Kinolog: Kdo je lepší než Chuck Norris? John Wick aka Keanu Reeves, nejsmutnější akční hrdina

Kinolog: Kdo je lepší než Chuck Norris? John Wick aka Keanu Reeves, nejsmutnější akční hrdina
John Wick: Kapitola 4 | Lionsgate
Akční filmy v posledních letech provází syndrom derealizace. Kvůli digitálnímu zpracování obrazu se pohyby těla odhmotňují. Proti matrixovskému typu akce, jež posiluje dojem virtuality, se jeden čas vymezoval těkavě špinavý realismus v sériích o Jasonu Bourneovi nebo trilogie Taken (96 hodin).
Už dříve tu ale proti sobě stála třeba rozmáchlá efektnost Jeana-Clauda Van Dammea a úsečná strohost a efektnost Stevena Seagala. Série John Wick v něčem působí jako odštěpek Matrixu, ve skutečnosti ale akci vrací na zem, a to doslova. Od kung-fu na drátkách se dostáváme k pozemnímu džiu-džitsu. John Wick ale šalamounsky kombinuje oba trendy, efektnost a efektivnost.
Pořad ukazuje vývoj akčního žánru a k tomu reviduje žebříčky nejsmrtonosnějších akčních hvězd. Nebudete věřit, kdo na plátně zabil nejvíce lidí...

PŘEDCHOZÍ DÍL KINOLOGA

Komerční rasista Tomáš Magnusek natočil další hnusek a nepoživatelný filmový separát

Čtyřdílná série Bastardi líčí katastrofální stav českého školství a problematické soužití bílých Čechů s Romy. Filmy samotné mají ale především katastrofální uměleckou kvalitu. Problematické je nejvíc to, že ukazují spoustu nesmyslů, které se nemohou stát.