Alita: Battle Angel (USA)
« další názvy »
Argentina Argentina
Kanada Kanada
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster
Motto: Pádu anděla. Zrození bojovnice.

Obsah

:
Alita je normální holka s robotickým tělem, předurčená k velkým věcem. Jen o tom zatím neví. James Cameron a Robert Rodriguez, dvě výjimečná jména světové více »« méně

Režie

:
Robert Rodriguez

Scénář

:
James Cameron Laeta Kalogridis Robert Rodriguez Yukito Kishiro

Herci

:
Rosa Salazar Mahershala Ali Eiza González Jennifer Connelly Lana Condor ...
Premiéra: 14. 2. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Alita: Bojový Anděl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Alita: Bojový Anděl myslíte! K 14. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28099 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Alita: Bojový Anděl


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  14. 11. 2019
  Pete69 (20699 bodů)

  Slušná digitální podívaná a celkem dobrý příběh. Pokud se jedná o digitální akci, je to ok, ale jakmile je tam reálný člověk a "digikyborg", působí to nesourodě a celkem se to i seká, jako hra na pomalém PC. Film mě ale jako oddychovka zaujal a těším se na další díl..

 • 90%
  1
  0
  10. 3. 2019
  Sheldon (16022 bodů)

  Při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Ready Player One, ale je dost možné, že to je film z nedávné doby a má s Alitou společné dějové znaky. Můj jedenáctiletý synovec byl z Ality naprosto unešený a ono to tak vlastně má být. Je to film pro dospívající publikum, a to podle mě nebude zklamáno. Přiznám se, že se mi film líbil a je určitě lepší než současná produkce Marvelu, ale cílová skupina ve svých šestatřiceti už prostě nejsem.

 • 80%
  2
  0
  20. 2. 2019
  lamps (14886 bodů)

  Vypravěčsky starosvětská sci-fi, která pohladí po duši špičkovou vizuální prezentací bohatého prostředí, chytlavými akčními choreografiemi a sympatickými, popřípadě silnými postavami. A přestože jí schází velké zvraty nebo síla dobrodružné mytologie, jakou mají Star Wars nebo Avatar, umí občas překvapit. Alita je k zulíbání a člověk jí musí fandit, protože její osobnost i odhalování vlastních možností a minulosti mají potenciál filmové série a pro tentokrát zastiňují i celkem nevýrazné záporné postavy, jejichž motivace zůstávají poměrně roztříštěné (a potenciálně nejzajímavější vedlejší postava, nehorázně přitažlivá stepmom Jennifer Connely, neměla čas se důsledněji vyvíjet). Rozhodně chci dvojku, a klidně znovu od Rodrigueze, který po dlouhé době nalezl vypravěčskou stabilitu a srdce.

 • 80%
  1
  0
  25. 7. 2019
  JosefTomas (8638 bodů)

  Překvapení roku, které by mohl hravě konkurovat letošním hitům. Bohužel přes mizerně zvládnutý marketing a hlavně divácký nezájem, si tento klenot užijí jen ti nejvěrnější. Problém nicméně tkví v tom, že příběh je velmi prázdný a 122 minutový film to v některých věcech brzdí. Naštěstí Rozdriguez v sobě chytil další dech a i prostý příběh servíruje neskutečně nadupaně a energicky, že se nudit nebudete. V akčních scénách si je jistý, jako nikdy a vám se při některých pasáží vybaví upgradované Depserado. Příběhově to (Bacha pidi spoiler) ale skončilo v půli cesty a to hlavně kvůli otevřenému konci (který bude otevřený na furt, protože pokračování kvůli tržbám asi neuvidíme) se z toho stává jen malý díl skládačky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po Avatarovi Cameron zaštítil pokračování Ality, ten svět byl zajímavý a opětovné navštívení bych mile rád uvítal.

 • 90%
  1
  0
  24. 2. 2019
  Tom Hardy (5251 bodů)

  Alita má výhodu underdoga, kdy jí cestu v posledních letech "vydláždilo" tolik tématicky spřízněných propadáků (Jupiter vychází, Valerian, Země zítřka, Smrtelné stroje, Ghost in the Shell), že málokdo čekal víc než další k uzoufání nudný generický digifest. Platilo by to nebýt skutečnosti, že zdejší triky slouží precizně vystavěným akčním scénám a relativně tradiční příběh má hned několik překvapivých momentů (jakkoli se s nimi vyrovnává možná až moc rychle). Hodně to také táhne skvělé obsazení, přičemž největší výhrou je sama Alita. Může říkat sebevětší naivní cancy a přesto jí to díky roztomilosti člověk žere i s navijákem. Ona zkratkovitost (hlavně v první půli) a naivita jsou ve výsledku to jediné, co lze vnímat jako extrémní slabiny. Zbytek je vypiplaná, dynamická a nápaditá podívaná, která mi dala osobně to, co jsem čekal od Ready Player One - zase mi bylo 12 let. Roberte a Jime, díky za to. To jsem v kině nepocítil dobrou dekádu!

 • 70%
  0
  0
  7. 8. 2019
  Blackhand47XD (2263 bodů)

  Po Ghost in the Shell tu máme další adaptaci mangy, které se chopil Hollywood a patrně se opět nedočká pokračování. Z trailerů jsem původně neměl dobrý pocit, ale po dobrých ohlasech jsem si řekl, že se na film podívám. Jako nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. První polovina filmu je rozhodně hodně nadprůměrná, ale následně to jde z kopce. Celé love story je příšerně hloupé a záporáci jsou jen banda namachrovaných idiotů, kteří vlastně nic neumí. S čím film navíc neumí pracovat jsou hvězdné tváře, z nichž z počátku vyčuhoval akorát Christopher Waltz, jehož ale snímek nakonec odsunul na vedlejší kolej a jeho zajímavá postava tak zůstala nevyužita. Snad tyhle adaptace jednou dopadnou lépe, jinak se nikdy nedočkáme žádné pořádné série. 70%

 • 75%
  3
  2
  13. 2. 2019
  Rabadi (2258 bodů)

  • počítačové triky jsou skvěle provedené a děsivě přesvědčivé
  • herečka v hlavní roli vynikla kde a jak měla
  • dvouhodinová ztráta času (klidně by se mohlo o půl hodiny zkrátit)
  • vypadá to, že bude pokračování (film bez jasného uzavření, což je jasné už od poloviny zhruba)
 • 100%
  2
  0
  16. 4. 2020
  tomlery (2141 bodů)

  Nemám slov. Naprosto úžasné (smyšlné a neexistující) prostředí světa za 300 let. Film je založen na kyber technologii, kdy polovina obyvatel jsou robotičtí lidé. Geniální nápad také s lidskými smysly u robotů, může jíst a dokonce i břečí. Nestačil jsem zírat. Vývoj děje je také napínavý a málem jsem nedýchal z následujících minut. Hádám dobře, že bude pokračování? Už se na něj nesmírně těším!

 • 80%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Vurhor (2017 bodů)

  Jednoduchá kyberpuncková popcornovka jak se patří. S vynikajícími herci, krásným vizuálem a zábavnou akcí, která je radostí pro nejedno anime oko. Alita je ale zároveň bohužel tak trochu skrytým důkazem, že touha po penězích přebije téměř vše i ve filmovém světě. Myslím si totiž, že by filmu daleko více slušel poněkud dospělejší/vážnější nádech a pojetí. Konec konců, Rodriguez takové filmy točit umí, ne? Aby se však na snímek šlo podívat co nejširší publikum, natočili ho víc "kids friendly", což ve výsledku trochu vidím jako promarněnou příležitost. Zároveň je ale možné, že by tím film možná až příliš kopíroval takové klasiky jako Blade Runner nebo Ghost in the Shell. Ovšem kdo ví... Samotná Alita je zvláštně atraktivní sympaťačka, která však na můj vkus byla v určitých pasážích příliš over-powered, což úplně nenahrávalo celkovému napětí filmu. Možná s tím taktéž souvisí i ona zmíněná odlehčenost. I tak ale film po spoustě směrech skvěle funguje. A jestli někdy vyjde to pokračování, rozhodně jím nepohrdnu. Ale chci v něm víc kyborgového Daria Naharise! Ne. Nemyslím toho hipsterského fešáčka, nýbrž tu máničku ze třetí série.

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2019
  Siddharta (1764 bodů)

  Nic nového, co by bylo originální a přesto se na to dá koukat, když si člověk chce odpočinout a moc nevnímat. Běžící muž namíchaný dohromady s Elysium.

 • 90%
  2
  0
  24. 9. 2019
  myllyn (885 bodů)

  těšil jsem se na další film roberta rodrigueze a popravdě je v něm poznat kus jamese camerona, technické zpracování a vizuální efekty jsou na velmi skvělé řemeslné úrovni. alitiny velké oči jsem si zamiloval a s chutí bych si dal druhý díl, jestli někdy nějaký vznikne.

 • 100%
  0
  0
  22. 8. 2021
  naineko (618 bodů)

  Za mě spokojenost. Střídání tempa, přehlednost scén (včetně akčních), vývoj postav všechno klaplo. Herecké výkony fajn, dialogy dobré, z počátku mi vadilo pár scén, ale nebylo to nijak okaté a drásající. Pozvolný, skoro až utahaný, závěr u mě určitě zabodoval. Doufejmež v pokračování.

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  keddie (446 bodů)

  Sci-fi film, na první pohled spíš pro náctileté, ale zpětně spíš pohádka pro dospělé s dobrým základem a výborným zpracováním. Fil se může hravě srovnávat s nejlepšími kousky od Marvelu. Hrozně si přeju úspěch tohoto filmu, protože bych chtěl vidět pokračování. Pro mě menší vada je, že je hodně vidět, že film je točen podle japonské předlohy, oni mají takový zvláštní způsob tvoření příběhu, který je OK pro komiks, ale už míň pro film.

 • 75%
  0
  0
  13. 11. 2019
  mikysrba (432 bodů)

  Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se na film netěšil. Kdo by ale nečekal na premiéru jako malý kluk, když se toho ujali taková jména jako Cameron a Rodriguez. V celku mě film nadchl, ale na úplný vrchol to bohužel nedosáhlo, a to kvůli pár věcem. Tak zaprvé, ocenil bych nějaké vysvětlení, proč došlo mezi Zemí a Marsem k válce, protože mi to pořád nedalo, přemýšlel jsem nad tím a film pořád ne a ne to uvést na pravou míru. Příběh docela průhledný, ale to bych zase tak neřešil. Vedlejší postavy si dle mě zasloužily více prostoru, takový Vektor či postava Jennifer Connelly, tady docela jejich linky odbyli a ve výsledku se toho člověk o nich ani moc nedozvěděl. A hlavně mě rozohnila ta romantická linka. Proč všude musí být, to mi nejde na rozum. Hlavně se mi ten kluk jevil nesympaticky, ve vypjatých chvílích přehrával, jednoduše mi do filmu nesedl. Teď ke kladům. Audiovizuál špičkový, design světa taktéž zahřál u srdíčka. Samotné Alitě a jejímu psychologickému vývoji věnovali dost minut, tudíž si k ní divák vybuduje nějaký vztah a v momentech plných napětí jí fandí (za to obrovský palec nahoru). Emoce jsem jí uvěřil, je skoro až neuvěřitelné, kam se motion capture za ty roky dostal. A akce nabídne to nejlepší v žánru. Ten design kyborgů parádní, za mě asi nejpropacovanější Grewishka. Hezky přehledné, hlasité (OK, za to může z největší části nejspíše Dolby Atmos :D), doplněné povedeným soundtrackem od Junkieho XL. Konec bych malinko překopal, došlo totiž i k momentům, které spíše než dojemně vyzněly trapně. Ale chápu, že se film zaměří spíše na diváky z mladšího věkového spektra. Dvojku bych klidně uvítal, potenciál tohoto rozmanitého a barvami hýřícího světa je skoro až nevyčerpatelný. Uvidíme, jak si Alita povede v kinech, co se týče tržeb. Suma sumárum.....líbilo se mi to, ale ty negativa bezesporu naštvaly. O tom žádná. Film viděn v rámci slavnostní premiéry v Cinema City Chodov dne 12.02.2019. Za mě dávám 76 %

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Bori02 (374 bodů)

  Slušně natočený zpracování japonské mangy. Od produkující Camerona jsem sice čekal ještě něco víc, ale po ne až tak v vedených trailerech to nakonec bylo příjemné překvapení. Film hlavně vyzvedává krásný vizuál, ve kterém dobře funguje akce. Přestože to byli z velké části vizuální efekty, tak to nepůsobí přeplácaně jako většina ostatních současných akčních filmů založených na digitálních efektech. Ve výsledku film beru jako kvalitní akční film, lepší než většina blockbusterů.

 • 100%
  2
  0
  14. 5. 2019
  Lady Di (350 bodů)

  Alita je zkrátka humanoid, který si našel místo v mém srdci. Je to krásná, odvážná, vtipná holka, která vlastně objevuje svět. Když začne bojovat, její pohyby a reflexy jsou skvělé. Alitě zkrátka nejde odolat a musíte jí fandit. A když jí někdo ublíží, máte nutkání proskočit platném a nakopat mu zadek. Čekala jsem klišé typu ,,rodič zemře", ale to se nestalo a mile mě to překvapilo. Konec mi přišel otevřený, proto bych byla velice ráda za dvojku. Určitě bych na ni šla do kina. Směle doporučuji.

 • 35%
  0
  0
  1. 10. 2019
  BaBuKirchner (250 bodů)

  Občas se najde film u kterého litujete,že jste si ho pustili. Tohle je případ Ality. Jako celek mě to děsně nebavilo. Hlavní hrdinka mi přišla nesympatická a celá ta záhada kolem ní - nezajímavá. Myslím,že Rodriguez umí i lépe. Účast Oscarových herců Waltze a Aliho už vůbec nechápu

 • 90%
  0
  0
  20. 7. 2019
  vaclav-pilnik (217 bodů)

  Dobrý film, asi nejlepší co jsem letos zatím viděl i když konec byl takový divný. Doufám že bude nějaké pokračování, konec mi připadal takový neuzavřený.

 • 100%
  1
  0
  27. 6. 2019
  kvetule9 (209 bodů)

  Výborné sci-fi. Prvně byla obava z návštěvy kina, ale po shlédnutí filmu určitě nelituji.
  Doufám, že bude dvojka, protože si film pokračování určitě zaslouží a hlavně konec¨filmu k tomu vybízí.

  • skvělé triky
  • výborné herecké obsazení
  • dobrý a napínavý děj
  • 80%
   0
   0
   1. 10. 2019
   Lydie (208 bodů)

   Celkem příjemné překvapení, nečekala jsem, že se mi bude dost líbit. Vizuální stránka byla skvělá, fantastické triky a bojové scény a velmi sympatická robotická hrdinka. Vadilo mi opomenutí bližších podrobností o společnosti, ale film pobaví, hezky uteče a nenudí

  • 70%
   0
   0
   5. 8. 2020
   mirek5184 (108 bodů)

   Skvělé, moc hezký film. Dobře zpracované, vizuálně koukatelné sci-fi, které mě opravdu potěšilo. Nejen kvůli žánru, protože povedených podobných filmů moc není, ale i kvůli hercům. Film má spád, akční scény, které jsou přehnané, ale povedené. Mohu jen doporučit

  • 80%
   0
   0
   26. 6. 2019
   snek (95 bodů)

   Původně sem na film jít nejspíš nechtěl, ale podle toho jak sem viděl trailery ,tak mi to připadalo na dosti nudný film.Ale, opak byl naprosto jiný Alita: Bojový Anděl režisér konečně natočil po dlouhé době vydařený kousek.Pokračování bych vřele uvítal.

  • 80%
   1
   0
   14. 5. 2019
   darinn5 (77 bodů)

   Sci-fi cílený na náctileté, ale dospělé neurazí. Film je vizuálně úchvatný, s vcelku logickým příběhem, výborné souboje. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o adaptaci japonského komiksu. Velkou výhodou jsou kvalitní herci, ač nemají většinou moc prostoru, protože příběh je hodně o hlavní hrdince. Mimochodem její digitální provedení s velkýma očima byl vynikající tah, divák se s ní může více stotožnit.

  • 0
   0
   17. 7. 2019
   Heffy (56 bodů)

   Víte, co mají společného Alita a Cesta do hlubin študákovy duše? Herci jsou o dvacet let starší, než jejich filmové postavy. V prvním uvedeném jsou studenti stejně staří, jako kantoři (Miloš Nedbal - učitel byl stejně starý jako Ladislav Pešek - žák). Průměrnému oktavánovi je ve filmu 33 let. Postavu náctileté (vím, je to 300-letý cyborg) Ality hraje herečka, které je 34. Ještě, že Disney zastavil projekt hrané Zvonilky se 43-letou Reese Witherspoon v hlavní roli. Takže na pověsti, že žádní mladí dobří herci neexistují, asi něco bude. Nebo ne?

  • 95%
   0
   0
   14. 5. 2019
   sarousek (49 bodů)

   Krásný příběh, bála jsem se délky filmu, ale ani chviličku jsem se nenudila. Také mi to trochu připomínalo Ready Player One.

  • 80%
   0
   0
   1. 10. 2019
   degu (31 bodů)

   Parádní podívaná na pravověrnou scifárnu, krásná akce. Mně to připomíná ghost in the shell z roku 2017. Škoda že není pokračování. Ale knížku si rád přečtu. Hlavní hrdinka je sympatická, jen ty oči jsou moc veliké. Hromada popcornu a velká kola to spraví. Kyborgové a spousta podobného šrotu. Prostě oddechová pohádka pro dospělé.

  • 70%
   0
   0
   28. 5. 2019
   Zabijak129 (21 bodů)

   Svižně vyprávěná akční sci-fi pohádka se srdcem. Jejím tahounem je digitální Alita, překvapivě nejživější z postav. Supercute! Hodný tatínek Waltz taky moc fajn. Ostatním postavám bych věnoval více času, filmu by to pomohlo v komplexnosti, která mu malinko chybí. A nemyslím jen prohloubení charakteru super-milf Connelly a obdobně důležitých postav, ale i prostor pro vtipné vedlejšáky jako kovboj Fahey. Ve scénáři měl určitě více prostoru. Každopádně, emoce film střídá jako na horské dráze s efektní akcí, a bitky s přerodem křehkého děvčátka v ultimátní bojovkyni berou dech. Za mě spokojenost a v Atmosu nebo IMAXu klidně opakovačka. Japonci budou nadšení.

  • 95%
   1
   0
   4. 3. 2019
   jean-leroux (7 bodů)

   Film na úrovni. Zpracování vizuálních efektů jednoduše dokonalé. Vyšší level už není. Libí se mi mapování textur na živé herce, které Cameron použil už v Avatarovi ale v Alitě je podle mne ještě o úroveň výše. Příběh trochu sladčí a jednodušší v dialozích. Je zde i romantická zápletka ale překvapivě to nijak nevadí. Právě naopak. Dějová linie plynule navazuje a blíží se k finále, které se objeví zřejmě až v pokračování. Uvidí se podle tržeb a už nyní je jisté, že budou. Jsem rád, že jsem si nezkazil zážitek čekáním na BlueRay a vychutnal si vše ve 3D, na velkém plátně a se zřetelným ozvučením.

  Hodnocení a recenze Alita: Bojový Anděl

  79 71 ?
  jak hlasovat?
  • Monikahan 100%
  • Crreed 85%
  • 1nikis1 90%
  • Mrykodaj 75%
  • aquiver 40%
  • josef-gregor 90%
  • juha_efx 85%
  • naineko 100%
  • Lovecour69 75%
  • jan-brejska 80%
  všechna hodnocení (176)