Need for Speed

66%
Need for Speed
Plakát traileru
Aaron Paul je pouličním jezdcem, který provozuje autodílnu za účelem upravování drahých aut, aby v závodech svou rychlostí předčila ostatní vozy. Vše se ale změní ve chvíli, kdy je jeho nejlepší přítel zavražděn během automobilového závodu a tento trestný čin je nesprávně přisuzován právě Paulovi. Po propuštění z vězení hodlá hrdina spiknutí přijít na kloub a pomstít smrt svého přítele.Recenze: Need for Speed

Kinobox.cz
60%

...vedle série Rychle a zběsile se vyloženě ztrácí (což se ale dá chápat, když poslední díl RaZ stál 160 milionů, kdežto Need for Speed o sto méně). Uhání ovšem s takovým odhodláním, až vlastně nestihne nudit. Nechybí pěkné lokace, fajn hudba a auta jsou jednoduše lahůdková.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
7.5
Celkem jsem nechápal ze začátku takové nízké hodnocení,ale jsem rád,že se to nakonec vyšplhalo na 68%,protože to si Need for Speed zaslouží. Film si na nic nehraje a to se mi líbí. Je to prostě akční nářez podle vynikající herní série u které se prostě nesluší používat mozek. Auta byla parádní a to hlavně Ford Mustang,akce byla víc než dobrá a na efekty si snad nemůže nikdo stěžovat. A že měl film 130 minut ? Na výsledku to ani nepoznáte,protože film odsýpá neskutečnou rychlostí.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 611 bodů
8
Tento snímek to měl a stále má s ohledem na úspěšnou sérii ´Rychle a zběsile´ velice těžké. Tvůrci se automobilové závody snažili pojmout jinak aby snad nebyli nařknuti s kopírování, čemuž bych věřil a povedlo se. Na adaptacích zfilmovaných videoher je především nejdůležitější příběh a ten tu je. Sice ne tak tvrďácký jak byl jistojistě s ohledem na zmiňovanou sérii očekáván, ale je. Klasická touha po pomstě je sice už skutečně velice otřepaný námět, ale v tomto případě mi to ani nijak zvlášť nevadilo. Automobilové honičky jsou nasnímány a sestřihány dobře a zaujmou i záběry z kabiny auta během bouraček. Děj je plynulí a nenašel jsem jediného hluchého místa. Ano, nemá to takovou energii a drive jako ´Rychle a zběsile´, ale to neznamená, že by to měl být špatný film. Naopak. Jistou přitažlivost má.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 349 bodů
4
Kdybych se na film díval úplně sám, nudil bych se velmi (nebo bych spíš prostě usnul). Protože vedle mě naštěstí seděli kolegové, mohl jsem jejich směrem pohazovat, jak strašně debilní (ale přitom ne cheezy) to celé je. Film se tím stal snesitelnějším, i když bohužel stále ne zábavným. 1 a 1/2


Dodatečné informace

Původní název:
Need for Speed (více)
  • USA Need for Speed
Premiéra v ČR:
13. 3. 2014
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
66 mil. USD
Čeština:
Need for Speed je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch