Day After Tomorrow, The (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sci-fi, Thriller, Katastrofický, Blockbuster

Obsah

:
Výzkumy klimatologa Jacka Halla (Dennis Quaid), naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Všechno více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Roland Emmerich Jeffrey Nachmanoff

Herci

:
Dennis Quaid Jake Gyllenhaal Emmy Rossum Dash Mihok Jay O. Sanders ...
Premiéra: 27. 5. 2004
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Den poté. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Den poté myslíte! K 12. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28096 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Den poté


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  Jack Hall je odborník přes klima a na jedné tiskové konferenci předpoví dobu ledovou. K jeho velkému překvapení k ní ale nedojde za několik století, nýbrž za několik dní. Zemi začnou ohrožovat zběsilá tornáda a všechna voda, která se vylila z břehů během pár desítek minut zmrzne. Naneštěstí i v New Yorku, kde má Jack svého pubertálního syna Sama, který se zde na školní olympiádě poprvé zamiloval do krásné Laury. Jack se tedy musí vydat na nebezpečnou cestu do zmrzlého New Yorku, zachránit syna, kterému se moc nevěnoval a pokusit se zachránit co se dá.
  Roland Emmerich se osamostatnil od svého dlouholetého partnera Deana Devlina a natočil film, který nese jeho megalomanský režijní rukopis a nutno podotknout, že rukopis nadmíru znamenitý. Tento německý rodák se vypracoval na mistra katastrofického žánru a opět nešetří destruktivními záběry a hodně černým humorem, kterým přilákal několik desítek milionů popcornových diváků. Film se stal nečekaným hitem sezóny, protože poslední dobou katastrofické filmy většinou končily fiaskem, ale když se vrátil mistr, tak se vrátili i diváci. Kdo čeká poctivou dávku starého dobrého Hollywoodu bude nadmíru spokojen.

 • 60%
  0
  0
  3. 7. 2018
  lamps (14886 bodů)

  Emmerich tohle zkrátka umí. S přesvědčivým vizuálem, sympatickými postavičkami, několika tornády a přílivovou vlnou dokáže rozsévat tolik upřímné filmové zábavy, že se nelze zlobit na její obsahovou infantilnost. Co do zábavy na tom není Den poté špatně - všechno vypadá skvěle, čpí z něj potřebná troška osudovosti a dvě hodiny utečou pod návalem osvědčených žánrových klišé a emmerichovských perliček než bys řekl mráz. Příběh je oproti tomu vysloveně bída s nouzí. V centru všeho opět stojí standardní epicentrum Hollywoodu - Manhattan, přičemž situace jinde ve světě je nám v průběhu pouze matně nastíněna prostřednictvím zpravodajské relace, lidé s prstem v nose porážejí obrovské přívaly vody v závodu na sto metrů a pokud o něj nemají zájem, jednoduše zabouchnou mrazu dveře před nosem... Kdo se chce pouze bavit, tyhle "drobnosti" pravděpodobně v klidu přehlédne..

 • 60%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Jelikož nejsem přímo milovníkem takovýchto filmů, musím přiznat že mě tento film zaujal. Dějově má svou úroveň a efekty jsou decentní. Naprostá jednička ve svém žánru.

 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Emmerich se opět vyřádil a povedlo se mu to. Klasická apokalypsa s předvídatelným koncem.

 • 80%
  0
  0
  3. 12. 2013
  saboter (3560 bodů)

  Celkem velmy působyvý katastrofák který pracuje skvěle s efekty i s dramatem hlavních hrdinů.

 • 45%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Den poté působí spíše jako zajímavý snímek, který nám ukazuje jakou katastrofu může způsobit ta věc o které se tak často mluví a to globální oteplování. Jako myšlenka dobrý, ale to zpracování teda nic moc. Protože převažuje přihřáté a zbytečné drama, než pořádná podívaná na tu katastrofu. Ale aby se neřeklo, tak se jako zápletka ukázali vlci, what the fuck? To jsem viděl jako největší zbytečnost.

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1767 bodů)

  Za mě povedené a, to velmi jak vizual tak i zápletka je celkem slušná.. Jeden z prvních pořádaných katastrofických filmu... Doteď vidím jak zamrza americká vlajka v 'Oku'

 • 100%
  0
  0
  7. 12. 2012
  Pavlína81 (1572 bodů)

  Super film ,napětí, akce skvěle natočeno s fantastickými efekty a dobrým koncem.

 • 35%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Krcma (113 bodů)

  Ve škole jsem nikdy sice moc velký pozor nedával, ale přesto mi tady pár věcí nějak nesedělo. Ale dobře, je to přeci jenom film. Jenže pokud bych měl hodnotit jen samotný příběh hlavních hrdinů, tak se na nějaké vyšší hodnocení stejně nedostanu. Ten příběh byl totiž naprosto o ničem. A to doslova. Otci Dennisu Quaidovi se sice v samém závěru podařilo dostat do New Yorku ke svému synovi, ale jak se posléze ukázalo, naprosto nic by se nestalo, kdyby se na celou "záchrannou" výpravu vykašlal. Práci za něj by totiž obstarali desítky vrtulníků, které se do města dostali jen o několik okamžiků později.

Hodnocení a recenze Den poté

72 ? ?
jak hlasovat?
 • Vítek1 95%
 • dobytek 60%
 • Reacherjack2016 70%
 • krizova 75%
 • petr-hlustik 100%
 • Mrykodaj 75%
 • Crreed 70%
 • Honza 13 90%
 • Temný Pán ze Sithu 80%
 • siginho 70%
všechna hodnocení (138)

V TV

V žebříčcích uživatelů

126. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
177. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova