Hitman

61%
Hitman

Svět není zrovna bezpečné místo pro život – po celém světě panuje násilí a v potemnělých uličkách se krade, přepadává a zabíjí. Hitman alias Agent 47 byl zrozen jako nástroj pro zabíjení těch, kteří to způsobují. Je přesný, důsledný, spolehlivý, nedá se vystopovat a nemá emoce. Hitmanovo úkolem je zavraždit jistého politika, kterého hledá Interpol i ruská armáda v celé východní Evropě. Něco se ale zvrtne a Agent 47 má v patách nejen armádu a Interpol, ale i ruskou mafii. Hitman se střetne s agentem Interpolu Mikem, který ho chce předat justici, i mafiánem Yurim, jehož jediným snem je mít v rukách moc a peníze, a je mu úplně jedno, jak toho docílí. Začíná vysoká politická hra a nekompromisní bitva o přežití, ve které musí Agent 47 čelit nejen přesile protivníků, ale i náhlému emočnímu vzplanutí, které má na svědomí půvabná ruská dívka lehčích mravů.

Film vznikl jako adaptace stejnojmenné počítačové herní série, která už několik let trhá žebříčky prodejnosti. Agent 47 je produktem pokusu šíleného vědce, který spojil pět různých DNA, aby získal nezničitelného zabijáka, který by bojoval ve službách dobra. Hitman je v neustálém nebezpečí, které ještě víc vyniká v kontrastu s luxusem dnešního znovuzrozeného Ruska. I když film přímo nevychází z herních zápletek, zcela respektuje způsob, jakým se příběh vypráví. Temná atmosféra filmu odkazuje ke špionážním filmům z dob studené války; je plnokrevnou akční podívanou plnou přestřelek, honiček a fyzického vypjetí. Režisér Xaver Gens spolupracoval na filmech jako Ronin nebo Maximální riziko a jako autor krátkých filmů pronikl například do programu slavného filmového festivalu v Benátkách. V hlavní roli se představí Timothy Olyphant, který se letos v létě stal protivníkem Bruce Willise ve čtvrtém pokračování Smrtonosné pasti.Scénář:

martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 422 bodů
8
Videohru jsem s napětím hrával a řešil úkoly s ohromným zaujetím. Stejně tak byla očekávána filmová verze, která mě však docela zklamala. Hudba, grafika, akčnost - toto všechno se povedlo na výbornou. Hodně mi to onu videohru připomínalo. Co mne však šokovalo je představitel Hitmana Timothy Olyphant. Se svou mladičkou tváří se k této postavě absolutně nehodí. Ale musím uznat, že si s tím poradil na výbornou. Příběh je zoufale jednoduchý a tak mi nedal takovou atmosféru jako videohra. Škoda, myslím že to byla pro tvůrce výzva, která byla nevyužita
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
6
Vzhledem ke kritice filmu jsem moc nečekal, ale byl jsem "relativně velmi mile" překvapen. Jako bych se procházel počítačovou hrou... atmosféra naprosto perfektní. Hráčům má díky mnoha odkazům na hru (vzhled interiérů) určitě víc co nabídnout, ale myslím, že i ti co hru nehráli, si film můžou užít. Nejvíc sem se bál toho, že se 47 změní z chladnokrevného vraha bez citu v zamilovanou napodobeninu. To se bohužel do jisté míry stalo, ale jen do jisté míry. ŽeOlyphant se pro roli nehodí je bohužel moc samozřejmé.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
10
Za posledních pár let asi povedenější akční film roku. Naprostá souhra akce a napětí.


Dodatečné informace

Původní název:
Hitman (více)
  • Francie Hitman
  • Francie Hitman - A bérgyilkos
  • Francie Hitman, agente 47
  • Francie Hitman - Agente 47
  • Francie Hitman - Assassino 47
  • Francie Hitman - Ektelestis 47
  • Francie Hitman - Jeder stirbt alleine
  • Francie Hitman - L'assassino
  • Francie Tueur à gages
Premiéra v ČR:
13. 12. 2007
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Francie, USA
Rozpočet:
24 mil. USD
Tržby:
99,97 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Hitman je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Hitman


Powered byJustWatch