Alita: Battle Angel (USA)
« další názvy »
Argentina Argentina
Kanada Kanada
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi
Motto: Pádu anděla. Zrození bojovnice.

Obsah

:
Alita je normální holka s robotickým tělem, předurčená k velkým věcem. Jen o tom zatím neví. James Cameron a Robert Rodriguez, dvě výjimečná jména světové více »« méně

Režie

:
Robert Rodriguez

Scénář

:
James Cameron Laeta Kalogridis Robert Rodriguez Yukito Kishiro

Herci

:
Rosa Salazar Mahershala Ali Eiza González Jennifer Connelly Lana Condor ...
Přehrát online O2
Premiéra: 14. 2. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019
  Sheldon (13144 bodů)

  Při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Ready Player One, ale je dost možné, že to je film z nedávné doby a má s Alitou společné dějové znaky. Můj jedenáctiletý synovec byl z Ality naprosto unešený a ono to tak vlastně má být. Je to film pro dospívající publikum, a to podle mě nebude zklamáno. Přiznám se, že se mi film líbil a je určitě lepší než současná produkce Marvelu, ale cílová skupina ve svých šestatřiceti už prostě nejsem.

 • 80%
  2
  0
  20. 2. 2019
  lamps (13046 bodů)

  Vypravěčsky starosvětská sci-fi, která pohladí po duši špičkovou vizuální prezentací bohatého prostředí, chytlavými akčními choreografiemi a sympatickými, popřípadě silnými postavami. A přestože jí schází velké zvraty nebo síla dobrodružné mytologie, jakou mají Star Wars nebo Avatar, umí občas překvapit. Alita je k zulíbání a člověk jí musí fandit, protože její osobnost i odhalování vlastních možností a minulosti mají potenciál filmové série a pro tentokrát zastiňují i celkem nevýrazné záporné postavy, jejichž motivace zůstávají poměrně roztříštěné (a potenciálně nejzajímavější vedlejší postava, nehorázně přitažlivá stepmom Jennifer Connely, neměla čas se důsledněji vyvíjet). Rozhodně chci dvojku, a klidně znovu od Rodrigueze, který po dlouhé době nalezl vypravěčskou stabilitu a srdce.

 • 80%
  1
  0
  25. 7. 2019
  JosefTomas (6047 bodů)

  Překvapení roku, které by mohl hravě konkurovat letošním hitům. Bohužel přes mizerně zvládnutý marketing a hlavně divácký nezájem, si tento klenot užijí jen ti nejvěrnější. Problém nicméně tkví v tom, že příběh je velmi prázdný a 122 minutový film to v některých věcech brzdí. Naštěstí Rozdriguez v sobě chytil další dech a i prostý příběh servíruje neskutečně nadupaně a energicky, že se nudit nebudete. V akčních scénách si je jistý, jako nikdy a vám se při některých pasáží vybaví upgradované Depserado. Příběhově to (Bacha pidi spoiler) ale skončilo v půli cesty a to hlavně kvůli otevřenému konci (který bude otevřený na furt, protože pokračování kvůli tržbám asi neuvidíme) se z toho stává jen malý díl skládačky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po Avatarovi Cameron zaštítil pokračování Ality, ten svět byl zajímavý a opětovné navštívení bych mile rád uvítal.

 • 90%
  1
  0
  24. 2. 2019
  Tom Hardy (4427 bodů)

  Alita má výhodu underdoga, kdy jí cestu v posledních letech "vydláždilo" tolik tématicky spřízněných propadáků (Jupiter vychází, Valerian, Země zítřka, Smrtelné stroje, Ghost in the Shell), že málokdo čekal víc než další k uzoufání nudný generický digifest. Platilo by to nebýt skutečnosti, že zdejší triky slouží precizně vystavěným akčním scénám a relativně tradiční příběh má hned několik překvapivých momentů (jakkoli se s nimi vyrovnává možná až moc rychle). Hodně to také táhne skvělé obsazení, přičemž největší výhrou je sama Alita. Může říkat sebevětší naivní cancy a přesto jí to díky roztomilosti člověk žere i s navijákem. Ona zkratkovitost (hlavně v první půli) a naivita jsou ve výsledku to jediné, co lze vnímat jako extrémní slabiny. Zbytek je vypiplaná, dynamická a nápaditá podívaná, která mi dala osobně to, co jsem čekal od Ready Player One - zase mi bylo 12 let. Roberte a Jime, díky za to. To jsem v kině nepocítil dobrou dekádu!

 • 75%
  3
  2
  13. 2. 2019
  Rabadi (2190 bodů)

  • počítačové triky jsou skvěle provedené a děsivě přesvědčivé
  • herečka v hlavní roli vynikla kde a jak měla
  • dvouhodinová ztráta času (klidně by se mohlo o půl hodiny zkrátit)
  • vypadá to, že bude pokračování (film bez jasného uzavření, což je jasné už od poloviny zhruba)
 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2019
  Siddharta (1688 bodů)

  Nic nového, co by bylo originální a přesto se na to dá koukat, když si člověk chce odpočinout a moc nevnímat. Běžící muž namíchaný dohromady s Elysium.

 • 70%
  0
  0
  7. 8. 2019
  Blackhand47XD (1487 bodů)

  Po Ghost in the Shell tu máme další adaptaci mangy, které se chopil Hollywood a patrně se opět nedočká pokračování. Z trailerů jsem původně neměl dobrý pocit, ale po dobrých ohlasech jsem si řekl, že se na film podívám. Jako nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. První polovina filmu je rozhodně hodně nadprůměrná, ale následně to jde z kopce. Celé love story je příšerně hloupé a záporáci jsou jen banda namachrovaných idiotů, kteří vlastně nic neumí. S čím film navíc neumí pracovat jsou hvězdné tváře, z nichž z počátku vyčuhoval akorát Christopher Waltz, jehož ale snímek nakonec odsunul na vedlejší kolej a jeho zajímavá postava tak zůstala nevyužita. Snad tyhle adaptace jednou dopadnou lépe, jinak se nikdy nedočkáme žádné pořádné série. 70%

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  keddie (391 bodů)

  Sci-fi film, na první pohled spíš pro náctileté, ale zpětně spíš pohádka pro dospělé s dobrým základem a výborným zpracováním. Fil se může hravě srovnávat s nejlepšími kousky od Marvelu. Hrozně si přeju úspěch tohoto filmu, protože bych chtěl vidět pokračování. Pro mě menší vada je, že je hodně vidět, že film je točen podle japonské předlohy, oni mají takový zvláštní způsob tvoření příběhu, který je OK pro komiks, ale už míň pro film.

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2019
  kvetule9 (166 bodů)

  Výborné sci-fi. Prvně byla obava z návštěvy kina, ale po shlédnutí filmu určitě nelituji.
  Doufám, že bude dvojka, protože si film pokračování určitě zaslouží a hlavně konec¨filmu k tomu vybízí.

  • skvělé triky
  • výborné herecké obsazení
  • dobrý a napínavý děj
  • 90%
   0
   0
   20. 7. 2019
   vaclav-pilnik (134 bodů)

   Dobrý film, asi nejlepší co jsem letos zatím viděl i když konec byl takový divný. Doufám že bude nějaké pokračování, konec mi připadal takový neuzavřený.

  • 100%
   1
   0
   14. 5. 2019
   Lady Di (109 bodů)

   Alita je zkrátka humanoid, který si našel místo v mém srdci. Je to krásná, odvážná, vtipná holka, která vlastně objevuje svět. Když začne bojovat, její pohyby a reflexy jsou skvělé. Alitě zkrátka nejde odolat a musíte jí fandit. A když jí někdo ublíží, máte nutkání proskočit platném a nakopat mu zadek. Čekala jsem klišé typu ,,rodič zemře", ale to se nestalo a mile mě to překvapilo. Konec mi přišel otevřený, proto bych byla velice ráda za dvojku. Určitě bych na ni šla do kina. Směle doporučuji.

  • 0
   0
   17. 7. 2019
   Heffy (50 bodů)

   Víte, co mají společného Alita a Cesta do hlubin študákovy duše? Herci jsou o dvacet let starší, než jejich filmové postavy. V prvním uvedeném jsou studenti stejně staří, jako kantoři (Miloš Nedbal - učitel byl stejně starý jako Ladislav Pešek - žák). Průměrnému oktavánovi je ve filmu 33 let. Postavu náctileté (vím, je to 300-letý cyborg) Ality hraje herečka, které je 34. Ještě, že Disney zastavil projekt hrané Zvonilky se 43-letou Reese Witherspoon v hlavní roli. Takže na pověsti, že žádní mladí dobří herci neexistují, asi něco bude. Nebo ne?

  • 80%
   0
   0
   26. 6. 2019
   snek (48 bodů)

   Původně sem na film jít nejspíš nechtěl, ale podle toho jak sem viděl trailery ,tak mi to připadalo na dosti nudný film.Ale, opak byl naprosto jiný Alita: Bojový Anděl režisér konečně natočil po dlouhé době vydařený kousek.Pokračování bych vřele uvítal.

  • 95%
   0
   0
   14. 5. 2019
   sarousek (48 bodů)

   Krásný příběh, bála jsem se délky filmu, ale ani chviličku jsem se nenudila. Také mi to trochu připomínalo Ready Player One.

  • 80%
   1
   0
   14. 5. 2019
   darinn5 (38 bodů)

   Sci-fi cílený na náctileté, ale dospělé neurazí. Film je vizuálně úchvatný, s vcelku logickým příběhem, výborné souboje. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o adaptaci japonského komiksu. Velkou výhodou jsou kvalitní herci, ač nemají většinou moc prostoru, protože příběh je hodně o hlavní hrdince. Mimochodem její digitální provedení s velkýma očima byl vynikající tah, divák se s ní může více stotožnit.

  • 70%
   0
   0
   28. 5. 2019
   Zabijak129 (21 bodů)

   Svižně vyprávěná akční sci-fi pohádka se srdcem. Jejím tahounem je digitální Alita, překvapivě nejživější z postav. Supercute! Hodný tatínek Waltz taky moc fajn. Ostatním postavám bych věnoval více času, filmu by to pomohlo v komplexnosti, která mu malinko chybí. A nemyslím jen prohloubení charakteru super-milf Connelly a obdobně důležitých postav, ale i prostor pro vtipné vedlejšáky jako kovboj Fahey. Ve scénáři měl určitě více prostoru. Každopádně, emoce film střídá jako na horské dráze s efektní akcí, a bitky s přerodem křehkého děvčátka v ultimátní bojovkyni berou dech. Za mě spokojenost a v Atmosu nebo IMAXu klidně opakovačka. Japonci budou nadšení.

  • 95%
   0
   0
   4. 3. 2019
   jean-leroux (6 bodů)

   Film na úrovni. Zpracování vizuálních efektů jednoduše dokonalé. Vyšší level už není. Libí se mi mapování textur na živé herce, které Cameron použil už v Avatarovi ale v Alitě je podle mne ještě o úroveň výše. Příběh trochu sladčí a jednodušší v dialozích. Je zde i romantická zápletka ale překvapivě to nijak nevadí. Právě naopak. Dějová linie plynule navazuje a blíží se k finále, které se objeví zřejmě až v pokračování. Uvidí se podle tržeb a už nyní je jisté, že budou. Jsem rád, že jsem si nezkazil zážitek čekáním na BlueRay a vychutnal si vše ve 3D, na velkém plátně a se zřetelným ozvučením.

  79 71 ?
  jak hlasovat?
  • Tedy 100%
  • kritik666 80%
  • Blackhand47XD 70%
  • ondrej-sladky 75%
  • Butterfree 95%
  • romana-cernickova 100%
  • Jouda 75%
  • Mikik4444 95%
  • JosefTomas 80%
  • netherlord 100%
  všechna hodnocení (81)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: