Návštěvníci

84%
Návštěvníci
Plakát traileru

Zemi hrozí srážka s meteoritem následkem čehož by zahynulo šedesát procent života. Lidé se usilovně snaží najít přijatelné řešení, padají různé návrhy, likvidace meteoritu, přesídlení celého lidstva na měsíc - toto se nezamlouvá delfínům protože to "jejich problém neřeší" atd. Do živé debaty vstupuje akademik Richard - až fanatický obdivovatel velkého matematika konce 20. století Adama Bernaua. Tvrdí že podle pamětí génia měl být v jeho mládí nalezen jednoduchý způsob jak přesouvat v prostoru a čase celé kontinenty a planety. Mistrovy zápisky a výpočty ale bohužel za jeho mládí shořely při požáru domu Bernauových. Akademik tedy navrhuje uskutečnit cestu časem nazpět do roku 1984 - těsně před požárem domu a při bleskové akci zajistit sešit (sešity) s výpočty a vrátit se zpět. Návrh je s určitými rozpaky odhlasován radou Země, a expedice ADAM 84 složená z těch nejlepších odborníků včetně akademika Richarda a vybavená tou nejlepší technikou své doby (ovšem chytře maskovanou za nejlepší techniku té minulé doby..) se vydává na cestu časem do roku 1984... Po počátečních potížích se dostávají do hořícího domu Bernauových právě v čas, bohužel kýžený sešit č.1 není na svém místě udaném v pamětech génia a akademik sám nedopatřením způsobí že shoří spolu s domem. Richard si najednou začíná uvědomovat že expedice nebude ta blesková a úspěšná akce jakou si představoval a během nastalých událostí se ho zmocňuje pocit že génius přelomu 20. a 21. století snad ani žádnou formuli na přesun kontinentů nevymyslel...

Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
9
Pěkné příběhy, efekty slabší ale roztomilé na danou dobu a jako celek povedené. Rád jsem sledoval.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 011 bodů
9.5
Propracovaný děj, báječná hudba Karla Svobody, excelentní herecké výkony! Scénář Oty Hofmana a Jindřicha Poláka zaručuje, že o nápady nebude nouze. Dáda Patrasová se na základě tohoto rodinného seriálu stala sexsymbolem pro mnoho mužů. Je to i nadčasové, protože mnoho z oněch vynálezů dosud nebylo realizováno a jsou dosud "hudbou budoucnosti". Moje kamarádka "ujíždí" na Star Treku. Já bych řekla, že je to srovnatelné! :-) Nejgeniálnějším výmyslem jsou AMAROUNY! To vskutku tleskám!
bidlobox
3 802 bodů
9
Díky fatálnímu selhání CLM (centrálního mozku lidstva) jsme se mohli účastnit fascinující cesty návštěvníků z budoucnosti do naší minulosti a přihlížet několika památným momentům. Šmírování nahé Dády Patrasové (Wow! Ale hlavně nenápadně!), vypuštěný rybník, lada niva v kotrmelcích, švankmajerovské amarouny, mladý Einstein, to jsou jedny z elementů, které se mi vybaví při vzpomínce na tento legendární seriál. Chci to zkouknout znovu!


Dodatečné informace

Původní název:
Návštěvníci (více)
  • Německo Návštěvníci
  • Německo Die Besucher
Země původu:
Německo, Československo, Česká republika, Slovenská republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Půjčení nebo nákup