Herečka se bouřila proti svému vztahu v seriálu M*A*S*H. Ohledně důvodů měla naprostou pravdu

Herečka se bouřila proti svému vztahu v seriálu M*A*S*H. Ohledně důvodů měla naprostou pravdu
M*A*S*H | CBS
Herečce se totiž nelíbil románek její hrdinky s patolízalem a pedantem Frankem Burnsem, který svým otravným jednáním znepříjemňoval ostatním život. A kvůli němu se na straně otravných a „záporných“ postav často objevovala i vrchní sestra vojenské nemocnice. To se však Swit nelíbilo z důvodu, že vzhledem k intelektu a vlastnostem její postavy nedávalo smysl, aby s někým takovým, jako je Frank Burns, vůbec ztrácela čas.
M*A*S*H
M*A*S*H
  • Disney+
84%
„Napsali Margaret jako inteligentní, schopnou hrdinku, která dokáže být i lídrem, ale zároveň má aférku s břídilem a doktorem, jehož jeho kolegové vůbec nerespektují. Bylo opravdu těžké tento vztah nějak ospravedlnit,“ vysvětlila herečka v rozhovoru pro Yahoo! Entertainment. Vztah byl pak nelogický také z důvodu, že Frank měl doma manželku, s níž se odmítal rozvést, a bylo tedy nepochopitelné, že by Houlihanová zůstavala ve vztahu, který nemá žádnou budoucnost.
O své nespokojenosti a faktu, že vztah prostě nepůsobí reálně a není dlouhodobě udržitelný, samozřejmě informovala autory seriálu, ti však chtěli s duem Houlihanová a Burns dále pokračovat. Důvodem byla jejich vzájemná chemie, která diváky bavila a neměli dost jejich slovních výměn. Tvůrci proto chtěli z této dvojice vytěžit, co se dá. Nakonec ovšem argumentům herečky vyhověli, jelikož i oni pochopili, že tato linie nemá další budoucnost.
M*A*S*H
M*A*S*H
Loretta Swit, Jamie Farr
M*A*S*H
M*A*S*H
Scenáristé se snažili vztah posunout dál a postavit před něj nové výzvy a překážky, díky nimž by se mohli vyvíjet i samotní hrdinové. Po dlouhém přemítání jim však také došlo, že tato aférka nemá cenu a ukončili ji. A kariéře Loretty Swit to jenom prospělo. Její charakter začal dostávat konečně od scenáristů tu nejlepší péči a nakonec se dočkal jednoho z nejkomplexnějších vývojů v rámci celého seriálu. Oblíbenější se stala i u diváků.
Pro postavu Franka Burnse ovšem měl rozchod opačný účinek. Tvůrci jako by dostali další signál o tom, jak je tato postava černobílá a oproti ostatním čím dál komplexnějším hrdinům plochá. Zatímco ostatní se vyvíjeli, Burns se z patolízala stával jen pořád větším blbcem, což byl zřejmě jeden z důvodů, proč jeho představitel Larry Linville prý každou sezónu uvažoval o odchodu, dokud ho nenechali autoři po pěti řadách zmizet úplně. Ukázalo se tak, že Loretta Swit měla od samého začátku pravdu.
Podívejte se žebříček nejlepších seriálů na platformě Disney+, kde je legendární M*A*S*H také dostupný.
Zdroj: Yahoo! Entertainment, ScreenRant