Lo imposible (Španělsko)
« další názvy »
USA USA
Španělsko Španělsko
113 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller, Katastrofický
Motto: Naděje nikdy neumírá.

Obsah

:
Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. více »« méně

Režie

:
J.A. Bayona

Scénář

:
Sergio G. Sánchez María Belón

Herci

:
Naomi Watts Ewan McGregor Tom Holland Samuel Joslin Oaklee Pendergast ...
Premiéra: 31. 1. 2013
Distributor: Bontonfilm
DVD: 5. 6. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (39364 bodů)

  Tak a opět tu máme kulervoucí zážitek stvořený jen pro jediný účel a to,aby z vás vyždímal veškeré emoce. Silný příběh rodiny bojující o přežití proti samotné přírodě natočený tak,že prožíváte každé slovo a všechen ten smutek se odrazí i ve vás. Celý film jen nevěřícně koukáte,že tohle celá rodina přežila a nakonec se našla ve zcela zdecimovaném pobřeží Thajska. Ewan a Naomi předvádí úcty hodný výkon,který jen sledujete se zatajeným dechem. 80%

 • 90%
  0
  0
  16. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (15839 bodů)

  Snad má ještě každý v paměti katastrofickou událost z 26. prosince 2004 v okolí přímořských zemí Indického oceánu. Zemětřesení o síle 9 stupňů Richtera zvedlo mořské dno, což vyvolalo ohromnou vlnu tsunami, která za sebou zanechala přes 170 tisíc mrtvých. Vzniklé lidské osudy byly různé. Tragické i šťastné. Španělský režisér J. A. Bayona vzal do ruky scénář, který napsal Sergio G. Sánchez, popisující osud jedné takové rodiny toto proživší a rozhodl se to natočit. Naomi Watts a Ewan McGregor zahráli manželský pár, jejichž osud jistojistě diváky zasáhne. Za zmínku dnes stojí hlavně Tom Holland v dětské roli, pro kterého byl snímek debutem. Kdo by v době uvedení řekl, že z něj jednou v budoucnu bude Spider-man. Sekundují mu ještě Samuel Joslin a Oaklee Pendergas, kteří svým výkonem rozhodně předčí očekávání. Příběh se odehrává v Thajsku a ukazuje vše patřičné. Neobvykle krátké představení všech zásadních postav, nečekané vtrhnutí obrovské vlny a pak už jen chaotičnost a vzájemné se hledání napříč možných míst. Jsou tu scény hodně citové, ale i hodně šokující. Nejšokující však diváky čeká ke konci snímku. Umí si někdo představit, co s člověkem taková silná vlna dokáže? Dějově tu máme hlavně boj o přežití a vzájemné pátrání, které je oslňující i citové. Drama je tedy várazně emocionální. Tvůrci se nesnažili o vyloženě popkornový film, ale o určitou výpověď prožitků jedné rodiny, jejichž skutečnou podobu jako obvykle na konci snímku máme možnost spatřit. Výprava je úžasná a herecké výkony přesvědčivé. Samotné zakončení veškerého dobrodružství už krapet padá do těžkopádnosti, ale nějak to zakončené být muselo. Film zachytil následky katastrofy tak, jak se skutečně udály. Dá se říct, že se všemi, co tuto katastrofu na vlastní kůži zažili a měli to štěstí, že přežili, vyvolává soucítění a respekt. Tohle by nechtěl zažít nikdo.

 • 75%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (12731 bodů)

  Bolestivá a důkladná rekonstrukce velké přírodní katastrofy podávaná hlavně skrze fyzické a duševní utrpení hlavních aktérů, s nimiž divák cítí až do poslední vteřiny a té špetičky naděje, která jediná pomáhá udržet v tak krizové situaci rozum v hrsti, se i on drží jako klíště. Alespoň já už jsem filmovým postavám dlouho tak moc nedržel palce a snad žádný film mě ještě nedonutil nefandit přírodě, nýbrž bezmocným a trpícím lidem. Ono také když sledujete Naomi Watts a vidíte, jak neuvěřitelně reálně působí její strhaný a omlácený obličej a každý výkřik bolesti, nezbývá než si položit nohy na pohovku a dívat se dál, přestože o "happyendu" není pochyb. Režisér Bayona se o práci zatím bát nemusí, protože tady vyždímal z námětu snad všechnu šťávu, a soudě i podle pochvalných reakcí od skutečných aktérů, ždímal jednoznačně správným a účinným způsobem :-)

 • 70%
  0
  0
  30. 9. 2013
  VitvarJane (4439 bodů)

  hezký film, ačkoliv musím říct, že některé scény mi přišly trošku moc. I přesto mi film utekl velice rychle a byl dobře zpracovaný...

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2015
  evismaior (3752 bodů)

  Až při sledování tohoto filmu jsem si naplno uvědomila, jak příšerné to muselo během a těsně po tsunami být. Člověk si řekne - vlna vysoká pár metrů, co to je? Jenže síla je v té ohromné mase vody, která se valí dál a dál a strhává všechno, co jí přijde do cesty. A odtrhává od sebe členy rodin, jako například manžele Mariu (Naomi Watts) a jejího syna a Henryho (Ewan McGregor) a druhé dva syny. A ač divák dobře ví, že příběh směřuje k jejich opětovnému shledání, zde je skutečně důležitější ta cesta plná srdcervoucích scén a osudů všech přeživších, než její cíl. Aneb jak se během pár vteřin dostat z pohodové dovolené v luxusním letovisku do improvizované nemocnice, kde jde doslova o život i ve chvíli, kdy vlna už dávno opadla.

 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3063 bodů)

  Námět samotný vybízel k silnému patosu.Nic takového se zde ovšem nekoná, a já mohu film jen doporučit.Výborní herci, zejména pak Naomi Watts, civilně pojatý film /Emmerichovské či Bayovské megalomanské destrukční orgie se naštěstí nekonají, i když film s tematikou tsunami k tomu sváděl/, příběh vyvolávající silné emoce v průběhu celého filmu.Plné hodnocení nedávám jen proto, že..ani nevím.Nemám v tom jasno.Nicméně ho uvidím určitě ještě jednou, tak pak se uvidí.

 • 75%
  0
  0
  7. 11. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  V obdobě katastrofických trháků je tento ve 21. století na celkem dobré pozici. Celkově vzato je to úžasný příběh o naději, víře a o tom jak blízko člověk dokáže být smrti a nebo být upoután skoro sám na sebe. Nevím co bych dodal. Úžasné katastrofické zpracování v hlavních rolích s úžasnými herci a herečkami. Děkujeme.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2016
  Petr Kocfelda (2820 bodů)

  Je to pěkný katastrofický film.Snad je trochu dlouhý.Je plný napětí.Tento film se mi docela líbí.

 • 65%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2434 bodů)

  Ačkoli si film koledoval o strašný doják, vůbec mi to nedostalo. Všechno to bylo takové umělé, že mi to občas přišlo až paradoxně k smíchu. Velkou část filmu jsem si také lámal hlavu, jak mohli táta a dva malí synové tak bez problému a bez vážnějšího zranění přežít nárazovou vlnu, když byli tak blízko. Prý vylezli na strom, to bych chtěl vidět.

 • 70%
  0
  0
  28. 9. 2014
  stantheman (2289 bodů)

  Neskutečný příběh podle skutečné události...film mezi jinýi o tom , že člověk by neměl být sobec i v té nejhorší situaci...skvěle a s přehledem natočeno ...krásný film pro všechny

 • 90%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1937 bodů)

  Jeden z mála katastrofických filmů, který se nadmíru povedl. Jeho povedenost mu zaručuje smíchání s dramatem. Žasnul jsem nad propracovaným dějem. Imposible je i skvěle natočený a já si vychutnal opravdu každou scénu a to ne jen ty katastrofické. Možná si řeknete, že je klišé když se mezi sebou hledá poztrácená rodina. Herci, kteří film tahaly, tohle klišé oprášili. Opravdu skvělá podívaná.

 • 75%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1042 bodů)

  Jeden z nejdojemnějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Napětí by se dalo krájet. I v zdlouhavých pasážích jsem se zaobírala tím, jak to muselo být hrozné. V jednu chvílí brečíte, protože vidíte spoustu věcí zblízka a opravdu věříte, že takhle se přesně staly a v druhou protože táta našel syna, sestra bratra, kamarád kamaráda....Úžasné herecké výkony, realistický pohled kamery, detailní peprné záběry, prostě tenhle film je plný emocí a fakt mě dostal.

 • 100%
  0
  0
  16. 9. 2013
  Percabeth (453 bodů)

  Já mám ráda odjakživa filmy podle skutečných událostí. A tenhle se mi líbil ze všech nejvíce. Dokonce jsem u něj i uronila pár slz. To by jinak nešlo. Doporučení je na 100%!! :D a soundtrack si taky poslechněte!! :D http://www.youtube.com/watch?v=2pl83IuNP44

 • 25%
  0
  0
  8. 12. 2013
  kocka-kockova (337 bodů)

  Kdyby u toho filmu nebyla ta nádherně natočená vlna, nezbylo by nic.
  Pokud byl scénář psán podle skutečné události, tak potěš koště, byla-li bych předlohou, tak bych snad scénáristu zažalovala pro pomluvu, protože udělat z hlavních hrdinů hňupy IQ 80 to už chce opravdu se snažit. Melodrama jak vyšitý podle červený knihovny. Maminka ztracená v nemocnici (šla na operaci), jen abychom mohli se synkem srdceryvně plakat, kdepak asi je. Tatínek, který opustí dítě a nechá ho s neznámými lidmi, jen aby mohl hledat tam, kde už hledalo x lidí před ním.
  A vrchol bylo to úžasné setkání tří ztracených na neznámé ulici v neznámém městě. Jo, to jsem jim hodně věřila, to mě dojalo fakt nejvíc.

 • 100%
  0
  0
  6. 7. 2014
  monika-hankerova (8 bodů)

  Skvělý film, propracovaný do detailu , díky tomuto filmu jsem si mohla udelat přesnější představu o následcích katastrof, které napáchala voda.

74 74 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 60%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Philotes 75%
 • Tedy 95%
 • dav.bal 75%
 • Angelus 80%
 • muzz 70%
 • martina-surzinova 80%
 • Had 75%
 • lucius321 65%
všechna hodnocení (123)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele Mikik4444
36. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
132. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
8. místo z 12 v žebříčku uživatele Percabeth
Sdílet tuto stránku:

Partneři: