Lucy (USA)
« další názvy »
USA USA
Francie Francie
89 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi

Obsah

:
Scarlett se ujme role mladé ženy, která je nucena stát se pašeračkou drog. Když narkotika uložená v jejím těle prasknou, dodají jí schopnost boje, telekineze více »« méně

Režie

:
Luc Besson

Scénář

:
Luc Besson

Herci

:
Scarlett Johansson Morgan Freeman Min-sik Choi Amr Waked Julian Rhind-Tutt ...
Premiéra: 7. 8. 2014
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Lucy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lucy myslíte! K 9. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27525 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020
  Sheldon (15955 bodů)

  Lucy je nucena stát se pašeračkou drog. Když narkotika uložená v jejím těle prasknou, dodají jí schopnost boje, telekineze a totální kontroly nad city a bolestí. Má to však háček. Lucy sice nečeká smrt předávkováním, ale nové schopnosti jsou tikající bombou. Dívka musí najít profesora (Morgan Freeman) dlouhá léta studujícího evoluci a chemické látky v mozku v naději, že jí pomůže. Lucy rozhodně není nejlépe natočeným filmem Luca Bessona, ale trefil se ve své době do nálady publika. Po formální stránce je rozhodně lepší, než obsahové.

 • 45%
  1
  0
  28. 2. 2017
  lamps (14654 bodů)

  Scarlett je sice sexy, ale absolutně nemá co hrát, příběh má sice potenciál, ale utápí se v příšerně křečovitém seriózním uchopení, a Besson sice předkládá pár dobrých vizuálních nápadů, avšak pro dnešní mainstream je tenhle magor zkrátka nepoužitelný a nezajímavý. Omezit svět, v němž je dovoleno takřka všechno, na pár antigravitačních blbůstek a transformaci hmoty jako z béčkové osmdesátkové sci-fi, to chce opravdu velkou dávku filmařského patlalství.

 • 80%
  0
  0
  12. 1. 2020
  Pete69 (13454 bodů)

  Mě se scénář i film jako takový opravdu líbí, je fakt, že potenciál nebyl zcela využit, ale výkon Scarlett Johansson snímek vyzdvihl. Morgan Freeman snad ani zklamat neumí. Škoda že film není delší a nedostalo se do něj více o tom, jak se postupně hlavní hrdinka při využívání více a více % mozkové kapacity, pak by to byla asi daleko větší pecka.

 • 10%
  3
  2
  30. 10. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  Ultra D E B I L I T A... 1 hvězda za Scarlett Johansson.

 • 5%
  0
  2
  21. 4. 2016
  Pas (6207 bodů)

  Od opice k opici Nemít rád Morgana Freemana tak jsem na tento film vůbec nesáhl.Jakési poselství tvůrců filmu od pramáti Lucy a nikoliv Evy se dá ještě pochopit ovšem , všemocní a všudepřítomní čínští gangsteři už stěží a co se vymyká zdravému rozumu je fakt, že pokud hlavní hrdinka umí manipulovat s lidmi i hmotou proč letí někam do tramtárie a šmejdy nesejme z pohodlí vlastního gauče. Tvůrci měli při psaní scénáře i natáčení asi taky pořádnou opici, z chlastu

 • 60%
  0
  0
  2. 1. 2015
  Tom Hardy (5054 bodů)

  Chvílemi je z toho cítit TEN Besson, který dokázal poutavě a s ohromnou fantazií vyprávět komorní (Leon) i velkolepé (Pátý element) příběhy. Většinu času je ale bohužel znatelná rezignace na prohloubení zvoleného tématu. Jedna atrakce střídá druhou a (což neříkám často) naprosto chybí dějová vata, která by to celé nějak lépe pospojovala a prohloubila. Tenhle film mohl být klidně o 30 dialogových minut delší. Velká škoda.

 • 60%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Petrson (4009 bodů)

  Možná promarněná šance udělat zcela výjimečnou sci-fi založenou na spoustě zkušeností nejen z kvantové fyziky a teoretické vědy, ale i ze spirituálních zkušeností. Mohl to být krásný mix vědy a fikce, teoretických i praktických poznatků. Jenže kombinace sběru materiálu na hraně dokumentární popisnosti ( obrazový popis slov byl často doprovázen obrázky ze světových archivů) se střílecí brutální sci-fi prostě dohromady nefungovaly. Děj byl velmi plochý, nepromyšlený a klasicky akční. Proti tomu stojí velmi silná, hluboká, mystická, esoterická linka. Mohl to být další Počátek v úplně jiném balení, mohl to být kult, další Matrix. Peníze určitě nechyběly a místo prodloužených automobilových honiček v Paříži se mohlo více investovat do prohloubení scénáře. Jenže scénář, režie a prudukce Luc Besson, takže to bylo čistě jeho rozhodnutí. Tipnul bych si, že byl na výletě u indiánů v Jižní Americe, třeba v Peru, než to začal psát a to ještě nemusí zaručit výjimečný filmový zážitek. Jako bý napsal scénář na 20 minut, řekl to stačí, zbytek vyplníme akčností. Navíc, myšlenky, které naznačil v úvodu při operaci v Tchaj-wanu, nejdou v souladu s brutálností a přezíravostí. Trochu gulash. Přesto díky za zajímavé momenty.

  • primární námět, zdroj, myšlenka
  • Scarlett Johansson, malé plus
  • trikové scény - současný standard, malé plus
  • nelogičnosti, např. nepochopil jsem, kdo trefil Scarlett Johansson a kde se vzala kulka v těle, atd. ...
  • nedotažené, rychlé, krátké a uměle prodloužené o akci
  • téměř dokumentární mluvené slovo Morgana Freemana v kombinaci s nesmyslně brutálními akčními pasážemi
  • nulové, zkratkovité charaktery postav a jenom hrrr do cíle
 • 60%
  0
  0
  11. 6. 2016
  Petr Kocfelda (2881 bodů)

  Lucy je vcelku dobrý scífí film.Má dobrou myšlenku.Je plný napětí a akce.Hezká blondýna v hlavní roli je sympatická.

 • 100%
  0
  0
  23. 8. 2016
  leafroller (2620 bodů)

  Na rozdíl od Všemocného se zde na využití celé kapacity mozku nahlíží poněkud mystickým až božským pohledem. Tím se ale v podstatě nemáte šanci příliš zabývat,protože pan Besson vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Urputné tempo, příjemná stopáž a škola střihu. To jsou tři věci, které dělají film vynikajícím. A Scarlett už je jenom takovou třešničkou na dortu. Já se rozhodně bavil.

 • 55%
  0
  0
  7. 10. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Zklamání...film pro velice nenáročné...že to tak řeknu , jak po obsahové , tak po vizuálné stránce- Přrkvapení se nekoná až na jedno..má to Morga Freeman zapotřebí ???

 • 70%
  0
  0
  22. 2. 2016
  Alanna (2144 bodů)

  • Scarlett Johansson
  • dobrá myšlenka filmu
  • dobrý scénář
  • pěkná hudba
  • dobré efekty
  • člověk se ve filmu občas ztrácí
  • občasné nudné pasáže
  • začátek filmu je nemastný,neslaný
 • 95%
  0
  0
  17. 8. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Luc Besson není žádný hlupák a tudíž Lucy je film, který možná nesedí příznivcům velké akce a malé myšlenky. Zde si však Besson pohrává s lidským mozkem a zatím nikdo z nás neví, co vše by se dalo dokázat. Ano připadá nám to jako nemožná sci-fi, ale lidský mozek zatím nebyl prozkoumán, takže kdo ví... Scarlett a Morgan podávají skvělé výkony, takže spokojenost veliká. Velice se mi líbily i prostřihy na čekající predátory na nic netušící oběti. Už se těším na další Bessonův film.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2014
  brcolka (1039 bodů)

  Zajímavá úvaha co se stane s člověkem, který dostane možnost využívat svůj potenciál mozkové kapacity na stoprocent. Až se mi chtělo jít shánět tu novou drogu. Má to spád, přehnané scény alá Besson. Zase něco k zamyšlení což mě baví a moc.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Na film jsem se neskutečně těšila, nejen kvůli nádherné Scarlett Johansson, ale i kvůli námětu. Na rozdíl od jiných sem nebyla zklamána. Film je povedený a s přihlédnutím na složitost a naši neznalost v probíraném tématu si myslím, že je to velmi povedené sci-fi. Skvělé triky, dobrá hudba a krásná žena :D co víc si přát?

 • 65%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Frankiena (799 bodů)

  Nápad rozhodně zajímavý, ale možná trochu špatně podaný. Nikdo neví, jak bysme se chovali, pokud bysme využívali více % mozku, a možná že něco z toho byla pravda, ale ten konec byl prostě už moc. Scarlett je skvělá herečka a sexy žena (a to říkám jako holka XD) a akční role jí perfektně sedí. Tady to bylo ale takové moc umělé. Neříkám že je to špatný film, to rozhodně ne, jen by z toho mohli vynechat ty dokumentární záběry a víc se snažit rozebrat její nabyté schopnosti.

 • 45%
  0
  0
  31. 7. 2016
  minimoj (586 bodů)

  Hodně dobrý film. Mám ráda Morgena Freemana a zatím se mi všechny filmy s ním líbili. Děj filmu byl velmi zajímavy a donutí člověka přemýšlet o tom jak velkou kapacitu mozku jsme schopni využít. Jen jsem si pro halvní hrdinku přála lepší konec. Film vede k zamyšlení čeho všeho jsme jako lidé ještě schopni. Určitě doporučuji

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (579 bodů)

  Já vlastně ani nevím, co k tomu napsat. Námět není nic nového, ale zpracování myšlenkových pochodů takovou formou, to už s lidskou myslí dost pohne. Teda, kdo se tím chce nechat unést, tak jenom dobře. Kdo si z tohoto snímku chce něco vzít, rozhodně má co! Jediná výtka, že to natočil Besson, takže je to víc akční než filosofické (což je alespoň pro mě škoda, protože akčňáků je za rok dost). Do dokonalosti tedy chybí kousek. A teď jdu hloubat nad tím, jak bezvýznamné je lidské bytí.

 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2015
  hofmi (531 bodů)

  velmi zajímavá idea filmu ze začátku i zajímavý film ke konci americký blábol

 • 60%
  0
  0
  28. 8. 2014
  Socna (471 bodů)

  od Bessona člověk čeká cokoliv jen ne toto. pokus o filozofování a vyřešení otázek starých jak lidstvo samo mu sedí méně než střelba a hopsání po budovách. Lucy za shlédnutí stojí už jenom kvůli všemocné Scarlett.

 • 100%
  0
  0
  30. 5. 2016
  mausis (370 bodů)

  Pro mně to byla docela pecka. Ale jak říkám sci-fi miluju a leccos mu odpustím, líbí se mi každá nová myšlenka, jiné pojetí a nečekané představy.Kam až se člověk dostane, aniž by chtěl a nic už s tím pak neudělá. Děj zpočátku fádní nabírá na rychlosti, přidá se akce a efekty. Herecky pěkně obsazené a závěr, který se mi líbil.Nuda to rozhodně není.

  • scénář a režie
  • herecké obsazení
  • hudba a efekty
  • 60%
   0
   0
   27. 8. 2014
   Alienka2014 (363 bodů)

   Na Lucy jsem se hodně těšila, právě protože mi z ukázek přišlo, že nepůjde pouze o akcí nabytou nesmyslnou slátaninu, ale o zajímavou myšlenku s hlubším podtextem. A mýlila jsem se. :( Námět filmu jako takový je podle mě skvělý a šlo z toho vykouzlit velmi zajímavý film, ale Luc zřejmě usoudil, že střílečka s nelogickým dějem nám bude stačit. Smutné. Nejvíc jsem nepochopila z filmu vyplývající fakt, že čím větší mozkovou kapacitu člověk využívá, tím je bezcitnější. A já jsem v hloubi duše přesvědčená o pravém opaku. Film si hraje na něco, co bohužel opravdu není. Takže jedním slovem: BLBOST.

   • primární myšlenka je zajímavá (ale nevyužitá)
   • herecký výkon Scarlett byl obstojný
   • délka filmu (člověk se aspoň tak dlouho netrápí)
   • nelogické části příběhu
   • zbytečně zaměřené jen na akci
   • chudák Morgan Freeman hrál pěknej štěk
  • 70%
   0
   0
   9. 6. 2016
   dana-hrozkova (317 bodů)

   Taková jednodušší akční oddechovka ve designu Taxi (klasická Bessonovka). Scarlett to zahrála slušně. Morgan Freeman taky nezklamal

  • 70%
   0
   0
   10. 4. 2015
   mkubalikova (313 bodů)

   Ten matroš, na kterém jeli Besson a spol, měl asi slušný grády! Jinak si Lucy nedokážu vysvětlit. Nicméně jsem se ani chvilku nenudila, takže trochu nadhodnotím.

  • 50%
   0
   0
   30. 11. 2014
   roxet (293 bodů)

   Ach Bessone... Nevím jestli se zbláznil střihač nebo režisér nebo snad oba, ale mít dobrý námět a mít ve filmu Scarlett a Morgana tak z toho udělám opravdu kvalitní blockbuster. Začátek typický akčně dobrý Bessonovský a pak to přechází prakticky jen do nějaké vizuální podívané, která má neúměrně rychlý spád a jenom velice malou dějovou linii. A zakončení? Připománá mi to Trávnikáře na kterého si matně vzpomínám. Pane Bessone depak jsou ty filmy jako Leon nebo Pátý element které jste točil. Škoda toho.

  • 0
   0
   27. 11. 2014
   daisyna (279 bodů)

   zajímavé, ale trochu mě to připomnělo film všemocný

  • 60%
   0
   0
   28. 2. 2015
   bonduelka (252 bodů)

   ze začátku se zdál film zajímavý ale bohužel se filmaři snažili do krátkého času nacpat moc informací a konec se mi nelíbil vůbec

  • 0%
   0
   0
   14. 6. 2015
   SOJA (136 bodů)

   Lucy: !Odpad Obyčejný den ruské sexy blondýnky:Ráno vstane,vstřebá pár super hi-tech drog z který jí pořádně nastartujou a je hned schopna vypočítat kolik bude stát 5 páru bod od prady když každý z nich stojí plat řadové prodavačky v Tescu.Samozřejmě jako každá žena stihne více věcí najednou jako třeba zalaškovat si z Detektivem,trochu potrápit dealera už zmíněné hi-tech drogy a samozřejmě zachránit svět tím že se udělá....do 10gb flešky kterou si vezme jednoruký Morgan Freeman.Jestli nebyly poznat moje pocity k filmu tímto rádoby vtipným sarkazmem tak to řeknu rovnou: Jsem zhnusen,pohoršen a můj mozkomíšní mok je rozlitý na koberci.A co mě dostává ze všeho nejvíc že za to může stejnej chlápek zo stojí za scénářem Danny the Dog.Tyvole Bessone di radši na pivo z Uwe Bollem a dejte řeč co bude další projekt.

  • 85%
   0
   0
   29. 4. 2016
   vexx (104 bodů)

   opravdu povedené

  • 85%
   0
   0
   29. 4. 2016
   sari.jurikova (103 bodů)

   super povedený film :)

  • 100%
   0
   0
   17. 2. 2015

   Za mě super film!

  1 2 dalsi posledni
  70 60 ?
  jak hlasovat?
  • cerfik 80%
  • Jamijos 70%
  • homedo 80%
  • Mikik4444 90%
  • tomblackout 90%
  • LimCZ 100%
  • Lucy Lu 45%
  • Sheldon 75%
  • misec 70%
  • mims 90%
  všechna hodnocení (176)

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 7 v žebříčku uživatele LimCZ