Agresivní virus

73%
Agresivní virus
Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)
Renfield
Renfield
2 861 bodů
7
Ze začátku velké nadšení, tak trochu zombie horor, který je hodně inspirován původním Draculou a to mi přišlo vhod. Že je to práce především Guillerma del Tora je znát hned od úvodního dílu. Vše co vidíme jede v duchu jeho filmů, dokonce tu máme i něco, co už dříve použil. "Hlavní hrdinové" jsou veskrze sympatičtí a dá se jim fandit, především pak Vasilij, nebo Satrakian, u něj se mi líbily i dobře natočené válečné flashbacky. Tak trochu zklamání je Master sám, ten mi totiž velice připomíná hraběte Orloka, což by nebylo na škodu, kdyby byl podobně zajímavý a děsivý, to ovšem není. I když jsou v seriálu masky opravdu na úrovni, u Mastera to tak není. Též je škoda, že má série příliš dílů, druhá polovina přece jen ztrácí a je zbytečně natahovaná. I přesto nadprůměrný seriál, co stojí za vidění.
Ombak_Penari
2 764 bodů
9
Nechápu, proč si Corey Stoll musí pořád holit tu svojí palici. V první sérii s vlasy vypadal celkem lidsky a sympaticky, podle mě to k charakteru postavy krásně sedlo. Pak si tu řepu v seriálu oholil a zas vypadá jak pukavec...
Larrysbride
Larrysbride
2 072 bodů
6.5
Vše na The Strain křičí a dýchá "komiks". Těžko říct, zda je to zrovna této sérii k užitku či naopak ke škodě. Pilot mne nijak zvlášť nenadchl, dle mého nepřinesl nic, co tu již nebylo, i přes to však budu sledovat i nadále. Alespoň něco mi v horkém létě vykouzlí zimomriavky po celém těle!

Dodatečné informace

Původní název:
The Strain (více)
  • USA Agresivní virus
  • USA The Strain
Země původu:
USA
Čeština:
Agresivní virus je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch