Počátek
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 4 5 dalsi posledni
 • 95%
  2
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (41784 bodů)

  Nolan opět boduje a posouvá hranici smyslového chápaní. Opět si napsal scénář a na filmu to jde znát. Počátek nemá jedinou slabou chvilku,která by naznačovala pochybnosti v příběhu, nebo ve vývoji postav. Precizní práce s kamerou dokázala vykouzlit neuvěřitelné scény z kterých až přecházel zrak. Technická stránka filmu? Dokonalá! Zde se musí mluvit jen v superlativech,protože to si právě Nolan zaslouží. Nikdo jiný už netočí tak originální snímky,které si pohrávají s divákovou myslí. K hercům se ani nemusím moc vyjadřovat,protože mít ve snímku DiCapria,Hardyho,Levitta,nebo Caina je sázka na jistotu.

 • 100%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20053 bodů)

  Velice zajímavý film,kteří nutí k přemýšlet

 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Přemýšlím, co vytknout Nolanově režii, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si vybavím brilantně zinscenovanou honičku v úzkých uličkách Tangeru, dechberoucí scény v Paříži nebo horrorovou scénu ve výtahu z hotelového pokoje na pláž. ve finále mi je úplně jedno, že se to hodně lidem nelíbí, mě se to líbí moc a ten film je bomba.

 • 100%
  1
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14313 bodů)

  Sakra, ten Nolan to zase dokázal. Nemám tušení, jak by Počátek i se svou geniální až snovou myšlenkou dopadl, kdyby se ho býval ujal zcela jiný štáb. Jistý si ale jsem tím, že pouze zásluhou téhle úspěšné konstalace, Nolenovy úžasné režie, charakterů DiCapria, Hardyho, Levitta a Ellen Page a nadpozemské Zimmerovy hudby mohlo dojít k naprosto výjimečnému a neopakovatelnému filmovému zážitku, jaký by moje omezená slovní zásoba nikdy nedokázala popsat- vizuálně strhující, obsahově nadčasový a zároveň maximálně soudržný i dějově komplexní.... Nejlepší sci-fi tohoto století ;)

 • 85%
  0
  1
  16. 3. 2015
  sabule (14093 bodů)

  Film je vskutku dobrý,ale trochu na hlavu a je možná problém ho pochopit a jestli od něj na okamžik odejdete,tak se pak asi už nechytnete.

 • 90%
  0
  0
  2. 9. 2017
  Pete69 (12969 bodů)

  SIlný příběh, který nemůže nechat nikoho chladným. Děj se vyvíjí přesně tak rychle jak má a závěr je skvělý ( to u amerických filmů není pravidlem ) Leonardo DiCaprio je opět skvělý a Oskara podle mě těsně nezískal po mnoho let neprávem ( naštěstí se dočkal za jiný film, který mám také rád ). Zkrátka tento film je skvělý. 90%

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Něco to do sebe mělo, ale očekával jsem obrovský boom a... nic. Byl v tom cítit Matrix (moc přehnaný až ho nemůžu cítit) avšak co se opravdu povedlo, byl precizní spletenec dějové linky. Na to, že to má přes 2 hodiny, jsem si myslel že se budu u sledováni strašně nudit, a opak je (kupodivu) pravdou. Film se doslova rozjede hned ze startu (což je trochu škoda, mohla být nějaká rezerva) a pořád se něco děje až mi šla hlava kolem. Hodně (jen) nadprůměrný a přehnaně přeceňovaný film.

 • 75%
  1
  0
  8. 12. 2014
  Arthur Logoff (7770 bodů)

  Film je skvěle natočený, herci jsou výborní a scénář velmi originální. Po čtvrtém shléhnutí mi ale připadal méně a méně úžasný, než předtím. Má svá slabá místa (například úplně na konci si musí být vědom faktu, že není v realitě, protože scénu s dětmi už mnohokrát viděl, přesto pro kontrolu spustil svůj talisman). Ale je to skvělý zážitek, kvalitní sci-fi, kterého už není tolik. Film je nutno sledovat po celou dobu velmi pozorně, jinak je v tom pak hokej :)

 • 95%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (6779 bodů)

  Pokud se u filmu koukáte na mobil a píšete Smsky, tak tento film rozhodně vynechejte. Pokud se nebudete koukat, tak vám to bude připadat, jako absolutní blbost. Jenže on je to výborný film, který stále překvapuje a má zajímavou zápletku. Strašně rád koukám, když se děj snažím někomu vysvětlit a ten absolutně nechápe, co to tady kecám.

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  Nolan potvrdil, že je pan režisér.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Tohle se nedá nějak jednoduše vysvětlit(vlastně ani moc složitě), to se prostě musí vidět! Masterpiece.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2013
  Cettlovka (5026 bodů)

  Nevím, kde se stala chyba, ale v tomto snímku jsem se úplně ztratila. Chce to vidět ho ještě jednou, ale nějak na to "nemám čas". Bude to nejspíš tím, že mne moc nezaujal.

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2010
  Tom Hardy (4972 bodů)

  Není nic nebezpečnějšího, než se příliš ponořit do života ve vlastní hlavě. Christopher Nolan servíruje mnohem méně „eye-candy“ podívanou, než by diváci mohli čekat a za 160 milionů dolarů roztáčí kolotoč časové smyčky o několika rovinách, která stojí na přesném načasování a na divácké pozornosti. S Temným rytířem to má společné barevné vyznění i ladění hudby, jinak ale stojí Počátek ryze na vlastních nohách… no, na vlastních, je to vlastně takový Matrix 21. století, ale je to podívaná dostatečně osobitá, aby to nevadilo. Nolan je v současné době bez debat nejjistější režisér/scenárista, který umí vzít i obehraná témata a využít je naprosto strhujícím způsobem. Lepší než Temný rytíř Inception není, ale to je asi to nejhorší, co mě na adresu filmu napadá. P.S. Udržet u 148 minut dlouhého filmu pozornost takový způsobem, že si člověk až během závěrečných titulků uvědomí, že se ani jednou nepodíval na hodinky, to je machrovina. Neskutečně se těším na další projekce...

 • 100%
  1
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  tak na tenhle film jsem se hrozně těšila. Strhující trailer vás donutí se na to podívat, abyste si řekli, tak to tu ještě nebylo. Nedokážu najít cokoliv, co by vyrovnalo pocit, z tohoto velkolepého filmu. Právě zde ukázal Christopher Nolan, jakým geniem vlastně je. Jen si odskočil z Temného rytíře na něco méně stresového a stvořil film, který nemá obdoby nejen svým hereckým obsažením, ale hlavně dokonalými efekty a impozantní pointou, která vás nutí nejen k zamyšlení ale i k tomu podívat se znovu a znovu. Skvělá hudba, úžasný scénář a hlavně zakončení, které vás nechá dál nad tím přemýšlet...

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2015
  mimon (4334 bodů)

  Super film k zamyšlení..

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2010
  Petrson (4002 bodů)

  A zase Matrix trochu jinak, proč ne ? Slepice nebo vejce ? Kdo ví jak to tu všechno vzniklo :). Dobrá práce, na mne až příliš stříleček.

 • 90%
  0
  0
  22. 9. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Parádní nápad ohledně možnosti vstupovat do cizích snů a ovlivňovat je, a to hned na několika úrovních (sny ve snu). Vizuálně nesmírně zajímavě - neboť ve snech je přece možné cokoli, třeba i obrátit celé město naruby. Krásně vystavěný příběh, kde nechybí akce, vztahy mezi přáteli, rodiči a dětmi, manželi, láska doslova až za hrob, dramatické zvraty ani herecké umění Leonarda DiCapria, který mi snad až v tomto filmu poprvé vůbec ničím nevadil. I ostatní herci potěší (Michael Caine jako otec hlavního hrdiny a Joseph Gordon-Levitt či Tom Hardy v roli jeho spolupracovníků). Film uhání v tempu doslova překotném a divák nesmí propásnout snad ani jednu vteřinu, aby neztratil souvislosti, takže na večerní pokoukání v telce v kruhu ukecané rodiny to fakt moc není:-) Pravda ústřední motiv - vnuknout někomu myšlenku, aby zničil otcovo pracně vybudované impérium - i přesto, jak složitě Cobb se svým týmem celou záležitost vykonstruovali - přece jen mi připadá dost nepravděpodobné, že by někdo mohl od základu změnit své myšlení na základě jediné události - přestože Cillian Murphy hraje onoho podceňovaného syna bravurně. A ke konci už mi paradoxně přišly zbytečně dlouhé ty neustálé střílečky, už toho bylo prostě moc a navíc (po oné scéně "to si neumíš vysnít lepší zbraň?") už to působilo i dost zbytečně. Ale to jsou tak asi jediné výtky, které mohu k tomu filmu mít.

 • 90%
  2
  0
  11. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3799 bodů)

  Opravdu zajímavé a originální téma + skvělé zpracování. Ze začátku fimu totální zmatek, ale do 1/4 hodiny se to všechno vysvětlí. Herci vybráni opravdu skvěle, všichni mi sedli do role. Příběh podle mě bez chyby, člověk měl pocit, že ho opravdu zajímá, jak to celé dopadne a nemohl si ani dojít pro pití. Jediné mínus pro mne byla nepřehlednost ke konci, když už jsem měl bordel v tom co všechno je v jaké vrstvě podělané.

 • 95%
  0
  0
  13. 9. 2013
  saboter (3553 bodů)

  Promyšlený působyvý chytlavý a kde co všechno.Jeden znejlepších filmů vůbec.

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Geniální Christopher Nolan vystartoval zhurta s prostřeným stolem nejjemnějším bavlněným ubrousem,kterým se s kouskem bavlnky snaží divákovy okamžitě protáhnut přes smyčku "snu ve snu“.Snad aby věděl,že má pro nás napnout všechny smysly a mozkové závity,protože se na něj chystá originální a náročná podívaná.Ještě než stihne nalít doušek arch.suchého vína,představí nám Cobba (Leonardo DiCaprio) a mladinkou Ellen Page v hlavní roli po boku s esy Cillian Murphy,Joseph Gordon-Levitt,Tom Hardy, Ken Watanabe.Nolan látku pojal svým klasickým stylem,obklopen osvědčenými spolupracovníky (kameraman Wally Pfister,střihač Lee Smith,skladatel Hans Zimmer),rozjíždí další sytou atmosférickou misi snů..Barevná paleta,zvuková plnost a precizní hudbou,kde Počátek bude patřit do esencí velkolepé hollywoodské podívané,do které se ponoříme s velkým nádechem adrenalinu v předtavách světa Christophera Nolana po 150minut,kdy v posledních sekundách budete možná foukat na kaču v stříbrném plátně. "Specializuju se na velmi zvláštní typ bezpečnosti" "Ochranu podvědomí" "Mluvíte o snech?" "Jsem připraven!"

1 2 3 4 5 dalsi posledni
86 92 ?
jak hlasovat?
 • Miňonka 90%
 • Deacon Frost 100%
 • Moravaczech 100%
 • p.a.douch 65%
 • dyson9 90%
 • Dellego 100%
 • PinPrick 95%
 • Jiří Lán 100%
 • Lijana 90%
 • kraky 100%
všechna hodnocení (723)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 29 v žebříčku uživatele keli
1. místo z 1 v žebříčku uživatele IamTrapper
1. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
1. místo z 25 v žebříčku uživatele Socna
1. místo z 3 v žebříčku uživatele Marci55
1. místo z 51 v žebříčku uživatele martin-kubista
1. místo z 17 v žebříčku uživatele novotnas.jana
1. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
1. místo z 13 v žebříčku uživatele krejcik.vita
1. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk