Taken (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
Francie Francie
93 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Čas odplaty nadešel!

Obsah

:
Bývalý špión Bryan svolí s cestou své sedmnáctileté dcery Kim do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu více »« méně

Režie

:
Pierre Morel

Scénář

:
Luc Besson Robert Mark Kamen

Herci

:
Liam Neeson Maggie Grace Leland Orser Jon Gries David Warshofsky ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 10. 2008
Distributor: Bioscop
DVD: 9. 2. 2009

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  25. 11. 2017
  Brenan88 (39330 bodů)

  Po stránce logiky se jedná o strašnou capinu. Pokud nad tím nebudete přemýšlet,tak se víc než dobře pobavíte. Akce je luxusní má spád a je výborně nasnímaná. Herci jsou průměrní,ale to se v béčku očekává. Lokace jsou vybrané dobře a kouká se na ně výborně. Liam v hlavní roli parádní! Chudák ten co mu unese dceru.

 • 90%
  0
  0
  1. 2. 2018
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Unesli mladé děvče a to neměli dělat. Otec je totiž bývalý agent CIA. Známá šablona sobě vlastní spíše Stevenu Seagalovi, který na takové téma natočil nespočet snímků, avšak tohle je už přeci jen poněkud jiná liga. Hlavní roli si střihl Liam Neeson a již od prvních minut je vidět, že mu Steven nesahá ani po kotníky. Děj je samozřejmě předvídatelný, ale s tím se již nedá nic dělat. Děvčata jsou unášeny v Paříži. Už zase nebo ještě stále? Zkušenost už má Harrison Ford ve snímku z roku 1988 ´48 hodin v Paříži´, kde mu pro změnu ve své roli unesli manželku. Ono se v Evropě vůbec ztrácí americká mládež. Vyprávět by o tom mohla i taktéž bývalá agentka CIA v miniseriálu ´Pohřešovaný´ z roku 2012. ´96 hodin´ je natočen dle současných požadavků a netváří se nijak špatně. Temná atmosféra, napětí, děj striktně plující kupředu rázným tempem a zbytečně nikam neuhýbající, zkrátka akční film jak se sluší a patří. Liam Neeson se na stará kolena stal hercem akčních filmů a kupodivu v nich v žádném případě nevypadá trapně. Naopak. Má v sobě specifické osobní charisma. Tak jako u jiných akčních snímků tohoto typu nemá smysl nad dějem přemýšlet. Jako obvykle je realita na dovolené, ale coby akční filmová zábava snímek působí na jedničku. Nic naplat. Omšelé téma, ale skvěle natočené.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12485 bodů)

  Hláška „I will look for you, I WILL find you and I will KILL you“, se stala bezesporu kultovní, stejně jako četné parodie na youtube na telefonní hovor únoscům hned po únosu dcery v Paříži. 96 hodin je film, který je solidní zábavou na sobotní večer, nabízí poctivou klasickou akci, zajímavého hlavního hrdinu, dobrý a uvěřitelný příběh a má střízlivou stopáž.

 • 80%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Primitivní příběhové schéma a atmosférická režie, která s grácií provádí naštvaného Liama Neesona smrdutými zákoutími zločinem prosáklé Paříže. Ultimátně zábavný akčňák, jehož jedinou velkou slabinou je, že se navzdory své ukrutné béčkovosti bere přespříliš vážně.

 • 90%
  0
  0
  26. 1. 2018
  Danny F. (11093 bodů)

  Film hodně blízky realitě. Dokonalý děj i akce. Jen vytýkám střih a kameru v akčních scénách.

  • Akce
  • Příběh
  • Střih
  • Kamera
 • 80%
  0
  0
  21. 12. 2017
  Pete69 (8961 bodů)

  Velmi slušná akční podívaná. Liama Neesona mám v těchto rolích rád a přesto, že má už svůj věk, tak působí drsně a reálně i jako mlátička. Zápletka nadprůměrná, děj slušný. Je to sice vše hodně přitažené za vlasy, ale mě se na tento film koukalo dobře .. 80%

 • 90%
  3
  0
  7. 12. 2017
  SNCIS (6505 bodů)

  Hlášky: Bryan: "Má dcera byla unešena. Unesli ji Albánci." Jean-Claude: "Jak tohle víš?" Bryan: "Jsem v důchodu, ne v hrobě." / Bryan: "Jestli hned pustíte mojí dceru, všechno skončí, nebudu vás hledat ani pronásledovat, jestli ji nepustíte, budu vás hledat a najdu vás a zabiju vás." / Jean Claude: "Nemyslel jsem, že uděláš až takový binec." Bryan: "Na úklid jsem vážně neměl čas." / Bryan: "Chci letadlo." Stuart: "Dobře a kdy?" Bryan: "Před hodinou!" / Bryan: "Promiňte, slečno. Vím, že není vhodná chvíle, ale chci jen poradit, má dcera chce být zpěvačkou, nemáte nějakou radu?" Zpěvačka: "Ano, mám. Řekněte, ať si najde jinou kariéru." / Chlap: "To ti nikdy neprojde." Bryan: "Jestli chceš žít, dělej vše, aby prošlo." / Kamarád: "Lenny je pořád tak nabrušená?" Bryan: "Už to není Lenny, ale Lenora." / Sam: "Příští rok jde na kolej, co?" Bryan: "Jo." Sam: "Víš, že ji ztratíš?" Bryan: "Mám rok, abych ji našel." / (Bryan mučí zajatého Albánce elektrickými šoky a chystá se na odchod.) Albánec: "Ne! Ne! Prosím!" Bryan: "Věřím ti. Ale to ti stejně nepomůže." / (Těsně předtím, co Bryan do Sainta Claira vyprázdní zbytek zásobníku pistole.) Saint Clair: "Prosím, pochopte to... Celé to byl jenom obchod. Nebylo to osobní." Bryan: "Pro mě to bylo celé osobní." - 90%.

 • 75%
  0
  0
  20. 11. 2012
  kedl (6361 bodů)

  Liam by zlikvidoval snad i mexickou narkomafii.

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6281 bodů)

  Nesson opět řádí, tentokrát v Istanbulu.

 • 85%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6150 bodů)

  Po celkem hodně dlouhé době jsem si užil pořádný akční thriller, který se prostě s ničím ''nesere'' a je tak nějak správně surový. Opravdu dobrý zážitek plný akce. Liam Neeson je prostě drsňák, který nikdy nezklame.

 • 85%
  0
  0
  21. 8. 2015
  Pas (6117 bodů)

  Tatínek...
  Odezva úspěchu Bourneova ultimáta, potažmo celé trilogie na sebe nenechala dlouho čekat a máme tu další vybroušený akční film z žánru. Hlavní jednotka pohybu - Liam Neeson je prototyp rozzlobeného muže, který přesně ví co dělá, oslňuje nejen svými bojovými schopnostmi všeho druhu, chytrostí a zkušeností s jakou se prodírá dopředu, ale i čistým odhodláním s trochou té otcovské lásky. Je zajímavou kombinací vytočeného zabijáka a ustaraného rodiče... Režie je velmi svižná a střih ve strachu, aby graf intenzity ani na sekundu nezakolísal, také poměrně zběsilý, možná bych ocenil i malinko více přehlednosti, ale to nestojí skoro za řeč. Hlavním záporem je poněkud povrchní, provařený a snad až naivní scénář - akce na sebe strhává veškerou pozornost a jemu to vůbec, ale vůbec nevadí...

 • 95%
  2
  0
  20. 1. 2017
  JosefTomas (5796 bodů)

  Neeson se vyšplhal na skvělého herce, s tak úžasným charisma, že by mu ho mohl každý závidět. Zde to opět dokázal a zvedl kvalitu filmu o desítky procent. Někdy občas(zatraceně málo) film má nějaké klišé, ale jejich strašně málo. Navíc má film zatraceně rychlé tempo, skvělé akční scény a již zmíněný Neeson z tohoto filmu dělá skvělou podívanou.

 • 80%
  0
  0
  9. 2. 2013
  Cettlovka (5022 bodů)

  96 hodin se vešlo do 93 minut. Zrovna u tohoto filmu by mi vůbec nevadilo, kdyby trval mnohem déle. Mělo to takový moc rychlý sešup. Jinak hlavní hrdina Liam Neeson až moc dokonalý, přepral bandu takových pofidérních postaviček bez jediného škrábance :-( A dále jeho dcera, dobře puberťačka, ale na můj vkus až moc střeštěné přehrávání. Ale jinak celkem ok.

 • 85%
  0
  0
  31. 8. 2018
  Jana Květoňová (4445 bodů)

  Lian Neeson je zde obzvláště perfektní. Ačkoliv téma je omšelé, film má velký spád, je to výborně natočené. Hlavní negativum vidím v naivním scénáři. Film je ale tak dějově bohatý, že to ani zas tak nevadí.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2012
  VitvarJane (4439 bodů)

  tk tenhle film mě naprosto uchvátil, nevím, zda je to skvělým Liamem Neesonem či akcemi, které v reálu opravdu nezažijeme, ale i přesto je to jeden z nejpovedenějších filmů se skvělou pointou...

 • 90%
  0
  0
  13. 11. 2012
  TARANTlNO (3327 bodů)

  Po pátém zhlédnutí v Blu-ray projekci mi definitivně potvrdilo, že rozhodování mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami je nesmyslné.Synestezie v dokonalým akčním střihu v efektně kvalitním zpracování, který vyráží dech.TAKEN funguje téměř ve všech stránkách a k hledání děr ve scénáři nám tvůrci nedají během 90 minut čas ani šanci (ikdyž po nějakém čase nám to dojde).Podkreslující závěrečné titulky dokážou diváka dostat do stavu, který způsobí zpětný přesun na všechny akční scény, které chceme vidět znova.Nejlepší Morel.Zahrát si Neesonovu roli a umřít.

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2016
  rkotvald (3062 bodů)

  Celkem velké překvapení, neznámý režisér, produkce Luca Bessona je poslední dobou spíše varováním než lákadlem, neoriginální téma a přesto: výsledkem je výborný akční film. Moc se mi líbila postava Liama Neesona, která celý film táhne dopředu. Právě jeho nesmírně efektivní chování bylo to, co mě fascinovalo. Člověk, který ví, že nemá čas a proto jde za cílem velmi úsporně, s ničím se nemaže, protože má prostě jen těch 96 hodin. Chová se vlastně stejně jako Jason Bourne - moje nejoblíbenější postava poslední doby. Akčních scény jsou mistrovské, zamrzí jen, že jsou vždy tak krátké, což bylo u Bourna taky a je to logické, když je je hrdina úsporný a efektivní, tak nemůže akce trvat dlouhé minuty.

 • 95%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Film 96 hodin je dnesk již klasikou a vůbec jsem se nedivil, že vytvořili i pokračování, které podle mě je až méně cenné. Liam Neeson mě nyní opravdu utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců světa. Jinak jsem naprosto hltal každou minutu, každou sekundu a najednou jsem se tím skoro udávil. Na tento film budu ještě hodně dlouho v dobrém spomínat. Bezpohyb se jedná o jeden z nejlepších akčňáků a také o jeden z nejlepších filmů vůbec!

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Mohl bych sice napsat intelektuální komentář jak to všechno skvěle fungovalo a jak je skvělý Neeson a podobné plky, ale kašlu na to. Tohle byl prostě náser jako prase. Už od chvíle, co taťka Neeson poslouchá v telefonu, jak mu banda obchodníků s bílým masem právě mlátí a unáší dceru, jsem věděl, že tohle bude chtít hodně mrtvých, aby to srazilo hladinu adrenalinu zase dolů. A přesně to se stalo. Tempo snímku je zběsilé. Neeson postupuje podle systému "Dostaneš do huby, pak mi řekneš co chci a pak tě stejně zabiju, dobytku!", do toho efektní honičky po Paříži, zajímavé nápady (akční scéna na staveništi), ale především to rudo před očima a touha to všechno lidské bahno za něj vystřílet a vymlátit sám. Dokonalá jízda.

 • 60%
  0
  0
  17. 1. 2015
  stantheman (2288 bodů)

  Tak jak jsem se těšil na tento film , tak přišlo velké zklamání. Liam Neeson , který mi nikdy nevadil , tady mě zklamal a začal jsem přemýšlet , proč je tak obsazován , když je tak mizerný herec...asi pro ty jeho smutné a vlhké oči zraněné laně.
  Obecně film je z řady béčkových držkomlejnů , který by skvěle zapadl do programu TV Nova. Slaboduchí , nereálné , nezábavné...zbxtešná ztráta času.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Parádních 80%! Tenhle debilní výplach, který se nebere vážně a disponuje parádní akcí, si to prostě zaslouží.

 • 65%
  0
  0
  11. 12. 2017
  Eliška Jana (2020 bodů)

  Velmi přecvídatelný děj filmu, podobných jsme totiž viděli už dost. Výkon hlavního hrdiny Liama Neesona byl samozřejmě skvělý, jak u něj lze očekávat. Místa natáčení byla vybrána dobře a působila vše velmi reálně. Myslím, že tento film netřeba vidět.

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1935 bodů)

  Až tě najdu, zabiju tě. Věta Bryana Millse na kterou si vzpomenu když kdokoliv zmíní tento film. Ještě že obsadili Liama Neesona, nejlepší volba, která mohla padnout. V téhle době letí akční polo-důchodci a Liam mezi ně krásně zapadl. Pro Bryana není možný neúspěch, za každou cenu musí dceru zachránit. Skvělý akčňák.

 • 90%
  0
  0
  20. 1. 2010
  wop (1665 bodů)

  Výtečná akční jízda, podtržená pocitem, že se to může stát i Vám. Až vyrostu, chtěl bych být Liam Neeson.

 • 90%
  0
  0
  17. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Obětavost otce nezná hranic. Pro svou dceru by udělal cokoliv, třeba přejel půlku sveta a vypořádal se s jejími únosci snad kdekoliv na světě. Solidní thriller ve kterém Liam Neeson ukázal že je v top formě a s nikým se ve filmu nes*at a odprásknout každého záporáka kterého potkáte je krok správným směrem.

 • 100%
  0
  0
  11. 1. 2013
  krakenvalo (1408 bodů)

  Bomba film včera večer som si ho pozrel a je to vinikajuci film davam 100

 • 85%
  0
  0
  4. 2. 2013
  Medúska (945 bodů)

  Napínavá akční krimi. Fakt dobře Liam Neeson před kamerou ukázal, že ještě nepatří do šrotu.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Dubínka (554 bodů)

  Tenhle film má velmi svižné tempo kdy se ani jednou nenudíte. Akční scény jsou skvěle natočené a vůbec nevadí, že příběh tohoto filmu je ohraný a značně béčkový, snímek vás totiž nenechá ani nachvíli vydechnout. Liam Neeson se do role drsného, pořádně naštvaného a starostlivého táty hodí výborně a celým filmem se probije tak že mu stále fandíte. Podle mně jde o jeden z nejlepších akčních snímků posledních několika let.

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2013
  hrona (525 bodů)

  Akcí nabitý thriller je jednoduchým příběhem, o který se pokouší kde jaký režisér ať už úspěšně, či ne. Ovšem s jakou nápaditostí, obsazením a dějem samotným přišel Pier Morel, před ním klobouk dolů. Po úvodních deseti minutách Vás film nenechá ani na vteřinu vydechnout. Překvapujících a bojových scén, si zde divák užije hojnosti. K tomu všemu dominuje vynikající Liam Neeson, který si v tomto filmu evidentně zahrál opravdu s velkou chutí.

 • 95%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Dzany (407 bodů)

  100% - To není jen další z řady bezduchých vyvražďovaček a to rozhodně není další nesmrtelný hrdina. To je politické, akční drama s prvky thrilleru a to je Liam Neeson v roli vycvičeného ochránce / zabijáka, kterému uvěříte každý pohyb (a hlavně úder). Bezkonkurenčně nejlepší snímek tohoto žánru.

80 79 ?
jak hlasovat?
 • vasek-tequila-mach 85%
 • Akarot 95%
 • Kim6 85%
 • VendyHauss 75%
 • ZARaz 90%
 • joe.1 70%
 • Jana Květoňová 85%
 • Matëj159 5%
 • Kim-Čong-Un 90%
 • Angelus 85%
všechna hodnocení (244)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 100 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Charisma Neesona a svižný děj, tak není co zkazit.”

1. místo z 9 v žebříčku uživatele Dzany
2. místo z 4 v žebříčku uživatele aguilerakarel
8. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
10. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra
12. místo z 29 v žebříčku uživatele keli
19. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
21. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
9. místo z 12 v žebříčku uživatele krakenvalo
21. místo z 67 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: