In Bruges (Velká Británie)
« další názvy »
Belgie Belgie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
107 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Thriller, Film Noir
Motto: Vidět Bruggy a zemřít!

Obsah

:
Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brugg. více »« méně

Režie

:
Martin McDonagh

Scénář

:
Martin McDonagh

Herci

:
Colin Farrell Stephanie Carey Brendan Gleeson Ralph Fiennes Clémence Poésy ...
Premiéra: 8. 5. 2008
Distributor: HCE
DVD: 22. 9. 2008
Jste na stránce filmu V Bruggách. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V Bruggách myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V Bruggách


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  24. 11. 2018
  Brenan88 (46270 bodů)

  Martin McDonagh má své nepopsatelné kouzlo,kterému jsem na první pohled. Do dnes vlastně nevím jestli je lepší jako režisér,nebo scénárista. To jak dokáže vykreslit hlavní postavy a jejich charaktery je jedinečná záležitost,kterou letos proměnil díky Billboardům v Oscary. Dialogy jsou originální a zábavné. Bruggy jsou jako místo děje okouzlující a mám v plánu je i kvůli tomuto filmu navštívit. Farell a Fiennes jsou výborní,ale Gleeson je naprosto geniální! Osobitá gangsterka,která má koule.

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Prvotřídní drama o dvou profesionálních zabijácích, kteří jsou po spáchané akci, ve které zemřelo dítě, vyslání do belgických Brugg, kde mají očekávat další rozkazy. A my máme možnost vidět, jak si tam zatím počínají. Je to tak trochu černá komedie s cynickým uvažováním o životě zabijáka. Hodně se tu polemizuje o moralitě, vyjadřuje sebezpytování a.dává najevo neochvějná rouška sebeobětování. Snímek má takřka cestopisnou náturu, poněvadž se oba protagonisté, coby obyčejní turisté, procházejí městem a prohlíží památky. Přitom polemizují nad svými skutky. Atmosféra denního i večerního města na diváka doslova dýchá. Jemný humor v dialozích, v rámci charakteru postavy, nadlehčuje napjatou situaci v pomalejším tempu dějového vývoje, který striktně inklinuje k artu. Herečtí představitelé výborně rozvíjejí své postavy mající tak silný účinek. Příběh má citlivý aspekt v hektické, barbarské a lidský odpudivé podmanivosti. Emoce jsou hodně v popředí a doslova hýbou dějem. Snímek jakoby sám sebe bral vážně a zároveň vše nadlehčoval. Každopádně zábavný potenciál osloví, jen to krapet může zkazit zmíněný umělecký dojem.

 • 70%
  0
  0
  29. 8. 2021
  Pete69 (22548 bodů)

  Film nenabízí co se příběhu týče nic nového, je to prostě dvojice nájemných vrahů, která je na zdánlivém odpočinku v Bruggách, když jednomu z nich zavolá šéf, že má zabít svého parťáka, který omylem zabil dítě při jedné akci, tak začne boj o život. Skvělé je hlavně jedinečné zpracování, poklidné napínavé tempo, pěkná kamera.. Hezká filmařina.

 • 85%
  1
  0
  16. 2. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Ray a Ken jsou nájemní vrazi. Ray právě v Londýně zastřelil kněze a omylem i malého kluka, proto je svým šéfem odklizen i se starším kolegou Harrym do belgických Brugg. Ray příliš nechápe, že jsou jeho dny sečteny a po pravdě díky svým výčitkám by to dokonce uvítal. Paradoxně Ken mu sebevraždu nedovolí. Jenže Harry chyby neodpouští.
  Jednoduchá premisa výborného snímku Martina McDonagha je okořeněná svébytným vkladem autora, který do krásného středověkého města zasadil zvláštní poetiku obrazů Hieronyma Bosche se všemi možnými výstřednostmi, takže se dočkáme rasistického trpaslíka, obézních Američanů, prudérních kanadských měšťáků, agresivních Britů a půvabné belgičanky kšeftujícící se sedativy pro koně a jinými drogami. Film byl nominován na Oskara za scénář.

 • 90%
  1
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Na první pohled se mi vnucuje myšlenka, že tenhle film nepatří přímo do první ligy. Při delším rozjímání ale docházím čím dál blíže k závěru, že ten scénář byl prostě jedinečný a lepších snímků s podtitulem komedie-drama po našich kinech moc neběhá. Každopádně Britové se opět výrazně vytáhli a jednoznačně dokazují, že jejich suchý humor dalece přesahuje impotentní americkou zábavu posledních let. Veskrze komorní, lidský, krásně vyprávěný a především skvěle zahraný příběh o partě zvláštních lidí, jejichž zvláštní smýšlení je vystaveno přetěžké zkoušce v podobě toho nejzvláštnějšího města na světě. Možná to zní uhozeně, ale Martin McDonagh stvořil opravdu těžce popsatelný snímek, jehož závěrečnou půlhodinku bych bez váhání zařadil do zlatého fondu světové kinematografie, a to ještě hodně vysoko. Snad jen ten rozhovor po skoku z věže si mohli tvůrci odpustit:))

 • 80%
  0
  0
  10. 7. 2018
  JosefTomas (8861 bodů)

  McDonagh má tu výhodu, že ač se mohou jeho scénáře zdát sebelepší svojí strukturou, tak vyhrává právě na naprosto bravurně napsaných charakterech. Každá z postav má přesně danou motivaci a nastínění problému, že mi skoro vadí ta krátká stopáž, protože bych si postavy užil klidně déle. Takhle ale snímek neztrácí na spádu a jede až do poslední minuty. Možná jen to finále bylo až příliš uspěchané, ale to je jen detail. Malých filmů je čím dál méně a většinou dosahují lepšího průměru. To zde neplatí a pokud chcete něco odlehčenějšího a zároveň ne debilního, tak tady je film přímo pro vás.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2021
  Jana Květoňová (6605 bodů)

  No, asi nejsem tak úplně fanouškem takovýchto filmů, protože zas až tak mě to neslovilo. Hlavně to byla, zejména na konci, pěkná "vražďárna", komedii si představuji jaksi jinak. Ale viděla jsem Bruggy. Některé záběry byly skutečně velice povedené a dokonce se daly vidět vícekrát. To se mi líbilo nejvíc.
  Herci jsou poměrně sympatičtí, dalo se na ně koukat, a film ubíhal dost rychle, nenudil. Scénář, za který dostal film cenu BAFTA, byl vážně nápaditý. I některé hlášky byly hodny zapamatování. Ale dočetla jsem se, že na tu věž se vylézt nedá právě proto, aby z ní neskákali sebevrazi.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Skvělá gangsterka.

 • 90%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  "Nechoďte tam! Je tam hrozně úzký schodiště. Co tím jako chcete říct? Vždyť jste jako stádo slonů" Tahle scéna mě vždycky rozesměje, a samozřejmě není jediná. Tenhle film si mě získal právě pro svůj dokonalý černý humor. Navíc herecké obsazení je taky špica.

 • 75%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Bruy mě velmi překvapili. Čekal jsem komedii s pár vystřelenejma kůlkam. Vylezlo z toho morbidní černohumorné drama. Je to masakr, ale celkem hezký a dojemný. Akorát konec je trochu nedořešen...

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Pro fanoušky Pulp Fiction povinnost!

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Colinův vytříbený slovník a nálada fakana, co si vysypal bonbóny. Milovník pamětihodností Brendan Gleeson. Hysterický Ralph Fiennes. Věčně nadopovaný trpaslík rasista. A povedenej párek zlodějíčků. Aneb partička průvodců, kteří vás při prohlídce Brugg královsky pobaví. Mohli byste snad vyrazit na lepší výlet?

 • 75%
  0
  0
  24. 6. 2010
  Siddharta (1764 bodů)

  Drsné, ale dobře natočené. Bernard Gleeson výborný ! Zajímavé dilema v thrilleru, jakou hodnotu má lidský život.

 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Tak tohle prostě ne. Nedávno jsem si stěžoval u komentáře k San Andreas, že filmy v poslední době ničím nečekaným nepřekvapí, ale to jsem ještě neviděl Bruggy. Krásné plíživé tempo příběhu, gotické město, černý humor, trpasl... Pardon. Liliputi, a spousta dalších skvělých aspektů filmu, který mě prostě odrovnal. Farrell, Gleeson, Fiennes a Poésy dokonalí. Konec ten nejlepší kopanec do obličeje, jaký jsem kdy viděl. Ještě doteď nevím, jestli mám z toho slintat blahem, nebo být naštvaný, že to prostě skončilo tak, jak to skončilo.

 • 90%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Dubínka (577 bodů)

  Jedna z nejoriginálnějších gangsterek co jsem kdy viděl. Styloví film ve všech ohledech, který má výbornou zimní atmosféru právě tím, že se celý odehrává v gotických Bruggách. Výborný scénář, originální režie, skvělí herci a atmosféru dotvářející hudba, to jsou všechno prvky, které tento snímek bezezbytku splnuje. Skvěle vygradovaný konec a originalita celého snimku mne přesvědčil, že tenhle snímek si prostě zaslouží plný počet hvězdiček. Tenhle film mne celkově velmi mile překvapil. 90%

 • 90%
  0
  0
  13. 4. 2016
  Liki12 (446 bodů)

  Skvělý, svěží a hlavně netradiční film. Dokonalý britský humor, který mi zde opravdu sedl a pořádně mě pobavil. Vynikající herecké obsazení - Farrell a Gleeson tomuto dodávají patřičné charisma a dokonale vás vtáhnou do děje. Zajímavý a poutavý příběh, který se sice moc nevyvíjel, ale to myslím není na škodu. Film byl plný chytrých a zábavných dialogů a nechyběli ani dobře udělané dramatické scény.

 • 20%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Prcek008 (328 bodů)

  Čekal jsem něco jako výborný Ritchieovský Snitch nebo Lock, Stock..., ale tenhle film nemá ani za mák podobný černý humor. Nemá totiž žádný humor. Ke konci má zajímavě zamotaný příběh, který ovšem končí bez rozuzlení a zanechá vás ještě zklamanější, než jste byli po hodině více méně prázdného úvodu. Jediným kladem tedy zbývá pohled na belgické středověké město, kvůli kterému jste si ale film nepouštěli.

 • 85%
  0
  0
  8. 10. 2015
  byland (309 bodů)

  Skvělý herecký výkony, skvělý hlášky, jen mi to dost kazí konec, je to dost nereálný, ale co se dá dělat. Jinak skvělý film na pobavení. Flaška :D?

 • 85%
  0
  0
  25. 6. 2010
  osch (155 bodů)

  Čest nade vše... Skvěle natočený film. Opravdu jsem se bavil.
  Ale to město ve skutečnosti nemůže vypadat tak skvěle jako ve filmu. Prostě se do těch Brugg musím jet podívat.

 • 75%
  0
  0
  11. 1. 2018
  dusek.pav.p (46 bodů)

  Zábavná komedie / akce, u které jsem se občas skutečně nahlas zasmál a dobře jsem se bavil celou dobu, až do konce, jenom mi trochu vadí jakási přílišná vykonstruovanost...ehm...všeho: dialogů, zvratů, i hereckého obsazení - vše mi přišlo takové co nejvíc vypočítané na efekt, až to bilo do očí, a ačkoliv se jedná o crazy komedii, tohle mi nedovoluje udělit 5 hvězd. I tak se jedná o výborný film a jedno je jisté - mám ohromnou chuť někdy do Brugg zajet:) PS: Konec mi ani trochu nevadil, protože je podle mě jen zcela logickým vyústěním předchozího děje.. Jak jinak by to asi mohlo skončit??

Hodnocení a recenze V Bruggách

77 80 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 90%
 • Mrykodaj 70%
 • aquiver 100%
 • Pete69 70%
 • Crreed 70%
 • Jana Květoňová 75%
 • Nevka 95%
 • Mikik4444 85%
 • jarv 70%
 • Liška77 70%
všechna hodnocení (143)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 21 v žebříčku uživatele Alism
4. místo z 38 v žebříčku uživatele Standa.
4. místo z 5 v žebříčku uživatele Marcela012002
6. místo z 34 v žebříčku uživatele Gruman
10. místo z 22 v žebříčku uživatele Sunny5
10. místo z 10 v žebříčku uživatele tozasitak