Komentáře týdne: Smrt na Nilu? „Mám problém, že z toho pravého Egypta tam toho moc není.“

Komentáře týdne: Smrt na Nilu? „Mám problém, že z toho pravého Egypta tam toho moc není.“
Smrt na Nilu (2022) | če

Margrete – královna severu (2021) – Dobře pojaté drama vnitřně složitého rozhodování.

Margrete - královna severu
Margrete - královna severu
„Drama silné královny bojující mezi citem k ztracenému a možná znovunalezenému synu Olafovi a rozumem, velícím na prvním místě zachovat nedávno zrozenou těžce vyjednanou unii tří zemí. Rozhodování jí neulehčují ani nevyzrálý Erik, který je formálně králem, a za něhož Margrete zatím drží fakticky vládu, dokud adoptovaný syn nedozraje, ale ani příchozí Olaf. Až už je to, kdo je to, vsadit se na něj také zrovna nedá a Margrete tuší, že by jeho plnou podporou ztratila možná víc než s Erikem. Skvělá Trine Dyrholm v hlavní roli velmi přesvědčivě zvládá roli vnitřně silné vládkyně, pro kterou je důležitý mír a prosperita všech tří zemí, stejně jako poctivost před Bohem. A to je obklopena hafem hráčů s vlastními zájmy, které musí vyvážit a ustát. Dobře pojaté drama vnitřně složitého rozhodování, kde se těžko rozhoduje, které řešení bude nejméně škodlivé.“marie-kolarova / 80 procent

Smrt na Nilu (2022) – Předchozí Vražda v Orient Express byla ucházející a akčnější.

Annette Bening, Tom Bateman
Smrt na Nilu | 20th Century Fox
„Tak trochu zbytečná předělávka klasické anglické detektivky. Taková spielbergova West side story byl technicky i umělecky dobře udělaný film, ale tady jsou jen nové tváře. Celý film je jak dlouhá divadelní hra, a když člověk vydrží nudnou první půlku, tak v druhé půlce na loďi je jen naznačeno, že tady se to mohlo rozjet, ale to se nestalo. Navíc se teď už všechny filmy točí v kulisách a já s tím mám problém, že z toho pravého Egypta tam toho moc není. Škoda, protože předchozí Vražda v Orient Express byla ucházející a akčnější, což ale může být i dané předlohou.“Riverdon / 55 procent

Mimořádná událost (2022) – Téma mělo veliký potenciál.

Igor Chmela, Jana Plodková
Mimořádná událost | CinemArt
„Film mě zklamal. Přitom to téma mělo veliký potenciál. Škoda, že ho autoři více nerozvinuli do komediálního žánru. Vždy, když se to začalo nabírat ty správné grády, tak to autoři dokázali střihnou a vrátit do nudného prostředí. Velká škoda.Na film se jistě ještě jednou podívám, ale jen kuli budíkům na stanovišti strojvedoucího, abych zjistil zda byla 810 nastartovaná. Ne kuli filmu.“ sever07 / 50 procent

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) – Zajímavé ohlédnutí za ságou.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic
Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic | HBO Max
„Zajímavé ohlédnutí za ságou Harryho Pottra. Z rozhovorů například s Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem nebo také s Emmou Watson zjistíte vtipné a někdy i smutné příběhy jak z natáčení, ale také z životů samotných herců ze kterých se za tu dobu staly ikony filmového průmyslu. Mimo to je také v dokumentu ukázáno, jak náročné bylo natáčení některých pasáží filmu kvůli použití různých složitých efektů.“ Vall.I / 80 procent

Murderville (2022) – Celou sérii jsem sjel za jedno odpoledne.

Sharon Stone, Will Arnett
Murderville | Netflix
„Murderville má slibný nápad, jen se ho bohužel nepodařilo využít na 100%. Nebylo by od věci příště zvolit takové hosty, kteří jsou pro improvizaci rození. Občas to mezi nimi a Willem Arnettem trochu drhlo. Nejlepší díly tak byly s Conanem (scéna s chilli omáčkou - top) a Kumailem (scéna s chůzi - top). Celou sérii jsem sjel za jedno odpoledne a několikrát jsem se i pořádně zasmál. Přesně tohle jsem od Murderville očekával, takže v tomto případě spokojenost.“ Brenan88 / 65 procent

Stáří není pro sraby (2022) – Urna servis na konci to dorazil.

Stáří není pro sraby
Stáří není pro sraby | TV Prima
„35% z úcty k hercům, kteří už mají hodně odehráno. Film pro televizi Prima do které je vpašována i nějaká ta reklama parterů filmu.. To mluví za vše. Parta starých pánů si jede splnit nějaké ty nesplněné sny a cestou by mohli zažít nějakou tu legraci.. jenže to tak není. Občas je tam nějaká hláška, ale daleko více trapnosti. Herci ve vedlejších rolích jsou vesměs špatní. Urna servis na konci to dorazil a znechucen jsem se těšil na titulky.“ Pete69 / 35 procent

Zaujal vás některý z filmů/seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte „palec“ těm, které vás zaujaly.