Křidýlko nebo stehýnko

78%
Křidýlko nebo stehýnko

Dejte pozor - dnes ochutnává sám Louis de Funès! Charles Duchemin je vydavatelem slavného průvodce gastronomií a nekorunovaným králem labužníků. Proto cestuje bez přestávky a inkognito po celé zemi, aby prozkoumal francouzskou gastronomii. Charles doufá, že v jeho šlépějích se vydá i jeho syn Gérard, který sice zdědil po svém otci smysl pro chutě, ale přednost dává práci v cirkusu, kde vystupuje inkognito jako klaun. Otec však chce za každou cenu dosáhnout svého. Situaci ještě více zkomplikuje otcova nová sekretářka, která padne Gérardovi do oka ve svých soudech je Duchemin neúprosný - jídlo je přece jedna ze slavných tradic sladké Francie, a tak má i mezi restauratéry mnoho nepřátel. Tím nejzavilejším je Tricatel - majitel mnoha restaurací, zakladatel a propagátor tovární syntetické kuchyně.
Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
8
Další vydařená komedie s vynikajícím Louis De Funésem v hlavní roli. Není to sice tak bláznivé jako jeho jiné snímky,ale i tak je zde přehršel zábavných momentů ve kterých může předvést svůj jedinečný dar od boha - bavit lidi. Příběhově zajímavé a herecky přesné. Skvělá komedie!
Pete69
Pete69
28 709 bodů
7
Skvělá bláznivá komedie, kterou povýšil svým klasicky vynikajícím výkonem Louis de Funès. Když ochtnavá prefabrikáty s puškou u hlavy, vždy se smejina plné kolo. Mám tuto komedii moc rád, vlastně zapadá do veliké řady kvalitních bláznivých komedií s tímto jedinečným hercem.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 238 bodů
9
Další skvělá role Louise de Funèse tentokrát v roli vydavatele gastronomického průvodce a inspektora restaurací v jednom. Jeho důslednost a cholerická povaha je opět zdrojem výtečné a nestárnoucí zábavy. Louis se tak opět dostává k tématu kvality podávaných jídel, byť tentokrát z jiné pozice. Ano, před tím to byl snímek ´Grant restaurant pana Septima´, kde hlavní postava chodila v přestrojení kontrolovat vlastní luxusní restauraci. Snímek ´Křidýlko nebo stehýnko´ sleduje nejen počínání na inspekcích, ale i rodinný problém se synem a dokonce i boje s rivalem na poli gastronomie. Je to zvláštní, ale na to, že snímek vznikl v roce 1976, svým tématem vůbec nezestárnul. Spíše naopak je více aktuálnější. U Luise si nelze nevšimnout, že už není tak energetický jako dříve, byť se snaží, aby tomu tak nebylo. Byl po infarktu, tak se musel šetřit. V roli manželky opět Claude Gensac. Dle zdrojů tu mě dokoncel hrát i Pierre Richard a to přímo roli syna, ale nemohl kvůli jinému projektu. Docela škoda. Mohli být dva výteční francouzští komici v jednom filmu. I přesto se jedná o očekávanou bláznivou komedii, ke které se dá stále bez pochyby vracet.

Dodatečné informace

Původní název:
L'Aile ou la cuisse (více)
  • Francie Křidýlko nebo stehýnko
  • Francie L'Aile ou la cuisse
  • Francie Krídelko alebo stehienko?
Distributor:
Ústřední půjčovna filmů
Země původu:
Francie
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné