Horem Pádem

69%
Horem Pádem

Dvěma převaděčům uprchlíků (Zdeněk Suchý, Jan Budař) zůstane po akci ve voze dvouměsíční dítě. Zapomenutého indického chlapečka prodají bezdětné Milušce (Nataša Burger), která touží po dítěti. Její manžel František (Jiří Macháček) je ovšem fotbalový hooligan a rasista. Čtyřicetiletá Hana (Ingrid Timková) pracuje v poradně pro uprchlíky. Její o mnoho let starší partner Otakar (Jan Tříska) zkolabuje při přednášce na univerzitě. Jejich osmnáctiletá dcera Lenka (Kristýna Boková-Lišková) se omylem dozví, že Otakar se nikdy nerozvedl se svojí první ženou Věrou (Emília Vášáryová), s níž má syna Martina (Petr Forman)
(oficiální text distributora)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6.5
Jan Hřebejk umí! ALE musí se prostě chtít. Horem pádem je jak solidní drama,tak vcelku vtipná komedie u které si sami nejste jistí zda je vhodné se vlastně smát. Celé to působí takovým realným dojmem jakoby se to mohla stát i ve vašem okolí. Na české poměry velmi dobré.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
10
Snímek o běžném životě obyčejných lidí z různých sociálních vrstev. Musím uznat, že ocenění, jakého se filmu dostalo, si jistojistě zaslouží. Takové osudy, které tu jsou prezentovány jsou trefné a pro mnohé z nás i neuvěřitelné, až šokující. A přesto existují. Duo Jarchovský-Hřebejk vsadilo na citlivý námět a povedlo se. Vystihnutí problémů a trápení jsou citově a dramaticky dobře zvládnuté. Psychologie každé postavy je vyobrazena velmi dobře, což je zásluha hlavně herců. Tvůrci se nebojí ani narážek na problémy rasizmu, což je chválihodný akt. Z některých scén jde až mráz po zádech. Příběhy jsou zasazeny do postkomunistické doby a tak použité filtry dávají výsledku trochu toho retra a artového vyznění. Některé věci můžou pro někoho být těžko uchopitelné a složité, ale faktem je, že život sám také není jednoduchý. Popravdě, v životě také ne každému rozumíme. A tak se film stal reálnou výpovědí běžného, pro mnohé tragického života.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
8
Když film vzniknul, v normální době, kdy nebylo vše urážka a člověk si nemusel bát říci o černý kafe a kousnout do Kofily s černouškem.. tak mi to tak dobré nepřipadalo.. dnes když jsem se díval, tak mi to přišlo, že film bude brzy trezorový a měl jsem zvláštní pocit, když jsem se smál u rasistických scének.. je to ale prostě film a některé scény jsou dnes legendární. Za odvahu a jedinečnost 80%..

Dodatečné informace

Původní název:
Horem pádem (více)
  • Horem Pádem
  • Česká republika Horem pádem
  • Česká republika Up and Down
Premiéra v ČR:
16. 9. 2004
Země původu:
Česká republika
Rozpočet:
2 mil. USD

Powered byJustWatch