V žáru noci

77%
V žáru noci
Plakát traileru
Městečko Sparta ve státě Mississippi mohlo mít novou továrnu. Chtěl ji postavit bohatý podnikatel Colbert. Ten je však jedné noci nalezen mrtev. Zavražděn. Místní policejní náčelník Bill Gillespie podezřívá z vraždy mladého černocha, kterého jeho zástupce Sam Wood našel na nádraží. Při výslechu však vyjde najevo, že černoch, který se jmenuje Virgil Tibbs, je také policista. A rovnou jeden z největších expertů na vraždy ve Filadelfii. Gillespie je stejně jako většina jižanů rasista, a tak odmítne nabídku Tibbsova nadřízeného, aby mu detektiv pomohl s vyšetřováním. Protože však nemá s podobnými případy žádné zkušenosti, nakonec je přece jen nucen jeho pomoc přijmout. Tibbsovy schopnosti se prokáží velice záhy, když velmi rychle zjistí, že oběť nebyla zabita tam, kde bylo nalezeno tělo, a když je zatčen další podezřelý, dokáže, že nejde o vraha, přestože u něj byla nalezena Colbertova náprsní taška.Pete69
Pete69
30 383 bodů
8
Sidney Poitier je dle mého názoru po zásluze první černoch, který obdržel Oscara. Hraje brilantně, jde z něj respekt a má charisma. Tato detektivka s rasovým podtextem je skvělá. Není to stran detektivního příběhu nic extra, skvělé je to, co se děje kolem v jižanském městečku.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 317 bodů
8
Stylová kriminálka se sympatickými postavami a "nenápadně" skrytým poselstvím. Možná, že chvílemi mají policisté až moc velké štěstí na důkazy, ale jinak není co vytknout.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Nebýt té rasové diskriminace, tak je to vlastně dost podprůměrná detektivka. 6/10

Dodatečné informace

Původní název:
In the Heat of the Night (více)
  • USA V žáru noci
  • USA In the Heat of the Night
  • USA Dans la chaleur de la nuit
  • USA En el calor de la noche
  • USA In der Hitze der Nacht
  • USA La calda notte dell'ispettore Tibbs
Premiéra v ČR:
10. 7. 2019
Země původu:
USA

Další z kolekce V žáru noci


Podobné


Powered byJustWatch