Im Westen nichts Neues (Německo)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
147 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný, Adaptace knižní

Obsah

:
Filmová adaptace slavného stejnojmenného románu Ericha Maria Remarquea.

Režie

:
Edward Berger

Scénář

:
Lesley Paterson Ian Stokell Erich Maria Remarque Edward Berger

Herci

:
Daniel Brühl Sebastian Hülk Albrecht Schuch Anton von Lucke Devid Striesow ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu Na západní frontě klid. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Na západní frontě klid myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Na západní frontě klid


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  11. 12. 2022
  Pete69 (23395 bodů)

  Těžko srovnávat s legendární původní verzí z roku 1930.. srovnávat příliš nelze a tak to ani dělat nebudu. Verze z roku má určitě co říct a to zejména díky skvělým záběrům z bojiště.. je to surové zároveň to působí i syrově a skvěle se na to dívá.. není to však pro slabší povahy.. Film má ale dosti slabších pasáží a nedokáže se mimo bojiště dostatečně zabývat hrůzami a zbytečností války. Přesto je film jistě stojí za to vidět.

 • 75%
  0
  0
  12. 11. 2022
  kknk2 (2469 bodů)

  Na západní frontě klid je krásně depresivní válečný film od našich německých sousedů. Co se týče děje, ten zrovna nevyniká, člověk se v něm začne ztrácet. Naopak technická stránka je dokonalá, kamera bere dech, rozplývala jsem se nad každým záběrem a hudbou, jež neotřelým způsobem dodává dramatičnost.

 • 40%
  0
  0
  31. 10. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1949 bodů)

  Píšu zde velmi zarmoucen.Prave jsem viděl film Na západní frontě klid z roku 2022.Jako první musím podotknout že jsem četl Knihu Na západní frontě klid i pokračování Cesta zpátky od pana Remarqua.A bohužel film vůbec neodpovídá knize.A to je zde aspoň pro mě největší kámen úrazu.Pan Remarque knihu podává tak,jak mladá generace vidí válku,jak je každý burcuje k vlastenectví,jak se do války dokonce těší,a potom jak se jim pomalu otevírají oči,jak poznávají co to vlastně válka je,že to byla jen sladká iluze která se rychle rozplynula.A jak vojáci najednou prozrou že valka je zlo.Vidi tu bezmoc,to bláznovství,blahovost,spousty mrtvých, kteří umírají úplně zbytečně.a presne to film neukazuje.spis naopak.Dej nepřehledný vlastně do půlky filmu ani nevíte kdo je hlavní postava,natož ostatní postavy.Vynechani podstatné části knihy(výcvik)a přidání vyjednávání o kapitulaci bylo úplně zbytečné a únavné.kniha je o tom co zažívá voják,ten vůbec nevěděl co se děje za ním ve třetí linii zákopů natož co se děje v politických kruzích.rval sem si doslova vlasy,když sem viděl tanky.tanky z první světové vypadají naprosto jinak konkrétně typ Mark I až Mark IV co měli Britové.ano pár dobrých scen tam bylo ale i ty by šli určitě udělat lépe.obycejny válečný film,který nevyniká a nenadchne.Pro mě naprosté pošlapání knižní předlohy,a to je mi opravdu líto.
  Oprava.ano děkuji za připomínku opravdu to byli tanky které měli Francouzi a to ST.Chamond,děkuji za připomínku a opravu.
  Nicméně to moc nezmění má mém názoru že je to prázdný film který opravdu vůbec nevystihl knihu.

 • 45%
  0
  0
  20. 12. 2022
  Meky (1242 bodů)

  Povrchní válečné porno. Naturalistické, špinavé, brutální. Technický vypiplané, scenáristický a dramaturgický odflaknuté a ploché.

 • 75%
  0
  0
  28. 11. 2022
  HanO (576 bodů)

  I když se film přímo nedrží příběhové linie knihy Ericha Remarqua (ostatně ještě jsem neviděl film, který by se vyrovnal knize), ukazuje v plné nahotě jatka první světové války a jejich nesmyslnost. Myslím si, že by neškodilo detailněji popsat charaktery jednotlivých postav a jejich proměnu, tak, jak je tomu v knize, to mi tam opravdu chybí a neškodilo by více zobrazit detail mezi realitou vojáků a běžným životem mimo frontu, tak, jak je tomu v knize, např. když Paul dostane propustku a vrací se na čtrnáct dní domů. Jenže to by film netrval dvě hodiny, ale minimálně pět, prostě film se knize nikdy nemůže vyrovnat. Přes všechny nedostatky vůči knize se film drží základní linie a myšlenky a zobrazuje základní nesmyslnost války a šílené politiky, kterým na životě běžného občana pranic nezáleží.

 • 75%
  0
  0
  6. 12. 2022
  lord (423 bodů)

  Německá tvorba posledních let mě baví a na základě trailerů jsem očekával něco velkého. Nejspíše něco ve stylu Válečné generace. Bohužel to u mě úplně nezafungovalo tak, jak bych očekával. Začátek, kde se máme ztotožnit s postavou/postavami byl velmi odbytý. To potom určovalo můj celkový pohled na film a ztotožnění se s hlavním hrdinou. To od filmu tohoto typu totiž očekávám. Že mě vtáhne a pohltí, že se kupříkladu přenesu do dané doby. Tady to nějak nešlo. Vizuální zpracování mě docela bavilo. Atmosféra zákopů byla silná. A i některé emocionálně silné momenty film má. Bohužel tam nevidím tu převratnost, pro kterou bych se k filmu s chutí vracel. Možná měl film zůstat čistě v rukou německých autorů?

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2022
  itami-yoji (6 bodů)

  No, k těm tankům, tam bych ani neviděl problém, do filmu se dostal francouzský tank Saint Chamond vzor 1917.

  Problém je už ovšem ten, že zrovna tento tank byl spíše parodií, než tankem. Ve filmu funguje nádherně, to ano, ve skutečnosti byl daleko méně pohyblivější a zrovna s překonáváním zákopů měl docela problém.

  Ale jinak problém ohledně zobrazení tanku nevidím, linie na kterou útočí je dle uniforem bráněna francouzskou, nikoliv britskou armádou, a tyto tanky se opravdu používali. Jo, ve filmu jsou poněkud zlepšeny, o tom žádná, ale zrovna v jejich zobrazení (myšleno vzhledově) problém nevidím.

  Ano, děj filmu je ve srovnání s knihou upraven, ale ruku na srdce. Málokdy se podaří zfilmovat knihu tak, aby dokonale odpovídala knize. Samozřejmě, pro toho, kdo četl knihu bude film nemastný neslaný, ale až tak na velkou kritiku bych to neviděl.

Hodnocení a recenze Na západní frontě klid

78 72 ?
jak hlasovat?
 • samuela93 85%
 • virgoii 80%
 • Deacon Frost 80%
 • Mrykodaj 85%
 • Meky 45%
 • Pete69 80%
 • lord 75%
 • HanO 75%
 • Brenan88 85%
 • kknk2 75%
všechna hodnocení (17)