As Above, So Below (USA)
« další názvy »
USA USA
93 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Jediná cesta ven vede dolů.

Obsah

:
Kilometry zakroucených podzemních chodeb vedou pod ulicemi Paříže. Tyto katakomby jsou věčným útočištěm bezpočtu ztracených duší. Když tým průzkumníků více »« méně

Režie

:
John Erick Dowdle

Scénář

:
Drew Dowdle John Erick Dowdle

Herci

:
Perdita Weeks Ben Feldman Edwin Hodge François Civil Marion Lambert ...
Premiéra: 4. 9. 2014
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  1. 8. 2016
  Sheldon (9688 bodů)

  Dowdle sice nezapře inspiraci příšerným atmosférickým kouskem Neila Marshalla Descent, který je prostě parádní, ač tuto odnož horroru jinak moc nemusím. Podzemí ale nakonec není až tak špatný film na jedno večerní zhlídnutí, za který stojí.

 • 45%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7498 bodů)

  Slátanina na n-tou, jejíž zběsilé tempo by sice probralo i Sněhurku ze začarovaného spánku, ale obsahově sama sobě zoufale nestíhá. Základní zápletka je možná triviální a ten makeup v podobě dobrodružného pátraní po historickém artefaktu jí docela sluší, avšak veškeré hororové prvky jsou buďto zcela neoriginální a nedotažené (kdo byla ta tajemná žena před barem?), nebo se snaží být tak cool, až je to směšné (čouhající nohy ze země byl nejvtipnější moment filmu). A jako obvykle, vůbec mě neuspokojil konec, který oproti předchozím cca 80 minutám, tak snaživým v oblasti udržování slušného psycho-teroru a zvědavosti, co se bude dít dále, působí strašně odflákle a tuctově. Celková kulisa v kině nebyla vůbec špatná, ale nevyrazit na film, nebyl bych v podstatě o nic ochuzen..

 • 85%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Já tomu ty čtyři dám, protože mě to prostě bavilo. Ale bavilo mě to především coby indianajonesovská či langdonovská hororová variace a k tomu fajnové klaustrofobické prostředí podzemní Paříže. Jinak je to ale klasicky hororově ploché a plné nelogičností a nedotažených motivů, nedořešených vodítek a událostí, ve kterých se míhá řada přízračných postav, které přímo řvou po vlastním odhalení a zakomponování do dějového vyústění, ale nakonec zůstávají zapomenuty a nevyužity. Od začátku se příběh jeví jako sled událostí, do kterého jsou hrdinové záměrně vmanipulováni, aniž by to při svém vlastním pátrání tušili, a dá se očekávat, že vše na sebe bude dokonale navazovat, všechny scény mají smysl a spojitost a nakonec dojde k velkému odhalení. Nic takového se ale v podstatě nestane a závěr je vlastně poněkud zklamáním a příběh ve výsledku jeví jako velmi plochý a nekompaktní. Jako horor to ve své podstatě ani moc nefunguje - jedna povedená lekačka a pár míst, kde se člověku zatají dech, jinak nic extra. Já na snímku oceňuji velmi chytlavý námět o pradávném tajemství v hlubinách země a kvalitní ponurou atmosféru. Byl jsem tedy vlastně celkem spokojený a hromadně jsem odpouštěl nedostatky.

 • 60%
  0
  0
  27. 12. 2014
  Shluken (1423 bodů)

  Po shlédnutí traileru, jsem si usmyslel, že se na film musím podívat. Ovšem zklámání bylo pro mě to, že nejlepší a nejlekavější scény opět narvaly do 2 minutového traileru. Příběh docela zajímavý, lekavost minimální. Než horor mě to spíš přišlo jako pořádný psychothriller. Avšak nic velkolepého. Místy zajímavý děj, místy nesmysl. WTF pro mě bylo, když sestoupili do tajné místnosti a našli kámen mudrců. Odsud postupovali dále a hlouběji do podzemí, kdy ale cesta byla zrcadlovým odrazem cesty, kterou už prošli. A pak na dně katakomb, odkryjí poklop a vylezou na ulici? Dobře jsem nepochápal a byl překvapen. Film byl zajímavý, ale ne nikterak velkolepý...

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2014
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Předem musím poznamenat, že jsem zapřísáhlým odpůrcem hororů neb tento žánr považuji za něco zcela podřadného a nesmyslného a také na rozdíl od miliónů příznivců hororů v noci dobře spím a nikdy jsem neměl noční můry. Po Očistě a druhém dílu Anarchii, které za horror nepovažuji, ale jako psychothriller fungují velice dobře, jsem se nechal k filmu Pod zemí doslova "ukecat", že určitě nebudu litovat. A nelitoval jsem. Byl jsem v mírném chvění od začátku až do konce a s lehkými křečemi žaludku jsem sledoval s napětím cestu několika mladých lidí, kteří se vydali do pařížských katakomb, aby našli kámen mudrců či dokonce ukrytý poklad. O tom, že jejich cesta byla noční můrou, při které ne všichni vydrželi až do konce a dostali se do míst, kam se běžný smrtelník nedostane, není vůbec pochyb. Sám bych toto martírium podstoupit nechtěl, zvlášť, když jejich cesta byla z větší části silně klaustrofobická. No naštěstí všechno dobře dopadlo a tak jsem si oddychl a řekl, že již více podobný film vidět nemusím. Přesto dávám vysoké hodnocení, protože se tvůrcům povedlo to, co je od tohoto žánru očekáváno. Díky.

 • 0%
  0
  0
  17. 1. 2015
  virgoii (945 bodů)

  Já myslel, že tam někde ještě vyskočí Jean Valjean a on se nato vykašlal!!!

 • 75%
  0
  0
  20. 8. 2015
  salisbury (936 bodů)

  Musím říct, že od tohoto filmového kousku jsem nečekal nic dobrého, víceméně jsem čekal spíše vše špatné. Po zhlédnutí konstatuji, že jsem byl mile překvapen a věřím, že si film ještě někdy pustím, neb i přes všelijaké kritiky jsem si ho pořídil a teď jsem rád, že jsem tak učinil.

 • 30%
  0
  0
  27. 2. 2015
  majhan (399 bodů)

  Tak nevím nevím, asi horor nechci. A nenechám se na něj ani ukecat.

 • 100%
  0
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Nadupaný found-footage dobrodružstvý s poutavym tématem a vynikajícím zasazením do kobek francouzskýho podzemí. Bát se asi moc nebudete, ale bavit se určitě budete. Teda pokud máte stejnej vkus jako já, jinak to nezaručuju. Každopadně to lepší co v tomhle hororovym subžánru najdete.

63 50 ?
 • wodmint 60%
 • Brenan88 40%
 • Yancl 65%
 • Alanna 60%
 • Sheldon 70%
 • andiepastelka 55%
 • lamps 45%
 • Ombak_Penari 85%
 • Kopiko 30%
 • karlos-slovan-janovec 55%
všechna hodnocení (59)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: