Dvojí hra

61%
Dvojí hra

Dannyho parťáci potkávají pana a paní Smithovy. Tony Gilroy, režisér ceněného snímku Michael Clayton, natočil chytrý film, ve kterém má každý rafinovaný plán, nikdo nehraje fér a jehož divák nesmí uvěřit ani závěrečným titulkům. A celé se to halí do aktraktivního hávu romantické komedie, jíž dominuje herecká dvojice snů – britský elegán Clive Owen a oscarová Julia Roberts. Oba hlavní hrdiny dříve živily tajné služby, Claire (Julia Roberts) pracovala pro CIA a Ray (Clive Owen) pro britskou MI6. Tahat z ohně horké kaštany za neschopné politiky je ale po letech omrzelo a vrhli se do mnohem výdělečnějšího světa průmyslové špionáže. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi a ukrást recept na výrobu produktu, který tomu, kdo ho jako první donese na patentový úřad, přinese pohádkové bohatství. Každý se proto nechá zaměstnat v jedné z firem a společně spřádají plán. Jejich nové šéfy není třeba litovat. Howard Tully (Tom Wilkinson) je bezohledný magnát, který jde za úspěchem přes mrtvoly, Dick Garsik (Paul Giamatti) je pro změnu šílený excentrik, jenž se drží na výsluní šílenými kousky, často ležícími za hranicí zákona. Přes bohaté zkušenosti z tajných služeb jsou pro Raye s Claire velmi mocnými soupeři. Navíc se objevil ještě jeden nepřítel, se kterým nepočítali: Láska. Vzbouřené hormony způsobily, že k sobě najednou mají mnohem blíž, ale zároveň jeden druhému nevěří ani slovo, což je v situaci, kdy mají spolupracovat, poměrně prekérní. Oba dva straší tatáž otázka: Miluje mě, nebo je tohle všechno jen součást plánu?
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 422 bodů
6
Snímek zabývající se průmyslovou špionáží, který je ale spíše o konfliktu dvou bývalých agentů, oba mající v úmyslu něco víc. Nutno zdůraznit, každý opačného pohlaví. Ano. Máme tu typické spory mezi mužem a ženou, které se tentokrát neodehrávají někde v kuchyni, jak to obyčejně bývá. Což v podstatě znamená, že o nějaký špionážní thriller tentokrát nejde. Julia Roberts a Clive Owen tak striktně rozehrávají svoji hereckou na anabázi ve snaze spíše pobavit. Lehce eskapická zábava bez akčních scén a dramatu, mající přes dvě hodiny, které jsou však na neustálé hádky až příliš. Prostě to po nějaké době přestane bavit, což zádrhell asi největší. Popcornová atmosféra je sice z prostředí cítit, ale skutečně něco zábavného, které by po divácké stránce vyvolalo úsměv na tváři, aby člověk hledal snad mikroskopem. Scénář špatně napsaný není, ale chybí tomu patřičný drive. Mělo se daleko více táhnout na branku a to buď v rámci romantické komedie a nebo v rámci thrilleru. Tohle dějství se nerozhodně pohybuje mezi tím, což ztrácí veškerý potenciál. Julie i Clive se snaží, o tom žádná, ale kde nic není...
cerfik
cerfik
7 890 bodů
8
Krásná komedie o touze být první, nejschopnější, nejúspěšnějsí a nejbohatší se skvělým hereckým obsazením. Je to svižný film, který ani chvilku nenudí, scénář je promyšlený a přesto mi celkový dojem nedovolí dáti plné hodnocení, možná ten závěr, upřímně nevím.
bidlobox
3 802 bodů
6.5
Zbytečně moc překombinované, divák se snadno ztratí.

Dodatečné informace

Původní název:
Duplicity (více)
 • NSR Dvojí hra
 • NSR Duplicity
 • NSR Adiakrisies
 • NSR Dupla Sedução
 • NSR Duplicidad
 • NSR Duplicidade
 • NSR Duplicity - Gemeinsame Geheimsache
 • NSR Dvojitá hra
 • NSR Kahepalgelised
 • NSR Kaksinaamaista peliä
 • NSR Sahtekârlar
 • NSR Ничего личного
Premiéra v ČR:
7. 5. 2009
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
NSR, Německo, USA
Rozpočet:
60 mil. USD
Tržby:
78,18 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Dvojí hra je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Powered byJustWatch