Světová válka Z
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (38532 bodů)

  Film jemuž jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Čekal jsem nějakou rádoby hororovou lekačku pro holky okořeněnou postavou Gerryho Lanea ztvárněnou Bradem Pittem. Uznávám spletl jsem se na celé čáře. WWZ je svižná akční jízda šmrclá hororovým prvek v podobě zombie.Brad je opět skvělý,snad jako v každém filmu. Nemohu si pomoc,ale celý film se mi nabízelo srovnání s Já,legenda. 75%

 • 75%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (12102 bodů)

  Dáte-li dohromady skvělý námět (knihu jsem sice nečetl, ale všechny ty oslavné recenze snad nelžou), hereckou superstar a velmi zručného režiséra, který si dokáže poradit s nedostatky v podobě dost brutálně ořezaného scénáře a zjevné absurdnosti načrtnutého světa, kde bez viditelných reakcí vybuchují atomovky a nejhlídanější člověk planety je zabit, zatímco řadový člen OSN v klidu zachrání rodinku i plyšového méďu, můžete i dnes dostat nefalšovaný žánrový nářez. World War Z má možná daleko k dokonalosti (a je jedno, jak ji každý z nás ve filmu chápe) a, přestože se tváří originálně, slučuje snad všechna klišé ze slavných béček a nově i počítačových her, ale ona je to zkrátka vizuálně i režisérsky tak napínavá, oldschoolová a megalomanská podívaná, že se nelze zlobit na pár nelogičností a nedodělků. Forster nezklamal, Pitt ještě více zikoničtěl a zombíci si svou úlohu oblíbených záporáků zase jednou pořádně užili. A já též:-)

 • 55%
  0
  0
  21. 7. 2015
  Pas (6076 bodů)

  Antisérum Brad
  Globální hrdina Brad Pitt se satelitním telefonem a vlivným přítelem na lodi zachrańuje svět.Průměrný snímek tohoto žánru i když zapojení Izraelců a jejich mystiky do příběhu je jistá inovace...Nejdřív hodně počítačových efektů a v závěru téměř komorní drama z laboratoře.

 • 70%
  2
  0
  25. 3. 2017
  JosefTomas (5679 bodů)

  Není to nic, co by jsme neviděli. Opakuje se sice klasický proces: Lidi + jít někam = nějaký průšvih. A to opakovat, dokud vám to nedá dvě hodiny. Naštěstí se tam ale celkem obstojně střídá akce a i tempo se snaží držet. Jen bych příště zvedl rating, protože zombíkům prostě sluší.

 • 70%
  0
  0
  4. 9. 2013
  Tom Hardy (4209 bodů)

  V Unrated verzi film většinu času plní žánrovou funkčnost a ani přetočený konec mě dějově nijak nevytáčel (spíše mi vadila očividná změna kameramana). Ale stejně bych chtěl vidět původní verzi s finálním masakrem v Rusku a větším prostorem pro Matthew Foxe. Kinoverze byla moc uhlazená, Unrated verze je výrazně lepší (dějově je ale stejně otrocká - z bodu A do bodu B, pak C a vždy se musí něco podělat). Teď bych to jen rád porovnal s tím původním sestřihem. Jen pro sichr.

 • 75%
  1
  0
  13. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3579 bodů)

  Na filmu je jedna opravdu krásná věc... Srovnání Zombie jako nemoci s agrasivním druhem vztekliny. Brad Pitt se krásně na svou roli hodil a akce filmu taky nechyběla. Příběhově to sice není žádný trhák, ale kvalitní film to je a nezbývá mi nic jiného než to doporučit.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2013
  saboter (3546 bodů)

  Film mne natchnul hlavně díky stylizaci zombie tolik jsem jich opravdu nikdy vžádnym filmu neviděl ale kazí to že jejich chování je tak trochu k smýchu.Ale to je věc vkusu ale špatná závěr a utknutí nákých emotivních scén je velká škoda a může zato nízká přístupnost takže když například by mohla bejt vidět useknutá ruka nic není.Ale Brad Pitt je pořád skvělý a občas vaás i výděsí ale jen opravdu minimálně.

 • 80%
  0
  0
  7. 9. 2013
  RolandBones (3543 bodů)

  Solidní zombie nařez.Který trochu kazí závěr a hlavně nízká přístupnost.Film stojí a padá hlavně s Bradem Pittem,což není na škodu.
  A obrovská byť digitální masa zombie je skvělá a tolik jsem jich snad v žádném jiném filmu neviděl.

 • 60%
  0
  0
  21. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Vzhledem k množství přetáčení se asi nedalo čekat nic lepšího. Cestování z bodu A do B pak do C je celkem dost otravné a určitě si tento námět zasloužil něco víc. Hlavním plusem ve filmu je Brad Pitt.

  • Brad Pitt
  • reklama na pepsi
 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3061 bodů)

  Někdy kouknu na rozšířenou unrated verzi, ale tomu, co jsem viděl v kině zoufale chybělo "eRko" a pořádné finále. Jeho komornější pojetí a pomalejší tempo by nebyl problém, kdyby to nepůsobilo, jako že během produkce došly peníze. Vzhledem k tomu jaké problémy vznik filmu doprovázely se ale jedná o překvapivě slušný blockbuster.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2013
  rockystar (2858 bodů)

  Celkem vydařený zombie film. Od začátku do konce jsem měl strach o Brada Pitta, který je můj dost oblíbený herec. I zde hrál skvěle.

 • 75%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2745 bodů)

  Na tomto snímku je krásně vidět, že zombie filmy nepotřebují velké rozpočty. Ačkoliv jsou tam velkolepé scény s omračujícím množstvím nemrtvých, vlastně by je film ani moc nepotřeboval. A vlastně ani Brada Pitta, nic extra nepředvedl. Příběh je standardní jako u jiných zombie snímků a seriálů, jen se tam více střídají lokace, děj je vcelku předvídatelný, prostě nic extra objevného. Laviny nemrtvých, ženoucí se lačně a bez špetky pudu sebezáchovy za svou kořistí jsou nakonec asi jediným skutečně působivým prvkem na celém filmu. Celkově to vůbec není špatné, nicméně od tak drahého filmu by člověk čekal něco opravdu extra a ne jen to, co Walking Dead servíruje s menší pompou v každém díle.

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2433 bodů)

  Moc sympatický film, který námět epidemické globální katastrofy umně prezentuje z osobního pohledu bývalého vyšetřovatele OSN, kterého Brad Pitt hraje tak, že mu to žerete i s navijákem. Film přeskakuje od epického řádění nakažených až k překvapivě komorním výjevům, což má zřejmě na svědomí časté přepisování scénáře. Nicméně ani ty pomalejší pasáže nenudí, už jen proto, že v nich povětšinou vystupuje moje veleoblíbená Mireille Enos. Velice povedený film a už se moc těším na pokračování.

 • 100%
  0
  0
  16. 2. 2015
  sporkaska (2354 bodů)

  Takto vyzerá pravý „zombícky“ horor. Obhrýzla som si všetky nechty, kým som ho dopozerala.
  Rozzúrené davy monštier , ktoré poháňal hlad po krvi, naháňali hrozu. V napatí ma držal aj boj o prežitie v „laboratóriu smrti“. A všetko to umocňovala skvelá dynamická hudba. Brad bol presvedčivý a svoju rolu záchrancu zvládol perfektne.

  • hudba
  • Brad Pitt
  • havária lietadla, ktorú prežili len hlavní hrdinovia
 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2014
  karlik4801 (1934 bodů)

  Nevěřil jsem zombiárně s ratingem PG-13 a moc jsem se mýlil. World War Z je prostě paráda. Rychlá jízda, neustále se něco děje. Konečně zombie film, ve kterém se postavy chovají, jak bych chtěl. Brání si ruce "štíty", na poslední chvíli si do telefonu rodinka řekne "Miluju tě." , než jde hlavní hrdina na možnou smrt, napíše vzkaz. Takovéhle drobnosti jsou prostě dobrý, protože to říkám furt a nikde to nebylo, až tady. Takže i zombie snímek může mít hlavu a patu. Vše je vysvětleno, tak že každý pochopí poměrně dobrou zápletku. Navíc v hlavní roli ten největší a nesmrtelný sympaťák Brad. Co víc si přát? Už se těším na dvojku.

 • 55%
  0
  0
  15. 5. 2016
  wiecej (1428 bodů)

  Kdo četl knižní předlohu,tak se samozřejmě nemůže vyhnout srovnání. Oproti knize film působí tuctově,jako další neorigiální zombie film a pitt jako producent nevyužil potenciál této myšlenky globální katastrofy. Nakonec jednohubka,na kterou si vzpomenu jen díky velkému množství zombie,ale ne díky pribehu ci dokonce hereckým výkonům.

 • 95%
  0
  0
  8. 10. 2013
  krakenvalo (1408 bodů)

  Ako filmy o zombie nemusím ale tento sa mi dosť páčil

 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2014
  jvempire (1183 bodů)

  Monumentální zombie film, který působý v tomto žánru svěže. Obrovské množství zombii působí fenomenálně.

 • 90%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1041 bodů)

  Světová válka Z je film ze zombie žánru, ve kterém se však zombíci dostali na novou úroveň. Nejsou to ty pomalý napůl ohryzaný hnusný bestie, ale jsou o dost rychlejší a proto boj s nimi je o dost těžší. Film je ukázkou nejen americké nákazy, ale jde o celosvětovou epidemii, díky tomu je ve filmu více lokací ve kterých se děj kolem hlavní postavy Gerryho odehrává. Světová válka Z nemá žádný pomale se rozbíhající děj, ale hned od začátku má pěkně svižné tempo se spoustou akce a to si drží po celou dobu.

 • 60%
  0
  0
  10. 9. 2013
  Korben (954 bodů)

  No nevim. Na žánr málo krve. Na blockbuster zase často moc komorní. Na chytrý film strašně jednoduchý scénář (hej, musíš na jedno místo, tam ti řeknou další místo a furt dokola). Konec byl divnej. Jak kdybych přepnul na jinej film (nebo seriál Živí mrtví). Světový válce Z by strašně slušela větší krvavost a celkove sebejistější podání. Pitt je takovej mdlej, ale on takovej hrdina asi i bejt měl.

1 2 dalsi posledni
77 68 ?
 • Philotes 75%
 • homedo 85%
 • Kuba Drenko 90%
 • VendyHauss 85%
 • yorba 85%
 • cerfik 40%
 • Katydevinsk 75%
 • Jan Hans 55%
 • VojacekMatej 80%
 • krysar-krysivin 75%
všechna hodnocení (261)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

12. místo z 12 v žebříčku uživatele krakenvalo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: