The Day the Earth Stood Still (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
93 minut

Žánry

:
Drama, Sci-fi, Thriller, Katastrofický, Adaptace knižní, B-film

Obsah

:
Napsat vlastní obsah

Režie

:
Robert Wise

Scénář

:
Edmund H. North

Herci

:
Michael Rennie Patricia Neal Hugh Marlowe Sam Jaffe Billy Gray ...
Jste na stránce filmu Den, kdy se zastavila Země. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Den, kdy se zastavila Země myslíte! K 5. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28029 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Den, kdy se zastavila Země


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  19. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Temná 50. léta, USA, Washington DC. Studená válka je v plném proudu a vládní propaganda neustále udržuje americkou populaci v obavách z útoku Sovětského svazu. Hrozba jaderné války hrozí z obou stran barikády. A do takové atmosféry náhle přiletí kosmická loď, ze které vystoupí muž a prosí lidstvo a mír a porozumění, jinak v opačném případě za své činy bude pykat. Takové je politické pozadí filmové sci-fi klasiky natočené dle románu Harryho Batese 'Farewel to the master' vydaného v roce 1941. Dnes už vcelku těžkopádný konverzační snímek o soucitném mimozemšťanovi snažící se pochopit nelogický lidský sklon k násilí. Byla v jeho osobnosti snaha vytvořit symbol spasitele podobného Ježíši Kristu? Těžko říct. Jeho inteligentní vystupování a myšlenkové sounáležitosti k daným skutkům a jednoznačnostem k tomu skutečně inklinují. Je tady spousta vyřčených věcí k zamyšlení. Když si vezmeme jenom senzacionismus médií a způsob, jakým strach ovládá životy těmi, kteří je ovládat chtějí, je nejen stále aktuální, ale i nadčasový. Snímek byl natočen naprosto jednoduchou cestou. Minimum speciálních efektů a velmi často statická kamera. Po herecké stránce také není o co stát. Herci jen na určitých místech od říkají svůj text a je hotovo. Napětí tedy žádné, o nějaké atmosféře nemůže být řeč už vůbec. I tak se v rámci žánru jedná o klasiku, která by se měla velmi často připomínat v rámci osvěty protiválečných skutků.

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14847 bodů)

  Řada obrazů a výjevů z této klasické sci-fi už dnes sice působí trochu úsměvně a divákovi odkojenému na filmech Rolanda Emmericha se asi bude zdát divné, proč emzáci nevytáhli lazerové pušky a nerozstříleli Bílý dům jak se říká napadrť, ale většina prozíravých fanoušků by přesto měla být nadšena. Jedná se totiž - i po těch letech - o velmi intenzivní žánrovou pecku, která chytře využívá oblíbeného mimozemského fenoménu ke zprostředkování stále aktuálního a globálního námětu o smrtících atomových hrozbách. A jelikož mezi hlavní motivy patří i neopomenutelné efekty, iracionálnost americké armády a nepřemožitelný robot, je navzdory serióznímu námětu postaráno i o příjemnou žánrovou zábavu..

 • 85%
  0
  0
  21. 9. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Inteligentní, komorní, převážně dialogová sci-fi, která i po těch letech má co nabídnout!

Hodnocení a recenze Den, kdy se zastavila Země

72 ? ?
jak hlasovat?
 • Speedyxxx 65%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • cerfik 60%
 • Arthur Logoff 60%
 • radek svadla 65%
 • ronnypb 80%
 • Akarot 90%
 • ballrog 70%
 • lamps 75%
 • Pas 10%
všechna hodnocení (20)