Dexter (USA)
« další názvy »
USA USA
45 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Nejoblíbenější americký sériový vrah

Obsah

:
Dexter je díky jisté události v jeho dětství psychicky narušen a touží po zabíjení. Jeho touhu po krvi se dařilo usměrňovat jeho adoptivnímu otci, který více »« méně

Režie

:
John Dahl (I) Steve Shill Keith Gordon Marcos Siega Romeo Tirone Michael Cuesta Tony Goldwyn S.J. Clarkson Stefan Schwartz Robert Lieberman Nick Gomez Tim Hunter Michael Lehmann Holly Dale Ernest R. Dickerson Alik Sakharov Seith Mann Adam Davidson Jeremy Podeswa Brian Kirk Milan Cheylov Michael C. Hall

Scénář

:
Scott Buck Lauren Gussis Scott Reynolds Melissa Rosenberg Manny Coto Daniel Cerone Jace Richdale Clyde Phillips Charles H. Eglee Arika Lisanne Mittman Wendy West Adam Fierro Timothy Schlattmann

Herci

:
Michael C. Hall Jennifer Carpenter David Zayas James Remar C.S. Lee ...
Jste na stránce seriálu Dexter. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Dexter myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Dexter


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Po dlouhé době opět seriál ze kterého číší originalita. Nápad,aby byl policajt sériovým vrahem je geniální a tvůrci z něj vytěžili maximum. S postupem času kvalita seriálu mírně opadla a finále nedosáhlo takových kvalit jakých bych si přál. Stále se však jedná o top seriál,který na televizních obrazovkách září jako slunce na nebi.

 • 100%
  2
  0
  15. 4. 2015
  Psisko59 (32754 bodů)

  Z šedivé přeslazenosti a uhlazenosti nudných a otravných seriálů jiho- a severoamerické provenience se výrazně vyčlenily dva: Six Feet Under (Odpočívej v pokoji) a Dexter. Vynikající nápad Jeffa Lindsaye (román Darkly Dreaming Dexter) najít patologickému násilníkovi a sociopatovi s touhou zabíjet (krásný eufemismus - Temný pasažér) ventilaci jeho psychózy v roli Mstitele-Čističe mnohonásobných vrahů , kteří se z různých důvodů vyhýbají spravedlnosti, navíc dokonale informovaného (pracuje jako forenzní specialista u policie, takže má všechno z první ruky), a podřídit ho vlastnímu Kodexu (= dopadnout nepotrestaného zabijáka s nespornými důkazy o jeho vině a sám se nenechat chytit při jeho likvidaci, nezabíjet nevinného) je zúročen spektrem dobře vymyšlených a propojených epizod. Jednotlivé řady seriálu tvoří celek rozvádějící a řešící určité téma (Dexterova rodinná predispozice v postavě bratra Briana=Ice Truck Killer, nevlastní sestra Debra, manželka Rita, masoví vrazi Stahovač a Trinity, Doomsday Killer).

  • autentický Michael C. Hall (v češtině Saša Rašilov - no, budiž)
  • velice dobrá Jennifer Carpenter (česky skvělá Tereza Bebarová)´
  • skvěle propracované postavy, které žijí a vyvíjejí se
  • 70%
   0
   0
   2. 2. 2018
   Danny F. (11140 bodů)

   Nějaká ta krev se objeví. Seriál co mě docela zaujal. Dexter a ta jeho fikanost a zdařilé zahlazování a utajování stop. A co teprve likvidace delikventů. Takový kliďas a Deb dobře sprostá.

  • 95%
   1
   0
   24. 11. 2012
   kedl (6369 bodů)

   Dexter forever

  • 90%
   0
   0
   9. 12. 2015
   Standa. (6167 bodů)

   Tvůrci seriálu na to šli hodně chytře, protože kdo by nechtěl vidět, jak dopadne nějaký parchant, když spravedlnost nezapracuje úplně na sto procent? A Dexter je ten poslední, od kterého by jste se mohli dočkat nějakého slitování. Taky mezi ostatním osazenstvem si každý určitě vybere svého oblíbence, ať už čestného klaďase Angela Batistu, průseráře Joeyho Quinna, týpka co říká nevhodný vtipy Vince Masuku, nebo kanálnici Debru, která sype sprosťárny, jak na běžícím páse.

  • 85%
   1
   0
   2. 2. 2018
   Chimpanzee21 (3841 bodů)

   Rozhodně bych seriál nesoudil podle prvního dílu, který ani mně osobně nepřišel moc fajn, ale čím víc dílů jsem viděl, tím víc jsem chtěl vidět další. Seriál má krásné originální téma, teda krásné... asi spíše hodně morbidní, ale má to svou krásu. Ale jak už to tak bývá, tak poslední díly už za moc nestály, každopádně doporučuji kouknout.

  • 95%
   1
   0
   2. 9. 2013
   RolandBones (3583 bodů)

   První řada-100%.Pomalý rozjezd,ale dokonalé finále od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Druhý řada-80%.Kouzlo prvních dílů je pryč,ale nuda to není.Ovšem nedrží to pohromadě tak jako dřív.Navíc pátrání po samotném Dextrovi je dost nuda.A taky se zde objevuje nejotravnější postava seriálu-Lila.Nemohl jsem se dočkat až vypadne. Třetí řada-80%.Prokletí rodiny Pradů které měl z valné části na svědomí Dexter mě nebavilo.Na druhou stranu ostatní dějové linie byli fajn.Zvláště pak plánování svatby. Čtvrtá řada-100%.Nový a hlavně charizmatický zabiják je tu a Dexter neví jestli ho zabít dřív nebo pozdějš.Hezké dilema.A musím uznat odvahu tvůrců nechat zemřít ve finále jednu z hlavních postav.I když byla občas dost na nervy jdoucí.Bravo,pánové. Pátá řada-100%.Dexter jako osoba se soucitem bylo zajímavé pozorovat.Plus skvělá postava Lumen,která se k hlavnímu hrdinovi skvěle hodila.Škoda že odešla.Ale kdo ví co nás čeká v další sezoně???

  • 100%
   1
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3339 bodů)

   Dlouho jsem obcházel tenhle seriál a dlouho jsem se okrádal o tak dokonalou podívanou.To už je dávno zamnou a když jsem viděl všechny díly měl jsem pocit,že jsem viděl něco velmi silnýho a originálního.Hlavní postava i znělka mi natolik vlezla pod kůži,že jsem hltal i tři díly po sobě!SPOJLER:První sezona: poznaní Dextera Morgana - osobnost,závislost,temný pasažér,první trofeje,komisařství,zápletky a emoce.Po shlédnutí posledního dílu čtvrté sezony jsem zůstal sedět s pusou dokořán,přilepenej na židli a nevěřícně zíral(co jsem už dlouho nezažil).Dexter patří naprosto k nejlepším seriálům co jsem kdy viděl:(výborný scénář a zpracování).At' to rychle uteče,čeká na nás opět silnej zážitek jako doposud - 7.sezóna. ** Aktualizace: 11.7.2012 (můj odhad) Možným úpadkem hodnocení DEXTERA je příčinou dabingu v TV,kdy si to divák nevychutná tak naplno jako v originálu.

  • 90%
   1
   0
   6. 2. 2013
   výfuk (2971 bodů)

   Seriál plný krve, sarkasmu a napětí mě dostal hned prvním dílem. Bohužel moje sledování bylo pro mě velmi rozkouskované a tím trochu chaotické. Bohužel do některé míry seriál působí jako telenovela, ale pěkná. Až shlédnu všechno a budu 100% vědět na čem jsem... dám pět. Vím že jednou dám pět.

  • 90%
   0
   0
   27. 8. 2019
   Vurhor (2016 bodů)

   Ach, Dexter. Má největší seriálová láska ... Která mi nakonec zlomila srdce. Co jsou pro mnohé Přátelé nebo Červený trpaslík, tedy seroše, na které nedáme dopustit, je pro mě tato série o nejsympatičtějším anti hrdinovi v seriálové historii. Dexter skvěle pracuje najednou s několika velice těžkými aspekty, které jiné příběhově založené seriály, včetně těch dobrých, příliš nezvládají. I přestože je seriál drsnou a krvavou krimoškou, zároveň si nechává dostatek místa pro povedou humornou složku, která vychází především z Dexterovo geniálních vnitřních monologů. Nemluvě o tuně chytře ironických situací a hlášek, které člověka donutí se nejednou pousmát. Ve stejný okamžik se seriál stará i o své vedlejší postavy, kterým dopřává povedený character development, plus s divákem se sblíží velice rychle. Co se týče napínavosti, Dexter je učiněným mistrem. Abych ztuhle seděl v křesle a s bušícím srdcem nespouštěl oči z nějakého seriálu, to se věru jen tak nepovede. Své na tom dělá i mistrovská a pamatovatelná hudba, kterou mám dodnes zašantročenu někde v kompu. A čtvrtá série je dodnes naprosto fenomenálním seriálovým úspěchem, kterému není rovno. Obzvlášť poslední tři epizody jsou vysloveně natolik epické, kulervoucí a fantastické, že dokonce žádné finále jiného seroše je nedokázalo překonat. Už kvůli hlavnímu padouchovi, proti kterému jsou nějakej Ramsey Bolton nebo Negan hotoví skautící, snažící se přijít o panictví. Ten seriál je blaho. Chytne za srdce už od první série... a v té poslední ho zlomí vejpůl. Pokud jste neviděli, doporučuji zhlédnout do 5. série (případně možná i šesté). Dál ani krok! Pokud teda nechcete jako já brečet po nocích do polštáře a bědovat nad tím, jak někdo něco tak úžasného může tak hnusně, odporně, nelogicky a dementně zakončit. Ale i přesto všechno - děkuju!

  • 80%
   1
   0
   4. 12. 2012
   psico (1667 bodů)

   Trošku morbídní seriál, ideální na takový ten nedělní večer :)

  • 90%
   0
   0
   29. 10. 2021
   Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

   Tak tohle byla pro mě i mou paní naprostá bomba.kdysi dávno jsem viděl pár dilu v televizi,takže jsem trochu věděl o co jde, manželka vůbec nevěděla o čem to je.a neskrývala nadšení,i já byl velmi dobře spojen s tímto seriálem..ten pocit zadostiučinění když vrazi co nebyly potrestání,budou potrestáni daleko lepším způsobem.Dexter je pro nás hrdina,co napravuje zkorumpovaný nebo jinak prohnilý právní systém,a napravuje jeho chyby..kdo by nefandil Dexterovi,i když vlastně sériovému vrahů byste asi v normálním světě nefandili.Skoro všechny série pro mě byly velice povedené,jen 3 a první půlka 8 série byly pro mě slabší,ale to nevadí,ostatní to plně vynahradili.Obsazeni bylo skvělé,hercii přišli jako kdyby opravdu pracovali u policie,Vypichnu hlavně uchylnyho technika,sprostou debru,a sviní Laguertovou,a samozřejmě samotného Dextera.Jako kdyby byl Michel C.Hall opravdu sériový vrah a nebo kdyby napsali scénář podle Halla který byl sériový vrah,Postava se k němu výjimečně hodila,a výjimečně ji zahrál..A musím říct že všude sem, slyšel jak je závěr seriálu strasny a jak tvůrci pokazili celý seriál.no možná jen trošičku..Za mě celkem v pořádku,i když jasné nechal svoji lásku se svým synem,ale někdy je potřeba spálit všechny mostu za sebou a začít znovu.

  • 100%
   0
   0
   30. 1. 2015
   Pajmen (1196 bodů)

   Od prvni az do posledni serie neztraci na urovni. Kazda serie ma 12 dilu po 40-50 minutach a kdyz napisou, ze je 8. serie tou posledni, mysli to vazne. Je to serioznejsi jednani k divakum nez treba Walking Dead nebo HIMYM. Tim mam na mysli hlavne nektere "prazdne" dily techto serialu, kdy jsem mel hlavne pocit zneuzivani vysoke sledovanosti - zdimani penez. U Dextra jsem snad nenarazil na dil, ktery by me nebavil nebo ktery by byl dejove ochuzen. Konec serialu je trichu zvlastni a svym zpusobem otevreny, takze cekam, ze stejne jako u Star Wars se po letech rozhodnou serii znovu ozivit.

  • 90%
   1
   0
   21. 5. 2014
   Innuendo (908 bodů)

   Nejsem velkým fanouškem kriminálek. Jede se pořád podle stejné šablony a o nějaké originalitě ani nemůže být řeč. Samozřejmě mám na mysli takové, kterými nás každý den krmí skoro na všech českých programech. Ale Dexter, to je jiná. Michael C. Hall, to bylo to největší lákadlo, kvůli kterému jsem příběhy tak trochu jiného policejního znalce začal sledovat. A Nezklamal mě. Fakt je, že jsem si nemyslel, že by mě někdy nějaký seriál z kriminálního prostředí mohl tak zaujmout. Ale pravda taky je, že Dexter svoje konkurenty strčí hravě do kapsy. V podstatě je to úplně jiná liga. Tomuto seriálu nelze, než dát plné hodnocení. Go Dexter go!

  • 100%
   2
   0
   21. 12. 2012
   bafik (710 bodů)

   je uplně hrubý,jak nemá city,ale na fotce se culí jak bestia

  • 85%
   0
   0
   10. 8. 2016
   LucylaEwing (518 bodů)

   Lepší thriller na televizních obrazovkách nenajdete. Jeden z malá seriálů, u kterých netrpělivě vyhlížím nové série. První série: 80% - Druhá série: 90% - Třetí série: 90% - Čtvrtá série: 100% - Pátá série: 70% - Šestá série: 100% - Sedmá série: 80% - Osmá série: 60%

  • 90%
   0
   0
   8. 4. 2016
   Markovel (250 bodů)

   Serial Dexter si člověk zamiluje. Příběh o sériovém vrahovi je skvěle napsaný, tak že mu budete fandit. Opravdu hodně kvalitní seriál který stojí za to vidět

  • 100%
   1
   0
   7. 2. 2013
   Mikulda11 (183 bodů)

   Co říct..Dexter

  • 90%
   0
   0
   2. 12. 2016
   Heart (175 bodů)

   Vynikající "inteligentní" seriál s dlouholetou zárukou kvality. Vedle How I met you mother patří k nejlepším seriálům poslední dekády. Všem, kteří ještě tento seriál neviděli, doporučuji podívat se alespoň na jeden díl a zcela jistě Vás tento seriál pohltí.

  • 100%
   1
   0
   14. 6. 2015
   SOJA (136 bodů)

   Moje Numero Uno v seriálech.

  Hodnocení a recenze Dexter

  87 97 ?
  jak hlasovat?
  • Deacon Frost 100%
  • Temný Pán ze Sithu 90%
  • milan-schobel 100%
  • samuela93 100%
  • InJo 85%
  • PRINC180 90%
  • alqva 100%
  • radim-pavlicek 75%
  • Lucy Lu 90%
  • Pyrkh86 50%
  všechna hodnocení (125)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 7 v žebříčku uživatele Kikolas
  1. místo z 32 v žebříčku uživatele Thurzo
  1. místo z 45 v žebříčku uživatele kellys2
  2. místo z 134 v žebříčku uživatele Psisko59
  2. místo z 5 v žebříčku uživatele evana
  3. místo z 17 v žebříčku uživatele tozasitak
  3. místo z 6 v žebříčku uživatele filamubobes
  3. místo z 16 v žebříčku uživatele ivca-houskova
  3. místo z 11 v žebříčku uživatele Homer
  3. místo z 11 v žebříčku uživatele Meky