Wild at Heart (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Romantický, Thriller, Road Movie

Obsah

:
Mys strachu. Poblíž hranice Severní a Jižní Karoliny. Na schodišti k tanečnímu sálu surově ubije Námořník Ripley černocha Boba, který jej napadl nožem. více »« méně

Režie

:
David Lynch David Lynch

Scénář

:
Barry Gifford David Lynch David Lynch

Herci

:
Nicolas Cage Laura Dern Willem Dafoe J.E. Freeman Crispin Glover ...
Premiéra: 1. 5. 1991
DVD: 5. 12. 2005
Přístupnost: MP-18
Jste na stránce filmu Zběsilost v srdci. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zběsilost v srdci myslíte! K 14. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27410 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  12. 7. 2018
  lamps (14313 bodů)

  Hodně jsem se obával, co mi David Lynch zase naservíruje. Podle námětu mi ale připadalo, že z tohodle filmu žádný myšlenkový mišmaš snad vzniknout nemůže, i když u Lynche člověk vážně nikdy neví. Každopádně dostalo se mi opět strašně divného filmu, s divnými postavami, divným příběhem a vyloženě divnou a nepříjemnou atmosférou, která na mě ještě dlouho po skončení doléhala. Jenže divný může znamenat i originální, zajímavý, poutavý, tísnivý, kultovní.. A přesně takhle já Zběsilost v srdci vnímám. Je to další netradiční Lynchovina pro náročnějšího diváka, která ale má své kouzlo a výbornou režii, díky níž je tentokráte všechno to zvláštní a mystické jen ku prospěchu věci. A navíc má i skvělé obsazení v čele s mladým Cagem, pružnou Laurou Dern a odporně slizkým Willemem Dafoem, na jehož slovní svádění asi jen tak nezapomenu, i když bych docela chtěl. Lynch rozhodně umí, mrzí mě, že pro jeho "mindfuck" skvosty už takové pochopení nemám..

 • 60%
  0
  0
  11. 10. 2014
  Standa. (6161 bodů)

  Můj první problém s tímhle filmem je ten, že jsem nejprve četl knížku. Druhý a daleko větší problém je režie Davida Lynche, kterému nemůžu přijít na chuť, ani kdybych se rozkrájel. Třetí problém je nejzásadnější, protože se jedná o konec. Ten byl v knize tak uvědomělí a pochopitelný, kdežto ve filmu to je jenom nudný "happyendovský" patos. Jediné co bych mohl pochválit je obsazení a tvrdá hudba, která skvěle doplňovala některé scény.

 • 35%
  0
  0
  8. 5. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Tento „postmoderný“ gulášek žánrov mi veru ničím neučaroval. Je plný kontrastov, stupídnych dialógov a afektovaných hereckých výkonov. Možno ho síce považovať za nevšedné dielo, v ktorom Lynch umelecky servíruje ukážky predstáv a snov, ovšem ja asi nikdy nebudem fanúšik týchto filmových excesov.

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2014
  beseda (1918 bodů)

  Skvělé zakončení letošního festivalu a můj první Lynchův film. Je mi jasné, že tento snímek musel ovlivnit spoustu filmových tvůrců, kteří podobný styl vyprávění používají dodnes. Kromě dvou hlavních hrdinů, mě herecky nejvíce nadchnul a totálně odzbrojil Willem Dafoe. Krásně ujetá jízda. 80%. MFF KV.

 • 30%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Wasper (225 bodů)

  Dobré byly hlášky (to je bohužel asi tak všechno), jinak prakticky o ničem. Některé scény strašně nudné (u TP jsou tyhle "mimo" scény fajn, jelikož je to seriál, ve filmu to na mě nefunguje). Plusem jsou docela dobré herecké výkony, ale pro mě trochu přehnané. Vlastně mi bylo úplně jedno, co se s hlavními hrdiny stane, tak mně byli nesympatičtí, vůbec mě nezajímalo pokračování děje. Naštěstí příchodem Dafoea to trochu ožilo. PS David je prostě úchyl jak v dobré, tak i negativním smyslu. ... for me it's a symbol of my individuality, and my belief in personal freedom.

69 ? ?
jak hlasovat?
 • cerfik 80%
 • Honza 13 70%
 • jan-kolek 70%
 • squirrelpool 70%
 • Wasper 30%
 • Vojtas87 60%
 • petr-sedivec 100%
 • Deacon Frost 60%
 • dav.bal 65%
 • miza 65%
všechna hodnocení (62)

V žebříčcích uživatelů

42. místo z 96 v žebříčku uživatele Petrson
68. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
135. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
276. místo z 381 v žebříčku uživatele David Bátor