Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (USA)
« další názvy »
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Dětský, Epický, Série/Franchise

Obsah

:
Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
Lawrence Kasdan J.J. Abrams Michael Arndt George Lucas

Herci

:
Daisy Ridley Carrie Fisher Mark Hamill Harrison Ford Adam Driver ...
Premiéra: 17. 12. 2015
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Star Wars: Síla se probouzí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Star Wars: Síla se probouzí myslíte! K 4. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28311 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Star Wars: Síla se probouzí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  5
  3
  5. 3. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Můžu vůbec jinak než dát plný počet? Nemyslím si! Tohle je ta největší srdcovka,která letos vstoupila do kin,teda vlastně ještě s Jurským parkem,ale ten mě o svých kvalitách nějak nepřesvědčil,zatímco SW mě velice potěšily a naplnily ve mě tu prázdnotu,která za ty léta čekání vznikla. Jestli bych měl hledat něco co mě nasralo,tak by to byla záležitost s Hanem Solo. Tohle se mnou opravdu zacloumalo. Taky mi trochu vadilo,že do hlavní role zasadili toho černouška. Jinak maximální spokojenost.

 • 100%
  2
  8
  18. 12. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Režisér J. J. Abrams (restartovaný Star Trek, restartované Star Wars, Super 8), který tímto filmem definitivně přejímá žezlo od svého mentora Stevena Spielberga totiž natočil perfektní blockbuster s neokoukanými tvářemi, které zasadil do známého světa oblíbených hvězd a mladých, často oskarových, herců. Scénář napsali společně s hollywoodským veteránem Lawrencem Kasdanem a je opravdu příjemné vidět po delší době film určený pro rodinné publikum, který má všech pět P pohromadě.

 • 65%
  1
  1
  4. 5. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Záměrný retro kabátek tomu sluší, Williams znovu odvádí fantastickou práci, Han Solo je pořád Indiana Jonesem jiné galaxie, Rey je moc sympatická (nebo spíše Daisy Ridley, byť je mi jasné, že její herectví to bude ještě hodně schytávat) a v součtu to rozhodně je dobrý film, ALE dobré Star Wars to nejsou ani za mák. Veškerá inovativnost v prezentaci prostředí, ve vztazích mezi charaktery nebo ve znázorňování hierarchie či řádu různorodých galaktických světů a seskupení, s níž Lucas a ostatní ke každé dosavadní epizodě přistupovali a jejich úchvatný fikční svět takto před očima diváka neustále rozvíjeli, se tady trestuhodně smrskla na ustrašené okopírování Epizody IV, kde jsou přírodní lokace převážně nevýrazné a jeden by skoro řekl, že nejsou vůbec odlišné od těch na Zemi, a kde se až moc nudně kecá a přešlapuje na místě. A byť si noví klaďasové určité sympatie získají (ale jen proto, že stojí na ramenou starým známým), záporáci připomínají prázdniny Mr. Beana v daleké galaxii a jsou vedeni ošklivým uplakaným děckem, jehož motivace je více než zmatená a respekt vzbuzuje asi jako kotě s růžovou mašlí. Naštěstí umí Abrams dobře vyprávět, když už dojde na akci, je se na co dívat, a vrcholná dramatická sekvence skutečně patří k nejlépe zvládnutým a vygradovaným scénám roku. Každopádně, po tolika letech příprav a s takovým potenciálním materiálem sáhnout jen k hrubému, řemeslně kvalitnímu přepisu a nepřijít skoro s žádným původním dějovým nápadem, to je zklamání o velikosti pozadí Stiflerovy mámy.

 • 75%
  0
  0
  23. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Tento příběh si drží své tempo a akce je rozptýlená stejnoměrně po dobu celého filmu. Ten si zachoval svou tvář.

 • 60%
  2
  1
  9. 3. 2017
  JosefTomas (8861 bodů)

  Trailery slibovali něco úžasného, ale opak je pravdou. Jedná se spíše o remake Epizody IV., kterou mám rád, takže jsem v kině byl dost naštvaný, když jsem viděl tolik stejných rysů (viz. hvězda smrti). Na stejném principu jede i zbytek. Naštěstí hudba opět perfektní a postavy jsou příjemná změna, alespoň něco nekopírují.

 • 60%
  1
  0
  3. 1. 2017
  squirrelpool (6954 bodů)

  Sheldon Cooper by mně asi nechal popravit, ale mě se to fakt moc nelíbilo, škoda. Celý film se hrozně snaží být dobrými hvězdnými válkami. Podobně jako se Ren snaží vyrovnat Vaderovi. Bohužel jsou oba případy tak nějak bezkrevné. Omlouvám se, nevím jak to říct. Prostě to postrádá toho ducha, atmosféru star wars. Všechno je moc velká pohodička. Navíc to co mělo pomoci vlastně škodí. A to kdyby neobsadili veterány, tak by nebylo tolik vidět jak jsou jejich nástupci špatní. Pan Ford je prostě Han, prostě jeden z největších řízků galaxie. Naproti tomu Rey je vyloženě otravná. Takže bych dal 55%, hlavně kvůli finálnímu souboji. To mělo být jako co? Nakonec jsem, ale dal 5% navíc za to, že se finálního letecké útoku zůčastnil i král flanelu, Al Borland.

 • 70%
  3
  1
  14. 12. 2017
  SNCIS (6520 bodů)

  Síla se probouzí aneb nové Star Wars. Vrátili se staré známé tváře, z nichž dostal nejvíce prostoru Harrison Ford. Jinak to nepřineslo nic nového! Znovu je tu: Chlapec stojící, mezi světlou a temnou stranou síly, jehož kostým připomíná Darth Vadera, hvězda smrti (jen o dost větší) a hlavní dějová linka, jak kopie nové naděje. Nové je asi jen to, že hlavní postavou je žena a nejvýraznější postavou stormtrooper. Abrams si s tím vyhrál a po vizuální stránce, nelze nic vytknout! Ale jinak? Nic nového! Nic originální! - 70%.

 • 90%
  2
  4
  17. 12. 2015
  p.a.douch (5951 bodů)

  Na 100 % to není, ani na 95 %. Na 90 % už jo. Tenhle díl se dá přiřadit k první trilogii. Návrat starých postav je skvělej. Někdo je na plátně dýl, někdo míň, takovej je život. Harrison Ford s Peterem Mayhewem jsou perfektní, jasně převálcovali ústřední dvojici (Rydleyová, Boyega). Kasdan přinesl do scénáře pěknou kontinuitu a J. J. Ambrams režírovat umí. Je fakt, že jednou mě scénáristi pěkně naštvali, ale život není dokonalej. Můžu jen vřele doporučit.

 • 60%
  5
  3
  17. 12. 2015
  Tom Hardy (5310 bodů)

  Je to podobné rozkročení mezi remake a pokračování jako u nového Star Treka či Jurského světa, ale zatímco tyhle fenomény ve starých vodách dokázaly najít něco nového (případně minimálně energicky variovaly původní filmy), Síla se probouzí na to jde mechanicky a bez vlastního vkladu. Hrozně z toho křičí "jedeme na jistotu, chceme potěšit staré fanoušky a hlavně nabrat tunu nových". Je to špatný film? Ani omylem! Je to film, co si zaslouží hate? Kdepak. Ale spíš než plnohodnotné pokračování to působí dojmem velkolepého pilotu k opravdu drahému a stylovému seriálu. Ok, dnes jsou na to diváci už celkem zvyklí. Já bych ocenil to, kdyby se ten film aspoň TVÁŘIL, že má nějaký konec. Dřív si ze Saw všichni dělali srandu, že je to seriál v kině. Marvel/Disney tenhle trend držej ještě víc a bude hůř/líp (podle toho, jestli to člověku vyhovuje nebo ne). Osobně mě každopádně Epizoda VII moc nebavila. Buď se ve filmu kopírují momenty ze staré/nové trilogie, nebo je tam až nečekaně standardní akce. Ta absence momentu překvapení zamrzí asi nejvíc, protože Abrams prakticky v každém svém filmu/seriálu dokázal nečím ohromit. Což se Epizodě VII vyhlo obloukem. Prakticky každý významnější moment je dopředu tak čitelný, až to bolí. Včetně finální scény.

  • hojné využívání praktických efektů (namísto digitálních)
  • znovuzapojení staré gardy
  • pasáž na zelené planetě a s kantýnou (či jak to nazvat)
  • sympatická hlavní hrdinka a BB-8 jednoznačně k sežrání
  • laciné využití staré gardy
  • scénář (v podstatě je to remake předchozích dílů)
  • už se to ani nesnaží tvářit jako samostatný film
  • Carrie Fisher vypadá, jako kdyby před každou scénou dostala do obličeje čerstvou dávku botoxu
  • nulový prvek překvapení, u Abramse nepochopitelné
 • 90%
  3
  2
  17. 12. 2015
  Schneefee (4277 bodů)

  Bylo to takové klasické, nesoucí se v duchu předchozích dílů, prostě sázka na jistotu, což u mně zabralo...nové postavy byly příjemným osvěžením (hlavně BB-8, to je láska na první pohled, a padouch Kylo Ren coby nadějný nástupce Darth Vadera)...těším se na pokračování, o které si tento film vyloženě říká.

  • sympatičtí a neokoukaní herci nových postav
  • BB-8 (dává tomu šmrnc)
  • možná už by to chtělo změnit design superzbraně, což temná strano?
 • 80%
  0
  1
  11. 12. 2017
  evismaior (4254 bodů)

  Jasně, v podstatě je to jen variace na epizodu IV a V s o něco větším kusem planetární zbraně, který je nutno zničit při naprosto klasických náletech a střílečkách. Akorát teď se protivník jmenuje První řád a mezi členy odboje se objevují vedle dobře známých (ach, to byla zase úleva, vidět po těch letech Hana Sola, princeznu Leiu a Lukea Skywalkera!) i mladší tváře. Právě ty my připadaly zajímavé, holt jsem holka, takže každé dosazení ženy do jiné role než "pózuji v nesmyslně malých plavečkách" vítám s nadšením a Rey se teda obzvlášť povedla. Na druhou stranu nevím, co si mám myslet o tom temném junákovi, ale tak snad se brzy dozvím něco víc, však už zbývá jen pár dní! A BB-8 naprosto nezbytně potřebuju domů, ten prostě nemá chybu:-)

 • 60%
  2
  2
  19. 12. 2015
  Petrson (4135 bodů)

  Základní problém je, že scénář se podřídil stárnutí herců. Ti nejstarší navíc měli role vymyšlené tak, aby byli použitelní či nepoužitelní do dalších dílů. Hráli to samé, co dříve, nic nového, překvapivého. Nejlepší byl BB 8 a pak Rey. Ta když se potkala se světelným mečem měla tu nejlepší scénu z celého filmu. Kdyby to šlo tím to směrem, byla by to jízda. Nepochopil jsem, proč nemohli stejným způsobem, alespoň naznačit příběh Hana Sola a princezny Leia. Tolik herců už digitálně omladili, stačilo pár scén. Předvídatelnost byla dalším oříškem ve sledování. Mohlo to být celkově lepší, ale i horší. Příliš mnoho zodpovědnosti? Nebo tíha seriálovosti? Čekal jsem od J.J. Abramse napětí, styl a překvapení. Ale producentská mašinérie jistoty je asi silná, nebo nápady došly. Zjednodušeně: pro mě lepší než SW 1,2,3, ale slabší než 4,5,6. P.S. Harrison Ford mi připomínal figurku Leslie Nielsena z Bláznivé střely.

  • Rey alias Daisy Ridleyová
  • BB-8, všichni roboti a aliens ( bar )
  • staré mechanické a optické triky
  • scénář, nutnost časového skoku kvůli stárnutí herců
  • nápady, předvídatelnost
  • někdy to přehnali s plastem, plechem a rekvizitami
 • 50%
  4
  1
  25. 12. 2015
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Přijde mi že lidi co daj tomuhle filmu 90% nebo 100 % uplně degradujou veškerou kvalitní filmovou tvorbu. Tohle je totální strašnost. Předvídatelný až na kost, průměrnej hollywood příběh a vlastně nic co by tenhle film pasovalo tak vysoko jako ho pasuje jeho výdělečnost a návštěvnost v kinech. Bohuzel SW nikdy nic jinýho než vizuál ale nenabídnout nemohli.. Holt je vidět že lidi sežerou všechno do čeho producenti narvou velkej rozpočet.

  • Skvělej vizuál
  • Výtvor chutě po výdělku
 • 85%
  0
  2
  7. 4. 2016
  leafroller (2977 bodů)

  Je-li tato větev příběhu určená především pro skalní fandy původní série, pak je vše v pořádku. Jinak pochybuji, že by mohla splňovat současné nároky filmového fanouška. Mně osobně přišel film jako nějaká parodie, nebo spíš reminiscence. Vzpomínkové pásmo pro pamětníky. A i když je to super podívaná nabitá akcí a efekty, stále jsem si připadal jako v 80. letech a to je na rok 2015 hodně málo. Pevně doufám, že další pokračování už bude ze současného století.

 • 90%
  0
  1
  4. 9. 2017
  jarv (2949 bodů)

  Start nové trilogie se soustředí především na odkaz k té staré. Han Solo (Harrison Ford) se zhostil největší role ze staré party, což potěší, jelikož právě on byl a stále je tím nejkomičtějším kořením filmu, přesto není úplně nejhlavnější. Dá se říci, že se stal perfektním pojítkem se starou trilogií. SPOILER!: Konec jeho úlohy však hodně zamrzí. KONEC SPOILERU. Těmi skutečně titulními a nejklíčovějšími hrdiny jsou nováčci Rey (Daisy Ridley), Finn (John Boyega) a padouch Kylo Ren (Adam Driver). Leia Organa (Carrie Fisher) byla tentokrát odsunuta na vedlejší kolej a k dobru jí přidává hlavně fakt, že má ve filmu svou silnou podstatu stejně tak jako Han. Z blasteru si ale nevystřelí. Její role je čistě o dialozích. Podobně, ale překvapivě hodně důležitě a více akčněji, je na tom i nováček Poe Dameron (Oscar Isaac). Luke Skywalker (Mark Hamill) se objeví až v samotném závěru. Jeho roli bych nazval "hlavní cameo", jelikož především o něm značná část filmu pojednává, a také se tím dá vysvětlit přítomnost Markova jména v titulcích hned na druhém místě. Do toho se občas mihne Andy Serkis jako Snoke a jednou Max von Sydow, vypomáhá Peter Mayhew coby Chewbacca, moudře radí Maz Kanata (Lupita Nyong´o), robotů C-3PO a R2-D2 je však strašně málo. Děj napodobuje epizodu IV, což má své klady i zápory, akční sekvence úchvatné, soubojů se světelnými meči minimum, ale zato působivě napínavé a celková kvalitní práce je znát. J. J. Abrams se osvědčil už u Star Treku.

  • odkaz na starou trilogii
  • Harrison Ford opět v hlavní roli
  • nevyzpytatelný záporný hrdina
  • minimální úloha pro Marka Hamilla, C-3PO a R2-D2
 • 80%
  0
  2
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2762 bodů)

  Moc pěkné pokoukání, ale strašně oprášená čtyřka. Abrams to vzal od adama a prostě použil všechno co mu stará trilogie nabízela. Příběh je možná pootočený trochu jiným směrem, ale stejně se tam ve výsledku děje úplně to samé. Takže nostalgie funguje dokonale, ale ve výsledku člověku stejně chybí nějaká invence. Není to blbé, není to blbě natočené, není to odfláklé, ale naprosto to nepřinese nic jiného než radost, že se Han Solo se Žvejkem zase prohání Malým sokolem. A to je trochu málo.

 • 75%
  3
  2
  18. 12. 2015
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Režisér J.J. Abrams natočil svižnou, ale naprosto nepřekvapivou podívanou. Star Wars jsou pohádkou pro dospělé, ale i pohádky můžou mít různou úroveň. Slabinou nové série, tedy této první části, je emocionální sterilita. Boj dobra a zla probíhá spíše v rovině slovních deklarací, na srdce diváka si tento střet nesáhne. Postrádám zde osudovost temné síly, sílu zla, co do temnoty táhne. Zlo nespočívá v tom, že frackovitý synáček je moc ošklivý na tatínka, ale v temné fascinaci sílami, které v konečném efektu drtí člověka, co se jimi nechá ovládat. Kylo Ren spíš vypadá na pár facek, než na obávaného temné pána.

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2020
  kknk2 (2445 bodů)

  Velkolepý návrat Star Wars začíná „kopírováním“ původní trilogie a nostalgickým vzpomínáním, což fanouškům nejspíše vyhovuje, navíc jsou jejich řady obohaceny o mladší publikum. Abych se stala fandou SW, tento díl by mě nepřesvědčil, ale uznávám, že se na něj dobře kouká. Ani vysoký rozpočet se ve výsledku neztratil.

 • 75%
  0
  2
  30. 1. 2016
  harry456 (2437 bodů)

  Režiséru J. J. Abramsovi se podařilo natočit obstojné pokračování Hvězdných válek, k jehož nejsilnější stránce zajisté patří autentická a dech beroucí akce, vizuální a praktické efekty, kostýmy a herecké obsazení.
  Naopak nejslabším článkem je zbytečně dlouhá stopáž (136 minut!) a dosti nezajímavý scénář. Takže kdyby nás filmaři nezásobovali nějakou tou akcí, pravděpodobně by více než polovina diváků v sálu usnula.

 • 75%
  0
  2
  5. 2. 2016
  Larrysbride (2072 bodů)

  Hvězdné války? Těžko říct. Nová sága pro novou generaci? Pravděpodobně. Velmi vydařené sci-fi? Rozhodně! Epizoda VII jsou epizopd IV a V smrsknuté do jednoho filmu a zrenovované pro dnešní diváky. Což je ironicky jak výhoda tak nevýhoda snímku. Síla se probouzí by jako samostatný snímek obstála na jedničku. Funguje i bez toho, aby kdokoli viděl předchozí trilogie, zatímco těm, co je viděli, nabídne výborné narážky. Avšak co nenabídne, je cokoli nového a skutečně inovativního. J. J. se drží zaručeného receptu,do kterého však místo pořádného záporáka obsadil otravného rozmazleného spratka s problémy se sebeovládáním (taková moc a tolik promarněného potenciálu!!), a do role hlavní hrdinky děvče, které tráví většinu svého času naříkáním... Bottom line: Film jako pokračování legendární ságy nepůsobí zrovna impozantně, jako samostatné sci-fi se však řadí do slušného nadprůměru.

 • 80%
  1
  2
  17. 12. 2015
  Hare77 (2025 bodů)

  Vše ve starých dobrých kolejích, nic nového o to více klasického. Žádné překvapení se nekoná, ale na hodinky se nikdo asi nepodívá. člověk by čekal nějaký posun, změnu, ale vše jde na jistotu, na osvědčenou recepturu. Vlastně jsem se nejvíc těšil na starou gardu. Škoda, že se nepokračovalo už tenkráte s dalšími díly s Fordem.

  • žádná nuda a Harrison Ford
  • nic nového
 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Mega hustá pecka... to nebyla. Nechápu, co Abramse a scénáristy vedlo k tomu, aby tolik kopírovali epizodu IV. Nostalgie? Záruka úspěchu? Měli dost času na to, aby přišli s něčím úplně novým, ne? Ale! Supr to bylo, co si budeme lhát. Dva nesmírně sympatičtí hlavní hrdinové, letecké bitvy, the force stuff a hlavně - při pohledu na všechny ty postupně se objevující staré známé jsem se prostě nemohl neusmívat. Nebylo to tedy sice fantastické, ale byl to zatraceně dobrý pocit být zase zpět v té... předaleké galaxii. A užil jsem si to? Aye aye. :3 Jo. A John Williams je bůh.

 • 100%
  0
  1
  22. 4. 2017
  Reacherjack2016 (1850 bodů)

  Nový Star Wars je super. Výborný vizuální efekty. Dobře vymyšlený. Mně se nejvíce líbil Han Solo(Harrison Ford). Nemůžu se dočkat na další díl, který bude v Prosinci. A taky bylo super že se tam na konci a v dalším díle ukázal známý Jedi Luke Skywalkerr. Proto filmu dávám 100%.

 • 85%
  1
  2
  17. 12. 2015
  wop (1716 bodů)

  Já byl moc spokojený. Jako fanoušek Star Wars jsem dostal všechno co jsem chtěl a ještě něco navíc. Jediný problém bych mohl mít se scénářem, který mě donutil místy pozvednout obočí, ale nebylo to nic, co by mi zkazilo zážitek. Lehce zklamaný může být ten, kdo od J.J. Abramse čekal pecku typu prvního Star Treku. Tohle je "jen" výborně zvládnutá žánrovka.

  • je tam všechno, na co fanoušci čekali
  • dobrá hlavní hrdinka
  • sympatické vedlejší postavy
  • zajímavý záporák v podobě Domhnalla Gleesona, který ukazuje, že imperiální generálové nemusí být nutně troubové
  • je pořád na co koukat, divák se nestačí nudit
  • trochu moc velký důraz na slovo "Války"
  • trochu moc smrti
  • strašně moc se toho stalo v úvodním ubíhajícím textu: Kdo je Snoke? Kde se vzal První řád?
  • toporná Carrie Fisher
 • 50%
  2
  1
  25. 12. 2015
  Pajmen (1204 bodů)

  Jsem fanoušek Star Wars universa. To mi ale nebrání být kritický. Film není špatný, hrozně jsem se na něj těšil ze dvou důvodů: J. J. Abrams a minimální využití CGI efektů. Ani jeden z důvodů mě ale nakonec neuspokojil. Po celou dobu filmu jsem nebyl napjatý. Akce sice střídá akci, ale je to na úkor příběhu a to mi dost vadí. Za těch 130 minut se toho moc neodehraje, soubojů je hodně, ale žádný z nich není hodný nějaké další diskuse. A co je taky dost iritující, kdo nezná doplňující knihy, bude si připadat během filmu zmateně a pořád se ptát, kdo je Snoke, jakýsi Kanjiklub, Kde se vzal První řád a 4x větší hvězda smrti... Být to fanouškovský film, zatleskám, ale jako pokračování ságy to zavání nekoncepčností a taháním peněz z diváků. Nechci chodit do kina na seriál, který se tváří jako film.

 • 65%
  3
  0
  24. 3. 2016
  Tomas_313 (1197 bodů)

  Nuuuuda. Musím podotknout, že jsem se do kina opravdu těšil a naivně jsem věřil všem nadšeným recenzím, které nové SW opěvovaly jako perfektní pokračování legendární série. Ale v kině jsem nic takového nezaregistroval. Jak zde již někdo podotkl, film nepřináší nic objemného, co by mu nemuselo vyjít, ale hraje na jistotu. Inspiruje se předchozími filmy (především čtvrtým) a snaží se z profláklé značky vydolovat co nejvíce. Kromě Daisy Ridley a Harrisona Forda jsou postavy vysoce nesympatické a John Boyega (Finn) se do filmu dostal zřejmě jen proto, aby se negroidní rasa necítila ukřivděně (nemám nic proti jakémukoliv odstínu černé, ale on tam opravdu nemá co dělat). Hlavní záporák působí směšně a jsem si jistý, že chudák Vader se obrací v hrobě. Ani ta akce neokouzlí, rozhodně ne souboje se světelnými meči. Síla se probouzí, ale vstávání jí jde rozpačitě a pozvolna. Zřejmě jsem očekával příliš mnoho. 65%

 • 95%
  0
  1
  30. 1. 2017
  Rapaport (1016 bodů)

  Jsem nadšený. Jako fanoušek starších dílů 4.-6. a ne moc velký fanoušek novějších dílů1.-3., jsem s radostí užíval každý kousek filmu. To jak dokázal Abrams oživit to jádro původních "starých" Starwars. Jen obsazení mi trošku nešlo k chuti. Hlavně nástupce Darth Wadera mohl být trochu lepší. Ale přes to jsem se bavil pokažždé když jsem film viděl a těším se na další díly nejnovější série.

 • 90%
  0
  2
  1. 6. 2016
  Ciiiri (949 bodů)

  Rozhodně mínus za Hana a mínus za "okopírovaný" děj z minulých dílů! Co takhle nějakou vlastní fantazii a vlastní nápad? Když už se nechtějí držet knih, které tolik let vycházely???
  Miluji BB-8. No ten je sladký! Kdo neviděl musí vidět už jenom proto :-) Myslela jsem, že ho nebudu mít schválně ráda... (kvůli R2-D2 a C3PO), ale až ho uvidíte - pochopíte :-)

 • 90%
  0
  2
  6. 1. 2016
  voleman (927 bodů)

  Síla se probouzí je bezpochyby povedený a úctyhodný nástupce původní trilogie. Právě z ní si bere prakticky všechno, ať to co na diváka ve správné koncentraci zabere pokaždé, tak i to, co jednou vidět stačí. Mezi jednoznačná pozitiva patří to, že má celý příběh charakterově silné postavy a to jak hrdiny tak i záporáky. Potěší také staré známé tváře se kterými do filmu přichází i hutná dávka nostalgie. Povedené také určitě je, že prostředí, ve kterém se nejnovější film série odehrává, krásně navazuje na filmy přes 35 let staré a není zde třeba tak okatý rozdíl, při používání moderní počítačové technologie jako tomu bylo třeba mezi čtvrtým a prvním filmem. Co bych ovšem sedmým Hvězdným válkám určitě vytkl je to, že mají prakticky totožný příběh jako měla Nové naděje, což je někdy až tak nápadné, že to je až nepříjemné a skoro to vypadá jako nějaký remake právě čtvrté epizody. Kdyby tvůrci přinesli do příběhu víc originálních nápadů, určitě by to nebylo na škodu. Příjemné naopak je, když se na starší epizody všemožně a často i vtipně a s nadhledem odkazuje, což jistě každého správného fanouška potěší. Abrams tedy naštěstí nezklamal, natočil ideální nový díl Star Wars, jak pro fanoušky hlavně staré trilogie, tak i pro další novou generaci diváků. Mohl jen do filmu přidat více nových nápadů a svěžejšího příběhu jako tomu bylo u jeho Star Treků, kde si to ovšem mohl nejspíš dovolit více, když se nemusel vázat na to, že točí pokračování rozjeté a veleúspěšné ságy. 90%

 • 75%
  0
  1
  6. 1. 2016
  tedoun (916 bodů)

  Je tam prakticky všechno, co na STAR WARS mám rád a skoro nic z toho, co mě na nich štve.Až na ten malý podvod, že Luke SKYWALKER byl viděn až na konci

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Star Wars: Síla se probouzí

78 82 ?
jak hlasovat?
 • warlock 75%
 • dobytek 70%
 • frantisek-navorka 80%
 • Crreed 60%
 • Mrykodaj 80%
 • josef-gregor 70%
 • Kubys Fencl 80%
 • pavel paleček 65%
 • Lovecour69 70%
 • Panda123 85%
všechna hodnocení (292)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 4 v žebříčku uživatele aero64
4. místo z 7 v žebříčku uživatele jordy
8. místo z 13 v žebříčku uživatele adam-tesar
14. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet
18. místo z 22 v žebříčku uživatele starskyxaj
70. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
4. místo z 18 v žebříčku uživatele homedo