Únos

57%
Únos
Únos je napínavý kriminální thriller z roku 2012, který režíroval Morgan O'Neill. Příběh sleduje detektiva Mika Fletchera (John Cusack), jenž je posedlý pátráním po sériovém vrahovi unášejícím mladé ženy v Buffalu. Když zmizí jeho vlastní dcera Abby (Mae Whitman), stává se případ osobní a Fletcher se pouští do zoufalého závodu s časem. Spolu se svou parťačkou Kelsey Walker (Jennifer Carpenter) odhalují děsivé detaily o únoscově modu operandi. Fletcher čelí nejen zločinci, ale i vnitřním démonům a tlaku z rodiny a kolegů.martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 593 bodů
6
A tak tu máme dalšího pošuka, který se rozhodl udělat u sebe doma ve sklepě svoji vlastní továrnu na děti a to tím, že unese mladé holky a bude je přivádět do jiného stavu. A to by bylo, aby také neunesl i dceru policajta, který půjde okamžitě po něm. Velice známý námět bohužel místy způsobuje předvídavost, ale jinak ten konec opravdu překvapil. Tvůrci se snažili o temnou až mrazivou atmosféru, jenomže to nějak zůstalo na půl cesty. Snaha však je velice znát. John Cusack ve své roli dělá seč může, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Charakter padoucha sice je zajímavý, ale ne zase až tak, že vzbudil v divákovi nenávist. Tempo se drží poklidně a příběh jako takový se zdá být jinak bez chybičky. V konkurenci s obdobnými snímky tedy obstojí, ale bude se spíše držet vzadu.
Režisér
Režisér
192 bodů
8
Tolik nechci spoilerovat... ale jsem si jist, že Ebby to po tátovi dořeší... Jinak detektiv byl výtečný řidič - já se na sněhu bojím jet víc jak 60 :-)) Film, co chytí a nepustí ani na záchod. Super, 8 bodů.

Dodatečné informace

Původní název:
The Factory (více)
  • Kanada Únos
  • Kanada The Factory
  • Kanada 48 heures chrono
  • Kanada Desaparecida
  • Kanada Le collectionneur
  • Kanada The Factory - Lotta contro il tempo
Premiéra v ČR:
28. 11. 2013
Distributor:
Intersonic
Země původu:
Kanada, Francie, USA
Rozpočet:
25 mil. USD
Čeština:
Únos je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch