No Retreat, No Surrender (USA)
« další názvy »
Hong Kong Hong Kong
USA USA
Hong Kong Hong Kong
85 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Teenagerský

Obsah

:
Jason Stillwell, syn majitele karate školy, je velkým fanouškem Bruce Leeho, sám však ale moc dobře bojovat neumí. Všechno se změní, když se mu jedné noci více »« méně

Režie

:
Corey Yuen

Scénář

:
Corey Yuen See-Yuen Ng Keith W. Strandberg

Herci

:
Kurt McKinney Jean-Claude Van Damme J.W. Fails Kathie Sileno Tai Chung Kim ...
DVD: 23. 6. 2009
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se myslíte! K 1. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28173 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  15. 8. 2019
  martin-mickey-stusak (26211 bodů)

  Ani se nedá věřit, že tento snímek natočil stejný režisér, který má ve stejném roce vzniku na svědomí i 'Red Force 2'. Každopádně i tak se dá považovat za průkopnický americký akční film v oblasti bojového umění. Vliv stylu HK je víc než zřejmý. Co se týče námětu, velice silně se podobá snímku rok starého 'Karate Kid'. A tak tu máme další snímek vzniklý v osmdesátých letech, který je svým zaměřením určen spíše pro teenagerské diváky. Opět vypráví o mladíkovi nemálo zapáleného do bojového stylu karate, který se přestěhuje do nového bydliště, kde ho místní omladina zrovna nemusí. Zakouká se do něj děvče, na kterou má zálusk jistý frajírek z místní karate školy. Asi nemá smysl pokračovat dál, což ti, co viděli 'Karate Kid' jistě vezmou v potaz. Finální vývoj však přeci jen rozdílný je. Tady našeho mladíka nebude trénovat postarší soused, ale přímo duch bojovníka největšího, kterého uctívá. Ano, této funkce se chopí samotný Bruce Lee. Nově je tu motiv nějaké sovětské mafiánské party likvidující místní karate školy. Důvod se však nemáme šanci dozvědět. Důležité je, že vše nepřekvapujíc vyvrcholí soutěží v karate, při kterém hlavně fanoušci akčních osmdesátkových ikon zpozorní. Náš hrdina sice nesoutěží ale do ringu skočí a to přímo proti sovětskému zabijákovi, kterého si zahrál začínající Jean Claude van Damme. Ano, začínající, ale o jeho první filmovou roli se nejedná, jak si mnozí mylně domnívají. Jak to celé dopadne je samozřejmě už předem jasné. Celkově je snímek značně dětinský, ale dejme tomu. Z nostalgického hlediska zhlédnutelný je, ale předem si nic od toho raději neslibovat. Pro fanoušky Jeana-Claudea van Damma však naprostá povinnost.

 • 55%
  0
  0
  1. 9. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  V době kdy Van Damme byl ikonou a idolem puberťáků, byl i tento typ filmů v té době zážitkem pro všechny.

 • 40%
  0
  0
  30. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Van Damme ve své první roli.

Hodnocení a recenze Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

55 ? ?
jak hlasovat?
 • leafroller 35%
 • Deacon Frost 80%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • ballrog 50%
 • zabak95 55%
 • Danny F. 55%
 • Pete69 65%
 • jarv 60%
 • Brenan88 60%
 • mondak 80%
všechna hodnocení (49)

V žebříčcích uživatelů