Lincoln (USA)
« další názvy »
Indie Indie
USA USA
149 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Biografický, Oscarový
Motto: Není-li špatné otroctví, pak není špatné nic.

Obsah

:
Film „Lincoln“ Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života největšího amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Odhaluje nejriskantnější více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Tony Kushner Doris Kearns Goodwin

Herci

:
Daniel Day-Lewis Sally Field David Strathairn Michael Goodwin Joseph Gordon-Levitt ...
Premiéra: 24. 1. 2013
Distributor: Bontonfilm
DVD: 22. 5. 2013
Jste na stránce filmu Lincoln. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lincoln myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27416 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  16. 2. 2018
  lamps (14612 bodů)

  Akademická nuda??!! Zotročte mě, ale ten, kdo tohle tvrdí, prostě nemá příliš zdání o tom, kam až se může rozpínat genialita filmového vyprávění. Lincoln je 150 minut dlouhý, převážně konverzační a interiérový monument, který diváka navzdory jeho znalosti dějinného vyústění pohltí doslova bez jediného škobrtnutí či záchvěvu tvůrčí neobezřetnosti. Příběh, kde není jediná scéna či replika, která by zásadně neposouvala titulní politickou linii nebo nesentimentálně prohlubovala linii osobní a rodinou, jež se následně logicky odráží v rozhodnutích a vývoji té politické. Už se těším, až si to pustím znovu (a znovu), abych si všímavěji vychutnal ten už na první dobrou patrný vyrovnaný rytmus, s jakým se linie střídají, překrývají a doplňují, to vtipné prolínání sukcesivních událostí nebo důmyslné přecházení mezi scénami, které jedna k druhé bez výjimky kompozičně i kontinuálně pasují jako tečka na konec věty. A nemluvě o skvostných hrátkách s osvětlením a pozicemi kamery, o emocích, které umí vyvolat jen chytré zacházení se střihem a směrem vyprávění, a konečně o hereckých výkonech absolutně všech, kdo se před kamerou vystřídali. Lincoln mě přesvědčil o dvou věcech - že Abraham Lincoln byl jednou z největších postav 19. století (samozřejmě i s přihlédnutím k nesporné glorifikaci ze strany filmu) a že Steven Spielberg je největším hollywoodským režisérem všech dob.

 • 55%
  0
  1
  17. 4. 2016
  bayern (13612 bodů)

  Hodně zdlouhavý film a dost nudný,zbytečně protahované scény a samá politika

 • 50%
  0
  0
  10. 6. 2013
  Tom Hardy (4985 bodů)

  Oscarová rutina a jedna z nejnudnějších historických kapitol na filmovém plátně (a teď nemluvím o samotném otroctví, ale o ukecané formě filmu, kde se toho většinu času moc neděje, dokonce i ty osobní konflitky chybí). Vyjma jedné scény - "Málem mě zastřelil!" - tomu hrozně chybí energie, díky čemuž nemají bezesporu vynikající herci ve většině scén co hrát. Chápu, že Day-Lewis musel za tak ikonickou postavu dostat Oscara. Ale ne, je mi líto, tenhle prostě není a nikdy nebude zasloužený.

 • 65%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (3155 bodů)

  KarelR ***
  Steven ve finále vykřeše dojemnou pohádku ze všeho. Dokonce i z filmu o tom, jak vlídný pan prezident konečně dostává 89 let staré větičce, že jsou všichni lidé (ehm, tedy muži, že...) stvořeni sobě rovni. Má u toho bandu prvotřídních herců, neselhávající Williamsovy trumpety a Kaminskiho opojnou kameru, jenže dvě a půl hodiny dialogů přesto nadchne jen zřídkakdy. Samotný Lincoln totiž především tahá za nitky a málokdy mu věříte odvážný tah na branku (kde je sakra Liam Neeson, když ho člověk potřebuje?), takže musí zaskakovat divácky vděčný outsider s tváří Tommy Lee Jonese, jehož dějová linka jako jediná nabízí opravdové dramatické pnutí a (pro neznalé) nádhernou katarzi. Kolem to však lítá podle pravítka a nebýt Spielbergovy schopnosti pumpovat emoce, kdykoliv se mu zamane, byl by Lincoln jen další historickou freskou, jíž ocení akorát fandové povznášejících dějin a školní drobota, které rozhýbané obrázky přeci jen poslouží lépe než zaprášená učebnice.

 • 75%
  0
  0
  9. 11. 2013
  výfuk (2967 bodů)

  Lincoln je příběh upovídaný, takže ten kdo nemá rád konverzaci, tak si film moc neužije. Pro někoho dvě hodiny a půl nudy, pro druhého příběh plný zvratů ze života jednoho z největších mužů všech dob. Jediné co mě mrzí, je že se film ani tak nespecializuje na Lincolna, ale na samotnou ústavu a jeho nový dodatek. Film pro mne nebyl ztrátou času, jak by si mohl kde kdo myslet, ale poučným filmem, který mnoho rozkryl, ale ukázal mi jaký Lincoln vlastně byl. To že Day-Lewis převedl oslňující výkon nesmíme ani zapochybovat. Celkově vzato hezký počin.

 • 35%
  0
  1
  14. 9. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Uff, je to za mnou!! Přesně tuhle větu si řekne každý návštěvník kina po skončení tohoto snímku. Je to dlouhý, je to nepoutavý, do děje to nevtáhne a přesto to má 12 nominací.. Teď se na chvilku vykašleme na samotný film a rozeberme si, proč tolik nominací. Za prvé: je to pravdivý popis historie a to z pohledu USA té nejvyšší důležitosti. Za druhé: byl použit jazyk, kterým už dneska žádný rozený občan US nemluví. (trochu archaické, přesto poutavé). Za třetí: natočil to Spielberg a ten už přece dlouho nic velkého nevyhrál. Když si logicky řeknu tyto body, už se ani kritikům nedivím, protože jak víme, objektivita se už dávno kamsi vytratila. Pro mě ale stejně zůstává záhadou, jak je možné, že režisér co se snažil vždy posunout speciální efekty dál (a nutno podotknout, že se mu to vždy dobře dařilo), nepoužil ani jeden. (možnosti ve filmu byly) A pak, když si přizval tak skvělého hudebníka v podobě Johna Williamse nevyužil ani z 10% jeho potenciál.

 • 30%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Lincoln si hraje na neskutečně výtečný a grandiozní film. Ono to tak není. Něco mě nutilo, abych ho dokoukal až do konce. Jenže jsem se neustále koukal na čas a odpočítával minuty. Kdyby byl o půlku kratší, možná bych hodnotil více kladněji, ale spíše ne. Je až moc ukecaný a tím je často nudný. Viděl jsem jen pár hádek o zrušení otroctví a pár menších momentů z prezidentova života, které nijak neovlivnili děj. Abych to shrnul, Lincoln není ničím výjimečný film, určitě si tolik nominací na Oscara nezaslouží, protože se prostě a jasně jedná o průměrné drama. Taky jsem koukal že Tommy Lee Jones odvedl určitě nejlepší výkon z celého filmu.

 • 55%
  0
  0
  2. 4. 2014
  kendzi (1095 bodů)

  Pěkný, ale zdlouhavý příběh.

 • 55%
  0
  0
  8. 5. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Daniel Day-Lewis je skvělý, ale děj je strašlivě nudný a neforemný.

 • 60%
  0
  0
  17. 1. 2013
  Korben (955 bodů)

  Ježiš, to bylo dlouhý jak tejden před vejplatou. Herci výborný, možná, kdyby šlo o naší historii, tak by mi to přišlo zajímavý, ale takhle jsem u půlky lidí nevěděl, kdo to je a díky tomu půlku kecl skoro prospal. Oscarový peklo.

 • 50%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (590 bodů)

  Spielberg natočil film opravdu velkolepě. Ovšem trpí stejným neduhem jako War Horse a to tedy znamená, že je strašně nudný. Ovšem musím vypíchnout především výborné herecké výkony a dokonalou Spielbergovu režii.

 • 40%
  0
  0
  22. 1. 2013
  HardMovie (470 bodů)

  Naprosto klasická oscarová nuda. Přesně to, za co se dávaj sošky a diváci u toho koušou nudou sedačky. Děkuju, nechci. Vedle téhle nudné hodiny dějepisu byl i Abrahm Lincoln: Lovec upírů hotový filmový zážitek. A to byla kravina jak Brno.

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Elvika (121 bodů)

  Takřka dokumentární zpracování posledních dnů prezidenta Lincolna. Trochu mě to zklamalo, těšila jsem na obsah celého jeho života...

68 73 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 100%
 • virgoii 30%
 • Riverdon 45%
 • Kim6 85%
 • ZARaz 100%
 • lamps 95%
 • Blackhand47XD 75%
 • Had 80%
 • Tino 75%
 • Lenusenak 80%
všechna hodnocení (86)

V žebříčcích uživatelů

54. místo z 50 v žebříčku uživatele lamps