Ragtime

72%
Ragtime

Ragtime je po Přeletu nad kukaččím hnízdem a muzikálu Vlasy prvním skutečným velkofilmem Miloše Formana. Režisér, proslulý touhou po dokonalosti, v něm jedinečným způsobem splétá dramatické osudy milionáře, který spáchal strašný zločin a černošského ragtimového pianisty donuceného okolnostmi vzít spravedlnost do svých rukou. To vše na pozadí velkolepých dekorací New Yorku z počátku tohoto století. Ragtime, první Formanův film u nás vydávaný na videu, byl nominován v osmi hlavních oscarových kategoriích.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7
Dlouho jsem váhal nad hodnocením mezi sedmdesáti a osmdesáti procenty, ale nakonec jsem sáhl k tomu slabšímu. Pěkné téma a výkon hlavního hrdiny, nádherné kostýmy a spousta komparzistů v nich, nádherná stará Amerika a samozřejmě výborná režie Miloše Formana a klasicky výborná kamera Miroslava Ondříčka. Na straně druhé je to až moc vyšperkované a nepůsobí to tak věrohodně. Celkově je to ale moc pěkný snímek.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
8
Velmi nedoceněné Formanovo drama. Emoce nejsou o nic slabší, vedení herců coby základ Formanova kumštu o nic méně přesné. Nechápu, proč se Ragtime neprosadilo, pro mě má vše, co od Formana potřebuju ke spokojenosti.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Román E. L. Doctorowa Ragtime byl od svého vydání horkým zbožím. A Forman jako americký člověk z ,,východu“ byl od začátku favoritem k tomu, aby příběh převedl úspěšně na plátno. Když si Forman přečetl nabídnutý scénář byl okamžitě naladěn na stejnou notu. Klíčová scéna filmu, tedy kdy úspěšný černoch nalezne na zadním sedadle nového vozu lidský exkrement mu byla okamžitě blízká. Připomněla mu pobyt doma: ,,nedělejte problémy seberte to hovno a zalezte do kouta.“ Nepřipomíná Vám to něco i z Vašeho života? Forman si látku oblíbil a chtěl do filmu obsadit nějakou skutečnou hvězdu. Slavná legenda James Cagney již v té době ve filmech nehrál, ale Forman ho na osobní schůzce přesvědčil. Cagney chtěl normální plat a neměl žádné hvězdné manýry a ve filmu byl úžasný. Ragtime bez problémů pokryl své náklady a potvrdil Formanovu schopnost natočit dobře silnou dramatickou látku s humorem, který by se tam každý bál zasadit.

Dodatečné informace

Původní název:
Ragtime (více)
  • USA Ragtime
Země původu:
USA