Three Days of the Condor (USA)
« další názvy »
USA USA
117 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Adaptace knižní, Špionážní
Motto: Jeho krycí jméno je Kondor. V následujících 24 hodinách ho budou chtít všichni zabít.

Obsah

:
V oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. On a jeho spolupracovníci se zaobírají čtením brakové více »« méně

Režie

:
Sydney Pollack

Scénář

:
James Grady Lorenzo Semple Jr. David Rayfiel

Herci

:
Robert Redford Faye Dunaway Cliff Robertson Max von Sydow John Houseman ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Tři dny Kondora. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tři dny Kondora myslíte! K 3. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tři dny Kondora


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  8. 9. 2021
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Atmosféra po aféře Watergate je plná nejistot a podezírání, čímž mnohé události jakoby postrádali smysl v daném systému. A tak se stávají činy, nad kterými, vlivem pohybů v pozadí, zůstává rozum stát. Jeden vražedný čin rozjede řetězec událostí, ve kterých si hrdina příběhu nemůže být v režii CIA nikým a ničím jist. Odvaha a přesvědčení, zneužívání tajných agentů do služeb ideologie studené války a svým způsobem archaická etuda nesmiřitelných hrdinů odhodlaných zemřít za svou vlast. Stejně jako u jiných podobných snímků, obsahuje zápletka dostatek detailů, abychom se ponořili do plynule se vyvíjejícího dějového odvětví. V jistém smyslu je příběh až moc podezřele jednoduchý, avšak napětí si buduje krásně a shovívavě. V hlavní roli Robert Redford a na režijní stoličce Sydney Pollack. To muselo dopadnout jedině dobře. Zub času se sice snaží narušit kvalitu snímku, ale vlivem pevných základů se stále drží ve své zajímavosti a divácké přitažlivosti.

 • 70%
  0
  0
  20. 2. 2019
  Pete69 (20323 bodů)

  Standardní thriller sedmdesátých let, spiknutí CIA, skvělý výkon Roberta Redforda a troška té nostalgie. Když si člověk uvědomí, jak je dnes sledovaný a podle značky by ho kamerový systém vypátral hned... tak se potěší tím, že si Robert jezdí po městě bez mobilu, bez kamer.. prostě jiná doba, jiný film.

 • 100%
  1
  0
  2. 12. 2016
  Sheldon (16016 bodů)

  Tři dny Kondora je skutečně jedním ze základních filmů špionážního žánru a patří bezesporu k nejlepším paranoidním thrillerům 70. let. Obecně se také považuje za průkopníka žánru techno-thrilleru, mezi které patří vynikající adaptace Toma Clancyho, Michaela Crichtona nebo nadupaný Nepřítel státu. Film byl už ve své době velmi vřele přijat kritikou, zvláště z toho důvodu, že se jevil velmi nekorektně a popisoval věci, o kterých tehdejší média mlčela.

  Tři dny Kondora je zkrátka film, který byste si jako milovníci žánru špionážních filmů rozhodně neměli nechat ujít.

 • 90%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14847 bodů)

  Špičkový špionážní snímek. Sedmdesátá léta v plná kráse a síle, s elegantním Redfordem, půvabnou Dunaway a ostříleným příběhem jednoho vychytralého odpadlíka proti partě mocných chlapů, který zde ale funguje výborně. A co je nejdůležitější, nenudil jsem se ani na chviličku..

 • 70%
  0
  0
  20. 4. 2016
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Film je velmi profesionálně udělaný, ostatně jako každý, kde hraje již historický krasavec Robert Redford. Jeho problémem je jeho extrémní levicovost. Ve všech svých filmech má Redford společného jmenovatele - vždycky se snaží nějakým způsobem plivat na americkou vládu a instituce. Zřejmě je to tím, že v té nesvobodné Americe celý život tolik trpěl :)

 • 85%
  1
  0
  22. 1. 2015
  stantheman (2396 bodů)

  Robert v jedné ze svých životních rolí , v politickém thrilleru , napínavém od počátečních titulků až po konec. Skvělý film , který je stejně koukatelný dnes jako před léty.Jeden z nejlepších kousků S. Pollacka...

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2017
  zdenek-karas (139 bodů)

  JE TO MOC DOBRY FILM NA DNESNI DOBU

 • 90%
  0
  0
  7. 1. 2016
  neviditelny (18 bodů)

  Nepatřím k těm, co si myslí, že čím starší, tím lepší. Jsou ale filmy, které nestárnou. Dnešní filmy se honí za efekty a tempem, ovšem Tři dny Kondora jsou skvěle odvedené řemeslo, které si plyne svým tempem, je vyváženou kombinací realismu a romantismu. Nepatří k filmům, které stačí vidět jednou...

Hodnocení a recenze Tři dny Kondora

77 ? ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Yantcha 80%
 • dav.bal 75%
 • Futureman 90%
 • Pete69 70%
 • Vojtas87 70%
 • ZARaz 90%
 • Vigo69 55%
 • booboobear 90%
všechna hodnocení (55)

V žebříčcích uživatelů

36. místo z 99 v žebříčku uživatele Mirandela
86. místo z 103 v žebříčku uživatele squirrelpool
168. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59