Deepwater Horizon (USA)
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller
Motto: Příběh inspirovaný skutečnými hrdiny

Obsah

:
Dne 20. dubna 2010 došlo v Mexickém zálivu na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon k jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě. (Freeman Ent.)

Režie

:
Peter Berg

Scénář

:
Matthew Michael Carnahan Matthew Sand

Herci

:
Dylan O'Brien Mark Wahlberg Kate Hudson Kurt Russell Gina Rodriguez ...
Premiéra: 29. 9. 2016
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (39329 bodů)

  Peter Berg a Mark Wahlberg podruhé. Opět jak to bývá u Berga zvykem nechybí správný patriotismus a hrdinství. Snímek je opět velmi americký,ale na to už jsem si u Berga zvykl. Deepwater Horizon je směs všemožných klišé kde vystupují ty netypičtější lidské charaktery. Jenže ono se to všechno zakládá na skutečné události a tomu dávám plus. Ve chvíli kdy se vše pokazí a vypukne požár nabírá snímek na obrátkách a vy jen čekáte kdo to doválčí až k závěrečným titulkům. Celé je to nasnímané reálně a bez zbytečných okolků. PS: Americká vlajka samozřejmě nechybí.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2016
  Sheldon (12484 bodů)

  eepwater Horizon – Moře v plamenech je nakonec hodně solidní žánrový film, který zobrazuje jednu z nejstrašnějších přírodních katastrof bez zbytečných příkras, je to drsný a krutý film a přitom se pořád pohybuje v hranicích zábavné podívané. Herci přesně chápou, co se po nich žádá a odvádí to výborně, po delší době potěší na plátně Kate Hudson a samozřejmě i její otčím Kurt Russel.

 • 75%
  0
  0
  26. 12. 2016
  lamps (12378 bodů)

  Pracovat na ropné plošině musí být velmi obohacující zážitek. Když jde všechno hladce, tak párkrát zakroužíte uzávěrem potrubí, čerpáte svinstvo, které jde přírodním aktivistům stejně proti srsti jako abstinentům kýbl absintu, a ještě za to berete nehorázný prachy a v době volna se staráte leda o to, jak nejlépe vytunit svou milionovou jachtu. No a když se naopak všechno neočekávaně posere, natočí o vás v Hollywoodu film a jste za největší hrdiny od dob Nicolase Cage ve World Trade Center. Naštěstí, na rozdíl od mých předcházejících vět, natočil Berg natolik upřímný, empatický a v závěru dokonce emocionální epitaf na osudy té hrstky nešťastníků, kteří položili své životy vinou slepé obchodní byrokracie a hrabavosti, že bych se nedivil, kdyby s ním všichni přeživší aktéři chtěli každý den do konce života zajít večer na pivo. Děj je plný klišé a postava Johna Malkoviche představuje přesně ten otravný prototyp iracionálního charakteru, který navzdory ostatním dělá vše pro to, aby způsobil průšvih, ale jinak vyznívá vše dostatečně autenticky, intenzivně a ruku v ruce s minimem nepřístupných záběrů také bolestivě. A je dobře, že jednoznačným viníkem není ani počasí, ani technická závada, nýbrž selhání lidského faktoru, a že zapojení osobního života hlavního hrdiny nepůsobí sentimentálně, ale jako jediná stoprocentně působivá cesta k uvědomění si, co především může člověk při výkonu nebezpečné práce ztratit. Peter Berg se z režiséra tupých akčních minutek vyhoupl na respektovaného tvůrce skutečných akčních hotovek, a to je dobře...

 • 65%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Jako dokument o zkáze dobrý film. Hrůza a boj v plamenech byl natočen vcelku autenticky.

 • 70%
  0
  0
  19. 3. 2018
  Pete69 (8926 bodů)

  Film podle pravdy, vlažný start, v polovině to začne gradovat. 70% asi stačí. Mark Wahlberg byl dobrou volbou.

 • 70%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3062 bodů)

  První hodinu se tam hádají bodří drsní dělňasové (btw Kurt Russell bude macho grande asi i na smrtelné posteli) s hamižnými (jak jinak, že?) kravaťáky o tom, zda vrtat, či nevrtat. Zbylou cca půlhodinu už pochopitelně probíhá od začátku očekávané (digitální) ropné peklo, které ovšem postrádá památné momenty a místo do extrému hnaného napětí a nervozity vsází (bohužel) hlavně na zběsilé tempo. Tím naštěstí disponuje i dlouhá dialogová expozice, která by jinak byla kvůli nebývale nadměrnému využívání odborných termínů (karotáž, cementace a mraky dalších pro laika podivných slov) patrně k nepřežití. Dobrá sezónní jednohubka, žánrové vrcholy však raději hledejte jinde.

 • 100%
  0
  0
  27. 2. 2017
  leafroller (2285 bodů)

  Dokumentární. A to nejen díky formě i obsahu, ale také proto, že se autoři snímku zdrželi jakékoli prezentace vlastních názorů na věc. Velmi vzácné!. Takže dokumentární film o nebetyčném porušování bezpečnostních předpisů, které vedlo ke katastrofě nevídaných rozměrů, jejíž důsledky si ani dnes ještě nedokážeme představit. A pokud se to stalo opravdu takhle, zpochybňuje to moji víru ve výhradní odpovědnost BP. Hodně mi to připomnělo film Everest, ve kterém velezkušení hlavní hrdinové také postupně porušili všechny zásady jak svoje, tak bezpečnostní, což vedlo ke smrti mnoha lidí. Filmu samotnému není co vytknout. Podívaná i efekty jsou strhující a výkony herců přesvědčivé. Není za co strhnout procento a to je vždy dobré.

 • 80%
  0
  0
  3. 1. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Krásný příklad toho, jak hamižnost za sebou nechává mrtvoly. Kolik lidí ještě musí kvůli penězům zemřít? Zpět k filmu. Mark Wahlberg není snad herec, on se prostě v tu postavu převtělí. Skutečně mistrovský výkon. Jelikož je Deepwater katastrofický film, tak čekáte, kdy se konečně něco posmolí. I já jsem se přistihl, jak sleduji čas a říkám si, kdy to teda příjde. A ono to přišlo a bylo to peklo. Plus za reálné fotky a záběry.

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (1220 bodů)

  Takové emoce ze mě na konci vytáhne málokterý film. V době nehody šla informace jaksi mimo mě, ale věřím tomu, že se situace probírala pěkně dlouhou dobu. Lidé na plošině Horizon si museli projít řádným peklem, za které samozřejmě vděčí kapitalistickým hovadům bez špetky rozumu. První polovina filmu je klasicky klidnější a seznamujeme se v ní s jednotlivými pracovníky a jejich rodinami. Osobně mi úvod na rozdíl od ostatních nevadil, alespoň jsme měli možnost se lépe vžít do jednotlivých postav. To pravé ořechové ale přichází v druhé půlce filmu, kdy se na plošině začne srát jedna věc za druhou, až nakonec přijde o život jedenáct nebohých pracovníků. Víc takovýchhle filmů, co se týče kvality samozřejmě. 80%

 • 85%
  2
  0
  27. 11. 2016
  Tomas_313 (1103 bodů)

  S velkou vrtnou plošinou přichází velká zodpovědnost. Peter Berg odvedl úžasný kus práce. Podařilo se mu efektivně využít nemalý rozpočet do posledního centu, zároveň však trpělivě vyčkával a postavám dodal dostatečný prostor. Již od začátku se buduje pocit nepříjemného napětí, které se stupňuje až do vyvrcholení v podobě třiceti minutového pekla ve spalujícím žáru vyšperkovaného digitálního ohně. Postavy jsou popsány možná až příliš jednotvárně a černobíle. Dělnická třída je partou nanejvýš sympatickou, v jejich čele charakterní tvrďák Kurt Rusell a hrdinný Mark Wahlberg, jehož gradující výkony předpovídají zářnou budoucnost ( nejen po boku transformerů ). Opakem jsou krvelačné zrůdy představující dnešní materiální svět s hordou peněz a minimem času - magnáti, jejichž ikonou je John Malkovich, který bohužel za výše zmíněnými nenápadně pokulhává. Jednou z hlavních hybných sil je působivý scénář, postavy hovoří civilně a odlehčeně, ale děj plyne svižně dál a akční i mluvené pasáže jsou v rovnováze. Konec nabízí patetickou podívanou, která míří trochu mimo rámec, ale potřeba prokázat patřičné vlastenectví a hrdinskost je pochopitelná. Jinak se ale jedná o intenzivní zážitek upřímných a ryze čistých emocí, bez zbytečných příkras a násilně vložené akce a s tíživou atmosférou od začátku do konce. Srdceryvné nadšení. 85%

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2017
  Brcolka (917 bodů)

  O filmu jsem vůbec neslyšel a až když jsem si přečetl o čem je spojil jsem si to s tou obrovskou katastrofou kterou BP způsobilo. No asi to byl super nápad drancovat zemi a doufat že se nic neposere. A posralo a ještě více než jsme čekali. Film dobrý. BP špatný

 • 70%
  0
  0
  21. 2. 2017
  KajkaFajka (625 bodů)

  Takový trocha suší film o skuečnej události která zničila velký kus oceánu. Je to o hrdinstve ludí ktorý se bezohledným drancovaním zeme a neuvěritelnou nehorázností dostanou do situacie ve ktoré musia bojovat o svoj život. A vetšina to dokáže ale to co to způsobilo je hrozné

 • 95%
  0
  0
  7. 5. 2017
  minimoj (577 bodů)

  Exkurze do práce a vztahů na ropné plošině byla pro mě velice zajímavým zážitkem. Rozhodně film působil autentičněji než komediální pojetí této práce v Armagedonu. Film je natočený podle skutečné události a snaží se mimo jiné poukázat na honbu za zisky za každou cenu, bez ohledu na životy a zdraví těžařů.

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (550 bodů)

  Tohle už o moc líp nešlo!! Jsem strašně rád, že vznikají tyhle filmy podle skutečných událostí. Ano, je to vyprávěný z pohledu asi jen pár lidí, ale takhle se nám to přeci líbí. Není tu zbytečný patos, žádný kecy, prostě bojuj, přežij, nebo chípni! Já si na tu událost i pamatuju a ty záběry byly už tak mazec. Když jsem to viděl takhle trikově ztvárněný, chvílema mě hodně jezdil mráz po zádech. Jako Bonus tady máte super obsazení a neméně super hudbu od Jablonskyho.

 • 80%
  0
  0
  7. 11. 2016
  Socna (471 bodů)

  takovýchto filmů jen houšť, katastrofických filmů blížící se realitě je jako šafránu a navíc, když jsou takto povedené. Neslavně známou havárii jsem měl z první ruky, skoro jsem měl pocit že musím ze sálu utéct protože jsem na plošině. nesmí chybět hrdinství a pohled na plápolající americkou vlajku, ale to jsou drobnosti, které tak nějak člověk automaticky musí dostat. škoda megalomanského rozpočtu a tím pádem kasovního průšvihu, ten film si to nezaslouží - doporučuji chytit v kině, doma to bude poloviční.

 • 75%
  0
  0
  21. 2. 2017
  bLaCk0uT (284 bodů)

  Snaha o co největší realistické vyobrazení se zde velmi povedla. Nad některými záběry jsem slintal, hlavně při scénách, kdy celá plošina hoří je vidět krásná vizuální práce. Když k tomu přidáme ještě fajn hudební podtext, měli bychom super film. Bohužel si z nás amíci dělaj opět prdel, jelikož se na konci snaží hrát tak vehementně na city až mě solidně otrávili. Nebýt dodatečného rozklíčování celé události, šel bych z kina s velmi rozpačitými pocity. Takto převládají spíše pocity pozitivní. Dokonce i Mark, který se občas v předešlých filmech a primárně v dramatických pózách choval jak slon v porcelánu, zde chytil správnou notu a s Kurtem vytvořili dvojici, na kterou se dá dívat. Nebýt konce, dal bych možná i 5*, takto se není o čem bavit a dávám 4* a mé doporučení.

76 71 ?
jak hlasovat?
 • Kim6 10%
 • yorba 80%
 • lukasnemec96 85%
 • Arthur Logoff 75%
 • Blackhand47XD 80%
 • Pete69 70%
 • Standa. 60%
 • Pacman 80%
 • Riverdon 65%
 • Psisko59 80%
všechna hodnocení (74)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 2 v žebříčku uživatele aneta-ponizilova
Sdílet tuto stránku:

Partneři: