The Imaginarium of Doctor Parnassus (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
Francie Francie
USA USA
122 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Mysteriozní

Obsah

:
Dr. Parnassus kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. více »« méně

Režie

:
Terry Gilliam

Scénář

:
Terry Gilliam Charles McKeown

Herci

:
Andrew Garfield Christopher Plummer Richard Riddell Katie Lyons Amy Marston ...
Premiéra: 21. 1. 2010
Distributor: HCE
DVD: 6. 8. 2010
Jste na stránce filmu Imaginarium dr. Parnasse. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Imaginarium dr. Parnasse myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28164 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Imaginarium dr. Parnasse


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  19. 12. 2018
  Brenan88 (45817 bodů)

  Přes všechny problémy a smůlu,která se Gilliamovi během natáčení lepila na paty dokázal natočit celistvý a smysluplný film,který si pohrává s divákovou fantazií. Je zde spousta maličkostí,které mi vyloženě vadily,ale na druhou stranu je zde také spousta hvězd,které ty maličkosti zastínily.

 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Celkem zajímavý film, který si i přes nepřízeň při realizaci nakonec své místo našel a obsazení je velmi příjemné. Gilliam zde pracuje se svou obvyklou ikonografií a finále je rána palicí po hlavě, ale není to vůbec špatné.

 • 50%
  1
  0
  11. 7. 2018
  lamps (14894 bodů)

  Co na tom, že vizuální stránka je tak půvabná a zajímavá, když příběhově je Imaginárium Dr. Parnasse naprosto bezpáteřní podívanou, která po první slibné půlhodince postupně ztrácela mé sympatie, které se zastavily až na bodu mrazu. Alespoň že všechny přítomné hvězdy si svou účast viditelně užívají, i když bych byl tisíckrát radši, kdyby Terrymu Gilliamovi nikdo z nich vypomáhat nemusel a Heath Ledger byl stále mezi námi.

 • 55%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Tak toto bylo opravdu dějové imaginárium. Obyčejné fantasy bez originálního nápadu. Ani plejáda hvězd nezachrání hodnocení. Vážně není v tomto filmu nic, co by stálo za údiv nebo pochvalu.

 • 50%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4481 bodů)

  Tenhle film mi nic moc neříká a nebojím se říci, že jsem ho nejspíš nepochopila tak, jak to scénáristé zamýšleli...

 • 75%
  0
  0
  24. 1. 2010
  Petrson (4127 bodů)

  Zajímavé, několik hlavních rolí, Teryy Gilliam stále stejnou rukou píše kvalitní a zajímavé filmy, i když jim možná chybí zajímavější výtvarné pojetí počátku nového století...

 • 80%
  1
  0
  19. 9. 2019
  gomacabeza (451 bodů)

  Terry Gilliam, expert a fanda všech pozemských i nadpozemských podivností, přívrženec vyděděného a na okraji zájmu. Ten, který se zaměřil na vytváření pohádkových světů s nápadně reálnými prvky (Kletba bratří Grimmů), zemí, kde pochopitelně straší a když to nejsou vlkodlaci, jsou to lidé (Strach a hnus v Las Vegas), kteří se rozhodli stát se zvěří, aby tak potlačili bolest a utrpení člověka. Z těchto znepokojivých krajin se občas leckdo snaží vydělit, zachránit a to nejlépe bláhovým (?) únikem do imaginárních prostorů vlastní fantazie. V jeho posledním filmu jsem opět u Terryho doma, neopouštíme již dávno zabydlené, nikoliv však probádané, v takové míře, abychom byli znechuceni a chtěli jej obviňovat z vykrádání sebe sama. A to přesto, že těch styčných ploch je v Parnassovi dosti. Tak jako v „Krajině přílivu“ se tu pracuje s ideou Alenky a světa za zrcadlem. Prostřednictvím (ne)vědomí nesmrtelného vykladače písma má každý vyprahlý odvážlivec příležitost zajet si expresem do vlastní hlavy a podívat se na věci z jiných úhlů. Zažít nevšední dobrodružství své vlastní probuzené a přefouknuté představivosti. To všechno bez užití jakýchkoliv syntetik, stoprocentně čisté! Skvělá myšlenka, jen ji umět prodat, ale jak když jste divný, out, na okraji, když jste „Král rybář“, vyšinutý, třeba jen tím, že jste zůstal uvízlý trčet v jiné době a nejde se hnout. Z té letargie vás občas vyburcuje fakt, že vaše skvostná, kypící dcerunka už nedokáže předstírat dvanáct a o své se hlásí ďábel, se kterým neustále prohráváte. A to, i když to tak někdy nevypadá.

 • 65%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Stanulda007 (244 bodů)

  tůten filmek není pro technokratické dementy. Není ani pro diváky siláckých adventur. Ten je pro tvorečky, jejichž mysl se vznáší v mezaninu mezi 13. a 14. patrem. Sláva Fantazii! Tentokrát podpořené příběhem sahajícím do pekelných hlubin až k neodolatelnému a neporazitelnému maestro Devil. Gilliam o tomto snímku říká: "Mám takové podezření, že je to můj nejlepší film." Bez výhrady souhlasím. Je mnohem suverénější než Král rybář, mnohem poetičtější než Brazil a dalece převyšuje i 12 opic. Je nádherný. Mysteriózně naléhavý a mrazivě hořký. A tři podoby zesnulého Ledgera - geniální počin. Není nic, co bych mohl filmu vytknout. Miluji ho. Five stars aren't enoug.

Hodnocení a recenze Imaginarium dr. Parnasse

68 73 ?
jak hlasovat?
 • Renfield 75%
 • gomacabeza 80%
 • Kuroni 90%
 • Stanulda007 65%
 • Blackhand47XD 75%
 • xmuse 70%
 • jarv 70%
 • radek svadla 60%
 • Danny F. 55%
 • Brenan88 70%
všechna hodnocení (148)

V žebříčcích uživatelů

12. místo z 13 v žebříčku uživatele Katchator
342. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova