Drákula
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  11. 1. 2018
  Brenan88 (43560 bodů)

  Díky Coppolově preciznosti a smyslu pro dokonalost vznikla nejlepší verze Drákulu,kterou jsem měl zatím možnost vidět. Kulisy vypadají nádherně a herci jsou chirurgicky dokonalí. Stylizace snímku náramně dopomáhá k napínavé atmosféře,která zde panuje. Výborné převedení knihy do filmové podoby. Tak nějak by to mělo vždy dopadnout.

 • 100%
  0
  1
  23. 10. 2015
  Sheldon (15962 bodů)

  Coppola učinil důležité rozhodnutí najmout japonskou výtvarnici Eiko Ishioku. Tato nesmírně talentovaná dáma totiž vytvářela v Japonsku nádherné plakáty na Coppolovy filmy a také spolupracovala s Coppolovým přítelem Paulem Schraderem na kritikou ceněném filmu Mishima: A Life in Four Chapters. Coppola jí dal volné ruce a seznámil jí s dílem symbolistního malíře Gustava Klimta. Nadšená výtvarnice tak vytvořila pestrou plejádu famózních a úžasně nepohodlných kostýmů, kdy si brala za inspiraci umění Byzance, vídeňskou secesi, viktoriánskou Anglii nebo renesanci. Díky odlišnému kulturnímu zázemí a vytříbenému smyslu však vytvořila, bez nadsázky, jedny z nejvíce zapamatovatelných kostýmů v dějinách kinematografie.

 • 80%
  0
  0
  23. 5. 2020
  Pete69 (15020 bodů)

  Skvělé zpracování příběhu legendárního hraběte Drákuly. Skvělé obsazení a téměř dokonalé zpracování. Hltal jsem každý detail a každá scéna má díky geniálnímu zpracování vždy něco navíc. Souhlasím s názorem Brenan88 že smyls pro dokonalost F.F.Coppoly dodala tomuto filmu titul.. Nejlepší filmový Drákula. Navíc skvěle interiéry i exteriéry.. celé to do seve zkrátka skvěle zapadlo.. 89%

 • 45%
  2
  0
  18. 4. 2011
  Tom Hardy (5167 bodů)

  Vezmu Drákulu ze dvou pohledů. 1) Jako člověk nezasažený předlohou jsem byl zaujat atmosférou a pěknou (leč trochu moc Schumacherovsky barevnou) výpravou, zaskočen řadou karikatur a tísnivých scén, což vedlo k tomu, že jsem netušil, co si vlastně o filmu myslet. 2) Po přečtení knihy jsem občas nevěděl, zda se nemám začít smát. Z přemýšlivého Arthura je úchylný podivín, ze živelné Lucy pomalu nadržená děvka, ze ctnostné Miny je nevěrná puberťačka a chladně racionální Drákula se chová jako nebezpečný maniak již od prvních minut (scéna, kdy tasí meč na krk Jonathana je přinejmenším divná). Van Helsing v knize budí respekt a úctu, ve filmu vypadá jako posedlý starý blázen a naprosto postrádá nonšalantní nádech své předlohy (těží pouze ze samotného Hopkinse). Tyto podivné postavy, které mi moc neseděly již před přečtením knihy (takové malé muzeum kuriozit), jsou tedy pouhou exhibicí samotného filmového díla a nikoli knižní předlohy. Často jsou ve filmu hrátky se stínem, který však v předloze Drákula nehází a též se zapomnělo (až na závěr) na hostii, jednu z nejdůležitějších částí protiupířího arzenálu. Děj se často odklání od předlohy (úvod, uvěznění Jonathana) a v některých momentech jsem nabyl dojmu, že snad sleduji úplně jiný příběh. Především "románek" Miny a Drákuly je trpkým poupravením děje. Fakt, že jde o pouhý výplod samotného filmu, by zas tolik nevadilo, ale tyto scény značně podkopávají jednu ze základních myšlenek knihy a sice absolutní věrnost tomu, koho milujeme (tento klíčový prvek knihy je vůbec ve filmu celkem často opomíjen a díky tomu není tak úplně jasné, proč některé postavy jednají jak jednají). To, kde se film a kniha rozcházejí, by vydalo na esej o několika stránkách. Lidé, kteří film hodnotí jako "věrné předloze", buď nikdy předlohu nečetli a nebo si z ní už naprosto nic nepamatují. Ale abych jen nekřivdil, několik scén je úchvatným převedením knihy, je jich však pomálu. Mé výsledné hodnocení filmu je tedy hodnocením člověka, jehož kniha naprosto uchvátila a nezávisle na faktu, že atmosféra ve filmu funguje tak, jak má, je nyní pro mě osobně Drákula F. F. Coppoly "pouhým" solidním gotickým hororem a především pak těžce nezvládnutou adaptací, u které by možná i šlo akceptovat změny v ději, kdyby ovšem v úvodu filmu nebylo hrdě proneseno Bram Stoker's Dracula...

 • 85%
  0
  0
  26. 10. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Asi nejkrásnější verze této látky. Skvělé obsazení a režisér ve výborné formě.

 • 45%
  0
  1
  21. 7. 2021
  kknk2 (1668 bodů)

  Přeceňované a za hranicí vkusu. Přesto nelituji, že jsem tomuto směšnému "hororu" věnovala svůj čas. Chtěla jsem znát celý Drákulův příběh, a toto kinematografické selhání mi jen dodává naději, že knižní předloha už nemůže být horší. Co mě nejvíce vytáčelo, byly postavy, kterým snad všem úplně hráblo. Snad jen prošedivělý Keanu Reeves a parta snaživých gentlemanů se jevili střízlivě. Zkrátka synonymum pro brak.

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2012
  Pavlína81 (1570 bodů)

  Krásný film skvělé zpracování,herecké obsazení.

 • 90%
  0
  1
  26. 11. 2014
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Film mého dětství, už ve chvíli kdy sem jako malá brečela při smrti Garyho Oldmana, naši věděli, že něco bude špatně.
  Tento film mě poznamenal na dlouhé roky a jsem mu za to vděčná. Hrabě Dracula je zde prezentovaný sice částečně jako démon ale na tu druhou jako neskutečně sexy chlap. Naivní Lucy mi často lezla na nervy, ale Mina to sympaticky vyvažovala.
  S odstupem let musím říct, že nejvíc iritující postavou je zde Jonathan, fakt ho nemám ráda.
  Je to podle mě jedno z nejlepších provedení Draculi.

78 83 ?
jak hlasovat?
 • kknk2 45%
 • Evianka 90%
 • krna 95%
 • Crreed 100%
 • Renfield 75%
 • Vítek1 85%
 • Pete69 80%
 • mims 100%
 • jan-kolek 80%
 • Futureman 90%
všechna hodnocení (130)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 47 v žebříčku uživatele Vironey
18. místo z 28 v žebříčku uživatele Medúska
125. místo z 160 v žebříčku uživatele ivca-houskova
213. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
263. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor