Dead Poets Society (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Začíná další školní rok a na chlapeckou akademii ve Vermontu příchází nový učitel John Keating [Robin Williams], aby zdejší studenty učil anglické literatuře. více »« méně

Režie

:
Peter Weir

Scénář

:
Tom Schulman

Herci

:
Robin Williams Robert Sean Leonard Ethan Hawke Josh Charles Gale Hansen ...
DVD: 26. 8. 2002
Jste na stránce filmu Společnost mrtvých básníků. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Společnost mrtvých básníků myslíte! K 22. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27074 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Sheldon (15941 bodů)

  V Americe hodně kultovní film mezi americkými intelektuály, který samozřejmě natočil Australan. Inu, tak už to bývá. Film o bourání konvencí a konci jedné éry, kterou si idealizujeme díky hezkým ženským šatům a Campbellovým polévkám. Příběh mladých kluků a svérázného učitele v podání fantastického Robina Williamse je podle mého soudu ideálním vánočním filmem.

 • 90%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14232 bodů)

  Nemusíme být ani básníky, aby nás tenhle úžasný snímek naprosto pohltil a svým poetickým vyprávěním uvrhl do blažené nostalgie. Peter Weir, a za tím si stojím, je jedním z nejlepších žijících režisérů, který když už natočí nějaký film, tak se s velkou jistotou zařadí mezi absolutní špičku v daném žánru. Společnost mrtvých básníků je hodně nenápadný příběh, ovšem s tak vybroušeným zpracováním, vynikajícími herci (Williams!!) a silně emotivním a nádherným zakončením, při němž mi plesalo srdce radostí snad stejně, jako poctěnému učiteli Keatingovi. Přesně takhle vznikají velké filmy, a scénář přitom ani nemusí být napsán ve verších..

 • 70%
  0
  0
  27. 9. 2018
  Pete69 (12087 bodů)

  Podařenáý film o studenetech filozofické fakulty. Hodně si pro sebe utrhnul Robin Williams, který je ve vážné roli skvělý a opravdu mu to sedlo. Film je takový devadesátkový, šedivý a ne moc nablýskaný, což mě osobně nevadí. Koukatelný snímek s dobrými hereckými výkony. 70%.

 • 100%
  2
  0
  17. 4. 2017
  JosefTomas (6684 bodů)

  Díky tomuto filmu jsem změnil názor na poezii a styl výuky od Williamse bych jednou rád viděl i na školách, protože opravdu by se něco naučili. "Kapitáne, můj kapitáne." Děkuji, že jste mi otevřeli oči.

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Mám rád poezii, poezie ve filmu je celkem neobvyklá a když už tak nebývá dobrá. Tento film je nashlédnutí do světa poezie trochu jináč a tím si mě získala. Je jasné, že lidé pro věci, které mají rádi budou i zabíjet - dokonce možná i sami sebe. Film by se mohl jmenovat Společnost prokletých básníků. Je zajímavé, že se jedná asi o čtvrtý film, který jsem viděl za poslední týden, ve kterém dominuje zrada, nebo korupce. Chci ale také říct, že Robin Williams svou roli dokáže perfektně zahrát. Jsou sice takové slabší (komediální), ale ať se jedná o komedii nebo drama - Robin vždy zachová sám sebe, zahraje to a vznikne úžasný herecký počin. Ať už Čas probuzení, ať Dobrý Will Hunting, ať SMB, zatím jsem neviděl jedinou roli Robina Williamse, která by se mi nelíbila.

 • 95%
  0
  0
  13. 4. 2016
  voleman (923 bodů)

  Opravdu výjimečné drama, které působí ještě dlouho po skončení filmu. Výborná režie Petera Weira zajištuje, že se při filmu rozhodně nenudíte, což bych u tématu jako je poezie snad ani nečekal. Konec vás pak zaručeně dostane. Dalším ohromným kladem tohoto filmu je zcela jistě výborná herecká parta v čele s Robinem Williamsem jehož profesora bych rozhodně na nějaký předmět chtěl mít. Celý film je opravdu mistrovská práce s velmi originálním tématem, což se dnes bohužel již moc nevidí. Takhle silný film se silným příběhem a koncem jsem již dlouho neviděl a proto u mě má jistých 5*. 95%

 • 100%
  0
  0
  26. 7. 2015
  ebarty (344 bodů)

  Chudak Wilson :-(

81 ? ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 90%
 • loudaxxx 85%
 • jan-fero-fabera 90%
 • petr-sedivec 100%
 • ViolettaS 100%
 • Pete69 70%
 • jarda-tatar 80%
 • bohhous22 100%
 • JosefTomas 100%
 • Riverdon 70%
všechna hodnocení (63)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 10 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Po výskoku na stůl a slovy "Kapitáne, můj kapitáne" jsem byl už vážně v koncích.”

3. místo z 6 v žebříčku uživatele ViolettaS
7. místo z 10 v žebříčku uživatele j.i.r.k.a
33. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman