Seven Psychopaths (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
110 minut

Žánry

:
Komedie, Krimi, Thriller, Satira

Obsah

:
Hlavní hrdina filmu, scénárista Marty, píše nový scénář, ale chybí mu nápady. Díky svým známým se připlete ke zločinu, který ho může stát život. Kamarádi více »« méně

Režie

:
Martin McDonagh

Scénář

:
Martin McDonagh

Herci

:
Michael Pitt Michael Stuhlbarg Sam Rockwell Colin Farrell Abbie Cornish ...
Premiéra: 29. 11. 2012
Distributor: Bioscop
DVD: 27. 3. 2013
Jste na stránce filmu Sedm psychopatů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sedm psychopatů myslíte! K 12. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28096 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sedm psychopatů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 12. 2018
  Brenan88 (45573 bodů)

  V Bruggách nastolili laťku,tak hrozně vysoko,že bylo nemožné jí přelézt. McDonagh udělal vše dobře,ale tentokrát to u mne stačí "jen" na 75%. Sedm psychopatů postrádají lehkost,kterou měly Bruggy. Postavy jsou opět skvěle napsané a během filmu lítá jedna lepší hláška než druhá,ale obsahově je to takové prázdné. Jinak není co vytknout.

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2017
  lamps (14886 bodů)

  Žádné druhé Bruggy se rozhodně nekonají, ale to jsem ostatně ani nečekal. McDonagh vyměnil inteligentní černohumornou rozprávku o lidské povaze a cti za postkulturní necenzurovaný výplach trochu ve stylu Pulp Fiction, rozšířil ho o několik pikantních příběhových odboček a zahrnul do něj několik nezapomenutelných postav, které dokáží člověku opravdu nepěkně zatopit, když je zrovna nějak namíchnete. Sedm psychopatů má ale s Bruggami pár věcí společných. Předně je to naprosto skvělý casting, zahrnující již tradičně labilního Farrella, svérázného Sama Rockwella, jenž byl asi neplánovaně největší hvězdou snímku, psychopatického gangstera Woodyho Harrelsona, který je pro svého pejska schopen čehokoli, a mého favorita Christophera Walkena, který opět ukázal, že do starého železa ještě určitě nepatří. No a pak je to samozřejmě skvělá McDonaghova režie, která dodává každému záběru svěží nádech a nějak záhadně dokáže vnést do ryze absurdního vyprávění notnou dávku lidskosti a vzbudit u diváka jistou spoluúčast s osudy našich hrdinů. Záporné body naopak posílám vinou závěru, v němž bylo jednání některých postav skutečně silně filmové a nepochopitelné (to bylo sice v Bruggách taky, ale podáno naprosto nezapomenutelným a filmařsky nápaditým způsobem). Každopádně McDonagh opět výrazně zabodoval a vzhledem k tomu, že je ještě poměrně mladý, máme se od něj v budoucnu jistě ještě na co těšit.

 • 100%
  0
  0
  16. 8. 2021
  JosefTomas (8638 bodů)

  Srovnání s Bruggy není úplně na místě. Tohle je jiný film, jiný styl, něco jiného. Lepšího. Jestli mě V Bruggách něčím iritovalo, bylo to uspěchané finále a že postavy v příběhu existovaly, místo aby jím žily. Sedm psychopatů ale od první minuty tuhle chybu mažou, navodí filmový feeling díky klasické filmové kameře (filmové zrno prostě lahodí mému oku) a nenechají diváka vydechnout ani minutu. A co je hlavní, furt ho dokáží překvapit. Nebojí se bourat klišé, převracet je a umí nejen pobavit, ale dojmout. Ukázkový mix, který mě zahřál u srdíčka, že přemýšlím nad plnou palbou. Tak moc mě film zasáhl. A víte co, já jí tam dám. Taková parta psychopatů se jen tak nevidí, ale hlavně je radost s nimi být a užívat si to.

 • 60%
  0
  0
  12. 12. 2012
  Standa. (6168 bodů)

  Trailer mě nalákal na slušnou komedii a v kině jsem dostal neslušnou "komedii", ve které se upalují lidi za živa a na potkání se střílí do hlavy. Po vynikajícím filmu V Bruggách jsem byl docela zklamaný. Celý film táhne převážně vynikající Christopher Walken, "SPOILER" ale jeho smrt byla až moc grantorinovská, jestli to byl záměr, kdo ví? Každopádně Olga Kurylenko a její dlouhé rozpuštěné vlasy jí neuvěřitelně sluší, škoda, že jí asi tak po 5ti minutách taky ZABILI!

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  U Sedmi psychopatů se cení hlavně to, že nejde jen o prostou komedii, ale i o menší drama. Zakomponování všech postav sedlo, všechny úlohy se díky zvratům propojili. Říkal jsem si, jaké by to bylo jako doopravdický film a né jen scénář v jiném filmu. Došlo mi, že by to nebylo tak stylový a vtipně propojený. A dál si musím pochválit skvělého Woodyho Harrelsona, ten by si měl ještě tak dvě, tři role jako mafián v nějaké komedii zopakovat.

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2013
  beseda (1919 bodů)

  Téměř tarantinovský humor. Christopher Walken opět nejlepší herecký výkon. Mé hodnocení: 70% (viděno: 27.11.2012 / předpremiéra ČR).

 • 65%
  0
  0
  30. 8. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Sedm psychopatů mi nesedlo ani v akčních momentech, ani v klidných fázích. V prvním případě byl snímek až moc ujetý a v tom druhém zase nudný a nezáživný. Já jako divák jsem se neměl čeho chytnout a neustále jsem jen tápal. I titulková scéna byla již dopředu průhledná. Kdybych měl přecijen něco pochválit, tak několik dobrých záblesků neortodoxní postavy Sama Rockwella, ale když si to vezmu kolem a kolem, tak mě nenapadá, proč dát víc než podprůměrných 40 %. Oblíbená část- myšlenka vrahů seriových vrahů

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2016
  amalkapinkasova (78 bodů)

  Úžasný film po milovníky černého humoru. I když se to některým nezdá, opravdu jsem se u sledování tohoto snímku nasmála. Velmi mě zaujala paralela mezi příběhem samotným a scénářem, který hlavní hrdina píše během celého filmu.
  I přes to že film doporučuji, nemyslím si že se bude líbit lidem, kteří nemají rádi krev, protože přece jenom náš film o psychopatech umí být chvílemi poněkud drastický.

Hodnocení a recenze Sedm psychopatů

69 75 ?
jak hlasovat?
 • slevin 70%
 • Mikik4444 65%
 • JosefTomas 100%
 • Riverdon 35%
 • InJo 70%
 • homedo 80%
 • Scintilla 75%
 • Martin Suk 100%
 • cerfik 80%
 • Kim6 85%
všechna hodnocení (99)

V žebříčcích uživatelů

35. místo z 53 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Vypravěčská síla překvapovat diváka jakoukoliv scénáristickou zbraní.”

41. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes