Tomb Raider (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy
Motto: Alicia Vikander je Lara Croft

Obsah

:
Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic více »« méně

Režie

:
Roar Uthaug

Scénář

:
Geneva Robertson-Dworet Alastair Siddons

Herci

:
Alicia Vikander Hannah John-Kamen Walton Goggins Kristin Scott Thomas Dominic West ...
Premiéra: 15. 3. 2018
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  18. 3. 2018
  Sheldon (11701 bodů)

  V Laře Croft není zlo v žádném případě směšné. Byl jsem příjemně překvapen, že tvůrci šli do nečekaného naturalismu a když Lara oddělá na plátně prvního lotra, je to podáno nečekaně psychologicky a nehollywoodsky. Zabíjení tady není žádná zábava, ale nutnost, pokud chcete přežít. Finále mezi kostrami, lebkami a kostmi s digitálními efekty, ale zůstává také příjemně civilní.
  Alicia Vikander se musela pro roli strašně nadřít, ale její kondiční trenér z ní naštěstí neudělal druhého Schwarzeneggera. Většinu kaskadérských scén dělala sama, ale když se podíváte na film o natáčení vidíte, že většina nebezpečných scén se natáčela před zeleným pozadím.
  Co lze Tomb Raiderovi vytknout je mírná ztráta tempa v polovině filmu a uznávám, že ne každý ocení boření žánrových pravidel, neuvidíte žádnou romanci, žádný příjezd na koni do zapadajícího slunce, ostatně neuvidíte ani žádného koně (!) Na druhou stranu dobrodružství a napětí ve filmu rozhodně je, humor také, scény ze zastavárny jsou brilantní a humorné a scéna na řece je akčním vrcholem filmu. Dobrý odpočinkový film.

 • 75%
  0
  0
  19. 3. 2018
  lamps (10609 bodů)

  Jako absolutní negramot v rámci počítačových her mi bylo tradičně úplně šumák, jak moc je to hře věrné, a zajímalo mě jedině, jestli se snad poprvé v historii filmových adaptací PC blbin fakt dobře pobavím - a v tomhle ohledu jsem převelice potěšen. Tomb Raider je naprosto vyspělý dobrodružný akčňák, který dokáže zapracovat očekávané postupy a vzorce počítačových her (vývoj titulní hrdinky s postupným odkrýváním a upgradováním jejích schopností, zpomalovačky při heroických útěcích či skocích atd.) do funkčního retro příběhu, který se prokopává k závěru skrze očekávaný, ale velice sympatický řetězec těch nejmilovanějších klišé z dobrodružných bijáků převážně od Stevena Spielberga (letadlo nad vodopádem aka přívěs nad útesem ve dvojce Jurského parku; finále pod zemí aka všichni Indiana Jonesové dohromady). Krásná a přesvědčivá Vikander, charismatičtí West a Goggings, spolehlivý Junkie XL a skutečně výborný střih akčních scén.... Žádného vyloženě wow momentu se sice nedočkáme a prostě jsme to všechno už viděli v ještě lepším provedení ve zlaté éře žánru, ale takhle poctivou a zároveň zábavně hravou poctu jsem vážně nečekal a neubráním se prvotní výrazné spokojenosti.

 • 70%
  0
  0
  19. 3. 2018
  SNCIS (5481 bodů)

  Co já se s Larou nadováděl... To byl tělocvik, to bylo hopsaček. Hej, čuňata! Pochopitelně myslím, když jsem to hrával. Tomb Raider byla moje nejoblíbenější gameska, když jsem já byl tenkrát kluk. Není divu, že mně tento film vytáhl do kina. Pojďmě si ho shrnout: Na začátku boxerský zápas, pak závod na kolech. Zní u toho moderní hudba, protože je to cílené pro omladinu. Patnáct minut je pryč a my se konečně dozvídáme zápletku. Následuje pár nudných dialogů a jde se na akci. Scéna s vodopádem + závěrečný boj, kde Lara nakope záporáka do koulí + scéna v zastavárně, kde si koupí bouchačky, je to nejlepší z filmu. Herecké obsazení: Alicia Vikander jako Lara květinka Croft. Vikanderová má sexy postavičku, ale v obličeji je nic moc. Je to jedna z hereček, které jsou sexy na druhý pohled. Navíc mně zklamalo, že na sobě neměla - (http://nd02.jxs.cz/278/787/29e5939c5e_104865481_o2.jpg) osobitý outfit. Čekal jsem víc, ale vyloženě špatné to není. - 60%.

 • 45%
  3
  2
  16. 3. 2018
  Chimpanzee21 (3228 bodů)

  Asi to jde přirovnat ke staré Laře s Angelinou... Příběhově se nejedná o nic strhujícího a naopak je to opravdu primitivní. Efekty ve filmu mě zklamaly, čekal jsem 2018 a efekty byly jak z 2010. Dále film postrádal logiku, ten padák by neudržel ani Arnold a Lara s tím neměla jediný problém, a to je jen jedno z mnoha možných míst, kde ta logika chyběla. Ale abych jen nepotápěl, tak herecké obsazení a výkon většiny herců byl poměrně kvalitní a Alicia je opravdu pěkná herečka.

 • 70%
  5
  0
  14. 3. 2018
  Pacman (527 bodů)

  Asi největší devizou je výkon samotné Alicie Vikander v roli Lary Croft. O košilatých a hlubokomyslných dialozích to není. Tady to opravdu bylo o fyzické přípravě a ve filmu poté vyjádření různých pocitů. Většinou tedy spíš bolesti a únavy, čemuž se není co divit. Tyto polohy však podle mne Alicia zahrála velmi dobře a fyzické útrapy jí člověk vážně věřil. Jediný problém tady mám s tím, že kvůli znalosti předlohy a samotné postavy Lary Croft jsem věděl, že se nakonec nejedná o nic než „pár škrábanců“. Prostě jsem postrádal napětí z toho, jakou nakládačku musí přetrpět, a jaké zase bude předvádět skoky hodné olympijské medaile.
  Ale celkově vzato je film natočen parádně, dokáže udržet tempo a zároveň pozornost diváka. Jestli tohle bude stejně jako hra znamenat znovuzrození naší hrdinky Lary se ještě ukáže, ale já bych byl rád, pokud ano. Na zadek si z toho asi nikdo úplně nesedne, takže já dávám 70% a kdo nezná předlohu, tak si pár bodíků asi přidá.

69 56 ?
 • zegna 40%
 • lamps 75%
 • Tom Hardy 75%
 • SNCIS 70%
 • Sheldon 80%
 • Foggy 60%
 • honza-holan 5%
 • Sir.Hovado 40%
 • Waters 55%
 • Leonardo 30%
všechna hodnocení (33)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: