The Accountant (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Sečti své šance

Obsah

:
Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý více »« méně

Režie

:
Gavin O'Connor

Scénář

:
Bill Dubuque

Herci

:
Ben Affleck Anna Kendrick J.K. Simmons Jon Bernthal Jeffrey Tambor ...
Premiéra: 3. 11. 2016
Distributor: Freeman Ent.

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  22. 7. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  O filmu jsem do jeho shlédnutí nevěděl vůbec nic a proto jsem si celý film dokázal řádně užít. Není to sice typický akční film,ale to není vůbec na škodu. Těch akčních blábolů se v poslední době točí takové množství,že Zúčtování působí jako dar z nebes. Role jakoby byla psaná přímo na tělo Afflecovi,protože zde aspoň nemusel příliš hrát. Jen se divně tvářit a sem tam prohodit nějaké slovíčko. Akce,když už na ní došlo,tak byla velmi dobrá. Příběh mne osobně příliš nezaujal a nepřipadal mi zrovna povedený. Podle mne by slušel spíše do nějakého béčkového filmu.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2016
  Sheldon (12486 bodů)

  Z traileru jsem očekával nadupaný akční výplach, ale bylo mi jasné, že režisér nic takového nenatočí. A nemýlil jsem se, z počátku poněkud vlekoucí se příběh s poněkud příliš naturalistickými motivy, které jsem příliš nepobíral, však diváka zaujme hereckým obsazením a občasným humorem. Film se mi líbil, ale přiznám se, že jsem od něj čekal o trochu víc.

 • 65%
  0
  0
  8. 12. 2016
  lamps (12384 bodů)

  O'Connor zklamal. Warrior byl nejlépe natočeným klišé v historii a úplně mě odrovnal, Zúčtování je chladné jak ženská při menstruaci a vyloženě urazí, když svůj tak chytře napsaný příběh s postupně zvýznamňovanými motivy nedokáže zakončit alespoň trochu zapamatování hodným způsobem (a místo toho vytahuje ten nejnevhodnější zvrat pro vyprávění tak vážné a vesměs inteligentní). Nikdo filmu neodpáře, že je výtečně obsazen (Affleck pro tuhle roli ideální), že má koule a představa brýlatého autistického úředního coby bad ass motherfucker terminátora je strašlivě cool (stejně jako některé z toho plynoucí vtípky: "To je zabil kalkulačkou?"), ale tuhle potenciální zábavu umí režisér prodat jen v několika akčních momentech, jinak si s překvapivou dramatickou povrchností bohužel poradit nedokáže. A to jsem se fakt upřímně těšil...

 • 70%
  0
  0
  30. 6. 2018
  Pete69 (8996 bodů)

  Film má zajímavý příběh, ale už se mi trošku příběhy mstitelů a nad lidí typu Johna Wicka přejídají. Zúčtovní není vůbec šptný počin, ale děj je tak překombinovaný, že to chvílemi až ruší. První polovina filmu je spíše nudný zmatek, druhá lepší plovina filmu to ale vyvážila na slušných 70%.

 • 85%
  3
  0
  30. 10. 2017
  SNCIS (6505 bodů)

  "Solomon Grundy narozen v pondělí, křtili ho v úterý, ve středu ženil se, ve čtvrtek zchvátil se, v pátek mu bylo hůř, v sobotu umřel už, v neděli pohřben byl - tak život zakončil Solomon Grundy." - Tyto věty tak nějak provází celý film. Ben Affleck je pro postavu autisty dobrá volba - "Jsi jiný a lidé se bojí toho, co je jiné." Je to celkem originální, drsný, akční. Zkratka nálož s kopou brutálnych scén skoro jak John Wick. - "Od kdy je těžké zabít účetního?". Anna Kendrick byla taky skvělá. Mladá, pěkná, sympatická herečka. Jen škoda že se Ben a Anna ve filmu víc nesblížili, očekával jsem to. - 85%.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2016
  Arnarmo (1719 bodů)

  Zúčtování je výtečně natočený film s vytříbeným příběhem. Vše doprovází skvělý herecký výkon Bena Afflecka a jeho mladšího představitele – netušil bych, že děti dokáží zahrát tak těžkou roli. V průběhu hlavního příběhu dostáváme celkem slušnou nálož flashbacků, které mi ale nevadili, jelikož díky nim jsem byl schopen se lépe vcítit do hlavní postavy. Zúčtování patří k letošním lepším filmům, které jsme mohli na plátnech vidět. Abych dal plné hodnocení, něco mi k tomu ještě chybělo. Když to shrnu: Strhující příběh s lehkou akcí a brilantním hereckým výkonem. Pár hluchých míst, ale jinak letošní příjemné překvapení.

 • 75%
  0
  0
  25. 11. 2016
  Milena107 (447 bodů)

  Ano, film jsem viděla hned dvakrát a klidně na něj půjdu třeba potřetí. Ať jsou proti Benu Affleckovi nějaké averze, že třeba neumí hrát, či hraje stále stejně, mně seděl spolu s Annou Kendrick dobře. Pobavila jsem se, i když některé části byly okoukané z jiných filmů, nevadilo mně to.

 • 85%
  0
  0
  13. 8. 2017
  zrzinda2408 (304 bodů)

  Od filmu jsem nic nečekala a velmi mile překvapil. Pozadí snímku se rozplétá pomalu a graduje při finále. Když se sejde dobrý scénář a jeho provedení, je radost pozorovat výsledek. Film si v kinech nezasloužil nijak velkou pozornost a já bych na něj do kina nejspíš původně taky nešla, ale byla to chyba :)

 • 75%
  0
  0
  19. 2. 2017
  dana-hrozkova (257 bodů)

  Tenhle film je thriller, akční film, drama, to všechno dohromady a v dobrých poměrech. Dokonce tam propašovali i humor. Ben Affleck hraje opět dobře (je vidět, že má opět čuch na ty správné role), to samé Anna Kendrick. Celé to drží pohromadě a já byla naprosto spokojená. Víc takových filmů.

 • 85%
  0
  0
  1. 3. 2017
  taliz (200 bodů)

  Překvapivě napínavý příběh, sice člověk dokáže dopředu odhadnout další průběh děje, ale akce na reakci je zde skvěle znázorněna, a opět i ukázka toho, že Ben dokáže zahrát opravdu přesvědčivě autistu, jehož otcovská tvrdá výchova dokázala vycvičit v zabijáka.

 • 90%
  1
  0
  4. 12. 2016
  shalmirane (175 bodů)

  Role autistiy se Aaffleckovi velmi hodila, přišlo mi jakoby právě ta byla pro něj přímo napsána. Žádné morální dilemata či boje za dobro, jednoduchý modus operandi. Překonal i depresivního batmana. A na účetního pořádna fyzička :)

  • role jak stvořená pro Afflecka
  • nerdy deuteragonistka
  • 90%
   1
   0
   7. 12. 2016
   Bozvav (147 bodů)

   Velmi dobrý film, kterému nelze skoro nic vytknout. Snad jen trochu překombinovaný děj a poněkud těžko čitelná zápletka. Toto vše je ovšem díky grandióznímu zpracování a nadstandartním hereckým výkonům ( Bena jeho výkon byl pro mne obrovským překvapením) jen málo významné. Pomalejší rozjezd, jenž diváka pozvolna unáší do světa člověka s Aspergerovým syndromem ve velmi netradiční podobě. Za mne 90%.

  78 63 ?
  jak hlasovat?
  • Jan Hans 65%
  • janeliberte 90%
  • headhunter 90%
  • wodmint 70%
  • Pete69 70%
  • muzz 75%
  • Arthur Logoff 70%
  • radek svadla 75%
  • yamamoto13 85%
  • Standa. 65%
  všechna hodnocení (73)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: