzeneggera. Většinu kaskadérských scén dělala sama, ale když se podíváte na film o natáčení vidíte, že většina nebezpečných scén se natáčela před zeleným pozadím.
  Co lze Tomb Raiderovi vytknout je mírná ztráta tempa v polovině filmu a uznávám, že ne každý ocení boření žánrových pravidel, neuvidíte žádnou romanci, žádný příjezd na koni do zapadajícího slunce, ostatně neuvidíte ani žádného koně (!) Na druhou stranu dobrodružství a napětí ve filmu rozhodně je, humor také, scény ze zastavárny jsou brilantní a humorné a scéna na řece je akčním vrcholem filmu. Dobrý odpočinkový film.

 • 75%
  1
  0
  19. 3. 2018
  lamps (12974 bodů)

  Jako absolutní negramot v rámci počítačových her mi bylo tradičně úplně šumák, jak moc je to hře věrné, a zajímalo mě jedině, jestli se snad poprvé v historii filmových adaptací PC blbin fakt dobře pobavím - a v tomhle ohledu jsem převelice potěšen. Tomb Raider je naprosto vyspělý dobrodružný akčňák, který dokáže zapracovat očekávané postupy a vzorce počítačových her (vývoj titulní hrdinky s postupným odkrýváním a upgradováním jejích schopností, zpomalovačky při heroických útěcích či skocích atd.) do funkčního retro příběhu, který se prokopává k závěru skrze očekávaný, ale velice sympatický řetězec těch nejmilovanějších klišé z dobrodružných bijáků převážně od Stevena Spielberga (letadlo nad vodopádem aka přívěs nad útesem ve dvojce Jurského parku; finále pod zemí aka všichni Indiana Jonesové dohromady). Krásná a přesvědčivá Vikander, charismatičtí West a Goggings, spolehlivý Junkie XL a skutečně výborný střih akčních scén.... Žádného vyloženě wow momentu se sice nedočkáme a prostě jsme to všechno už viděli v ještě lepším provedení ve zlaté éře žánru, ale takhle poctivou a zároveň zábavně hravou poctu jsem vážně nečekal a neubráním se prvotní výrazné spokojenosti.

 • 70%
  1
  0
  19. 3. 2018
  SNCIS (6509 bodů)

  Co já se s Larou nadováděl... To byl tělocvik, to bylo hopsaček. Hej, čuňata! Pochopitelně myslím, když jsem to hrával. Tomb Raider byla moje nejoblíbenější gameska, když jsem já byl tenkrát kluk. Není divu, že mně tento film vytáhl do kina. Pojďmě si ho shrnout: Na začátku boxerský zápas, pak závod na kolech. Zní u toho moderní hudba, protože je to cílené pro omladinu. Patnáct minut je pryč a my se konečně dozvídáme zápletku. Následuje pár nudných dialogů a jde se na akci. Scéna s vodopádem + závěrečný boj, kde Lara nakope záporáka do koulí + scéna v zastavárně, kde si koupí bouchačky, je to nejlepší z filmu. Herecké obsazení: Alicia Vikander jako Lara květinka Croft. Vikanderová má sexy postavičku, ale v obličeji je nic moc. Je to jedna z hereček, které jsou sexy na druhý pohled. Navíc mně zklamalo, že na sobě neměla - (http://nd02.jxs.cz/278/787/29e5939c5e_104865481_o2.jpg) osobitý outfit. Čekal jsem víc, ale vyloženě špatné to není. - 60%.

 • 5%
  0
  3
  13. 6. 2018
  Pas (6120 bodů)

  Rádoby Indiana Jones v sukních s dětstvím Batmana .Tentokrát ovšem v disneyovském podání pro děti od 6 do 10 let.Primitivní dějová linie, černobílá charaktery postav a naivní provedení dělá z filmu trapnou parodii na výše zmíněné postavy z filmů které uměly pobavit i trochu vyděsit.Tenhle film není ani s humornými prvky,mrazivé napětí zcela chybí a o nějakém mysteriu nemůže být ani řeč.Navíc nesympatické herecké obsazení jen ze soucitu,že nechcí dát odpad ,5%

 • 45%
  5
  3
  16. 3. 2018
  Chimpanzee21 (3609 bodů)

  Asi to jde přirovnat ke staré Laře s Angelinou... Příběhově se nejedná o nic strhujícího a naopak je to opravdu primitivní. Efekty ve filmu mě zklamaly, čekal jsem 2018 a efekty byly jak z 2010. Dále film postrádal logiku, ten padák by neudržel ani Arnold a Lara s tím neměla jediný problém, a to je jen jedno z mnoha možných míst, kde ta logika chyběla. Ale abych jen nepotápěl, tak herecké obsazení a výkon většiny herců byl poměrně kvalitní a Alicia je opravdu pěkná herečka.

 • 70%
  0
  0
  13. 7. 2018
  Blackhand47XD (1401 bodů)

  Tomb Raider rozhodně patří k těm lepším herním adaptacím, ale na čtyři hvězdičky to rozhodně není. Film si samozřejmě bere inspiraci z nového rebootu, ale až na pár scén a zasazení sledujeme něco úplně jiného. To samozřejmě není špatně, ale když už z něčeho čerpám, tak buď se to pokusím udělat co nejvěrněji nebo naopak vytvořím zcela nové dobrodružství. Co mě na filmu zklamalo jsou akční scény. Když film srovnám s bratříčkem Indym, tak tam se divák o svého hrdinu aspoň chvílemi strachuje, jelikož je vše přirozenější. Když to srovnám s herními filmy za posledních pár let, tak je snímek rozhodně lepší než Warcraft, Hitman nebo Angry Birds, ale zase zaostává za Assassins Creed nebo Ratchetem a Clankem. Snad Sleeping Dogs s Donnie Yenem dopadne lépe. 70%

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1381 bodů)

  V prvé řadě je třeba říct, že bohužel ani Tomb Raider není žádným spasitelem, který by vyzdvihl pověst filmů podle herních předloh z hlubin temnot a posměchu. Ale snaha určitě byla. Jsem rád, že se tvůrci rozhodli vytvořit adaptaci podle hry z roku 2013, kde Lara nemá tělo jako nějaká dobře placená pornoherečka z kategorie "busty teen", jako tomu bylo v předchozích titulech, ale jako normální hezká holčina. A nutno říct, že se film herní předlohy drží vcelku věrohodně, ovšem bohužel selhal ve vytvoření určité jedinečné atmosféry a zasazení, díky čemuž nám film více méně nabídne pouze džungli, kde jsou mocichtiví padouši s bouchačkami. Což je něco, co člověk viděl už stokrát. Film sice postrádá napětí, ale zaujme hlavní dějovou linkou, stejně tak i vcelku slušnými vztahy mezi postavami, plus herní znalci ocení sekvence s letadlem, padákem a šípem (Au!) Vikanderová je ale jako Lara Croft skvělá. I když se na ní pěkně koukalo, hned po zhlédnutí jsem si řekl, že bych měl zase začít cvičit. Hlavně to břicho :(

 • 75%
  1
  0
  25. 3. 2018
  PRINC180 (751 bodů)

  Laru Croft jsem si nemohl nechat ujít hru mám a hrál jsem ji tak jsem byl zvědavý co na to režie a scenář.Myslím že se povedl a Alicia Vikander předvedla velice zdařilý výkon moc mě potěšila.Předešlé dva filmy s Angelinou se nepovedly proto jsem rád že se tento povedl o parník lépe.Jsem spokojený dobrý film.Myslím si že podle pc her je těžké natočit super film.

 • 35%
  3
  0
  25. 3. 2018
  darth vader (679 bodů)

  Bohužel absolutní nuda. Už od začátku jsem se nudil. Ptal jsem se sám sebe, na co jsem to vlastně do kinosálu přišel. Na dobrodružné pokračování trháku tomb Raider, nebo na další zdlouhavou pohádku. Filmu chybí napětí, chybí mu to pravé dobrodružství. Na druhou stranku, oceňuji visuální stránku, ta se zdařila.

 • 70%
  6
  0
  14. 3. 2018
  Pacman (554 bodů)

  Asi největší devizou je výkon samotné Alicie Vikander v roli Lary Croft. O košilatých a hlubokomyslných dialozích to není. Tady to opravdu bylo o fyzické přípravě a ve filmu poté vyjádření různých pocitů. Většinou tedy spíš bolesti a únavy, čemuž se není co divit. Tyto polohy však podle mne Alicia zahrála velmi dobře a fyzické útrapy jí člověk vážně věřil. Jediný problém tady mám s tím, že kvůli znalosti předlohy a samotné postavy Lary Croft jsem věděl, že se nakonec nejedná o nic než „pár škrábanců“. Prostě jsem postrádal napětí z toho, jakou nakládačku musí přetrpět, a jaké zase bude předvádět skoky hodné olympijské medaile.
  Ale celkově vzato je film natočen parádně, dokáže udržet tempo a zároveň pozornost diváka. Jestli tohle bude stejně jako hra znamenat znovuzrození naší hrdinky Lary se ještě ukáže, ale já bych byl rád, pokud ano. Na zadek si z toho asi nikdo úplně nesedne, takže já dávám 70% a kdo nezná předlohu, tak si pár bodíků asi přidá.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Memento (82 bodů)

  Laru beru odjakživa jako člena rodiny, už od mládí jsem si neskutečně užila každý díl této neskutečné série, takže jsem s návštěvou kina (byť se mnou nechtěl nikdo jít) dlouho neotálela. Občasné wtf se střídalo s blaženým úsměvem, nicméně i tak se tvůrci mohli více držet předlohy.

 • 45%
  3
  0
  25. 3. 2018
  richard-bergman (56 bodů)

  Na tento film jsem měl poměrně negativní očekávání a musím přiznat, že má očekávaní byla splněna. Po celý film jsem se nudil a kdybychom si z toho s kamarádem po celou dobu nedělali srandu, tak bych se tam asi unudil. Jedinou pozitivní věc,
  kterou jsem na to viděl bylo to, že efekty nebyli až tak špatné. Jinak bych film doporučil někomu kdo na film jde se svým synem ve věku v rozmezí 9-13 let.

69 60 ?
jak hlasovat?
 • kknk2 80%
 • 1nikis1 70%
 • NikiJankovic 75%
 • Carpinus 75%
 • misalege 70%
 • Vurhor 70%
 • nikol-jankovicova 80%
 • Kuba Drenko 90%
 • radek-zidka 65%
 • Cechulda 85%
všechna hodnocení (116)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: