Akira (mezinárodní název)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
124 minut

Žánry

:
Akční, Animovaný, Drama, Sci-fi, Thriller, Anime, Adaptace knižní, B-film, Kultovní
Motto: Konec světa byl pouze začátek

Obsah

:
Píše se rok 2019. Od propuknutí Třetí světové války uplynulo celých třicet jedna let. V Neo-Tokiu probíhá nikdy nekončící válka proti silám podsvětí, které více »« méně

Režie

:
Katsuhiro Ôtomo

Scénář

:
Katsuhiro Ôtomo Izô Hashimoto

Herci

:
Mitsuo Iwata Nozomu Sasaki Mami Koyama Tesshô Genda Hiroshi Ôtake ...
Jste na stránce filmu Akira. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Akira myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Akira


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  7. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Animovaný snímek, který se do dnešní doby řadí mezí nejlepší klasiky svého žánru a zpracování. Prostě kult v rámci japonské anime, který se v této kategorii stal filmovým milníkem, neboť přinesl pozornost na mezinárodní úrovni. Snímek má silný děj v kombinaci s dobrými kresbami podpořené výtečným soundtrackem. Ale je dosti složitý ve své hloubce, takže mezinárodní úspěch je svým způsobem překvapující. Co si budeme povídat, stylu anime většina nerozumí ani dnes. Fascinující je hlavně kresba a na animovaný film vcelku odvážné akční scény, do doby uvedení v animovaném filmu neviděné. Už ten začátek je úchvatný. Silné dialogy, dobře zpracované charaktery postav, zmíněný soundtrack a tím vzniklá celková atmosféra. Animovaný snímek pro dospělé, který se zabývá stále aktuálními tématy, jako je odcizení společnosti, přátelství a destruktivní povaha lidstva. V podstatě nadčasové téma, které může oslovit kdykoliv a v kterékoliv době.

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2020
  lamps (14923 bodů)

  Stoprocentní kultovka a drtivý inspirační zdroj pro devadesátkový eklektický Hollywood. Zpočátku úžasný drajv a nekompromisní vizi poválečné budoucnosti však střídá obtížně uchopitelné přebíhání z místa na místo a objemná existenciální východiska, jimž zřejmě plně porozumí či je cinefilně docení jen část obdařených diváků. Já po celou dobu upřímně obdivoval odvahu a vynalézavost spojenou s neutuchajícím tempem, ale vyznění mě docela minulo. Výjimečně bych byl zvědavý na americký remake, byť samozřejmě hrozí úplná ztráta nenapodobitelné poetiky a syrového komiksové charakteru.

 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Něco málo pro intelektuály, něco víc pro divné diváky a opravdu mnoho pro akcechtivé nátury. Sám jsem od každého kousek, tak se mi Akira také líbil. Nechápu, co by na příběhu mělo být složitého, jak tu mnozí píší. Snad jen kdybych se chtěl zamýšlet nad všemi těmi evolučními a morálními narážkami ještě během filmu, tak by mi nezbylo moc času na příběh. Sám jsem nejvíc asi přemýšlel, proč děti vypadají jako zombie opičky, což mě řadí jasně do skupiny 3. Zbytek není tolik na očích, a tak se dá řešit až po skončení. No s remakem to budou mít amíci děsně těžké. Jak chtějí nahradit nějakou tu brutalitu a hlavně kde sehnat všechny prachy na některé ohromné scény, je otázkou. Ale i tak se moc těším, jak se s tím popasují.

Hodnocení a recenze Akira

64 ? ?
jak hlasovat?
 • Lovecour69 75%
 • lamps 80%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • cerfik 100%
 • David Zamis 0%
 • bayern 45%
 • ballrog 55%
 • olga-pu 75%
 • McFous 15%
 • rkotvald 75%
všechna hodnocení (29)