Do Varů se chystá očekávaný slovenský životopis s výraznou českou stopou. Snímek bude pojednávat o slovenské popové hvězdě Karolu Duchoňovi, který měl v 80. letech našlápnuto k obrovské kariéře. Jenže jak raketově jeho sláva započala, tak rychle také vyhasla a zpěvák se musel potýkat s osobními démony v čele s alkoholismem. Z traileru lákavou sondu do života bortící se hudební hvězdy pak nelze nevypíchnout také účast Karla Gotta, jehož si ve filmu zahraje Vojtěch Kotek. Dostaneme výrazné dobové retro a poutavý životopis k tomu?
Na festivalu budete moci zhlédnout také vyhlížený snímek Karavan režisérky Zuzany Kirchnerové, který si již stačil připsat jeden výjimečný úspěch pro tuzemskou kinematografii. Jednalo se po 31 letech o první český film, který se představil v soutěžní sekci Un Certain Regard v samotném Cannes, odkud si odvezl velmi pozitivní ohlasy. Komorní a intimní road movie nám nabídne příběh matky v podání Ani Geislerové, která se se svým synem s mentálním postižením rozhodne vydat na výlet Itálií. Cestou ji ovšem čeká řada neplánovaných výzev, během nichž se musí hlavní hrdinka naučit také sama žít.
karavan | KVIFF (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary)
Karlovy Vary hodlají sledovat i audiovizuální a herní trendy. Ve Varech se proto ukáže i současný videoherní fenomén Kingdom Come 2, který slavil obří úspěch po celém světě. Ve Varech budou moci fanoušci české hry sledovat příběh hrdinného Jindřicha ze Skalice bez nutného ovladače či klávesnice. Filmový sestřih herních cut scén bude zábavným karlovarským zpestřením nejen pro fanoušky hry. O filmovou verzi slavné hry se režijně postarali Daniel Vávra a Petr Pekař.
Kingdom Come: Deliverance II Cinematic Cut | KVIFF (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary)
Letní škola, 2001 je prvním česko-vietnamským snímkem, který si odbyde premiéru na věhlasném festivalu. Nabídne svěží pohled do nitra vietnamské komunity na přelomu tisíciletí a první generace Vietnamců, která u nás vyrostla. Celovečerní debut Dužana Duonga vypráví příběh 17letého Kiena, který se po 10 letech ve Vietnamu vrací k rodině na tržnici v Chebu. Místo vřelého přivítání ho ovšem čeká tvrdý příchod do reality. Upoutávka slibuje neotřelou a zábavnou výpověď jedné generace.
Režisér Vojtěch Strakatý se loni výrazně zapsal na českém rybníčku, když to se svým debutem After Party dotáhl až na věhlasný festival v Benátkách. Jeho druhý počin si odbude premiéru v neméně prestižních Varech a nabídne nám intimní studii o ženském dospívání. Bětka, její starší sestra Marie a kamarádka Alma si užívají prázdniny a jednoho dne navštíví ostrov uprostřed rybníka. Během tradičních radovánek ovšem začnou vyplouvat na povrch skrývané emoce a tajnosti.
Uznávaný dokumentarista Miro Remo (seriál Medvěd, Láska pod kapotou) si ve své novince pokládá otázku, zda je možné strávit život na jednom jediném místě. Odpověď se bude snažit najít pomocí sledování bratrů Františka a Ondřeje Klišíkových. Dává jejich umanutá volba smysl, nebo je jenom absurdní? Rázovité postavy sleduje Remo způsobem, který vyvolá v lidech řadu otázek, myšlenek a možná taky menší inspiraci.
Raději zešílet v divočině | KVIFF (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary)
Možná jeden z nejvyhlíženějších účastníků karlovarské přehlídky tohoto roku pochází z dílny režiséra Ondřeje Provazníka, jenž má na kontě oceňované Staříky. Jeho nový příběh je inspirován kauzou okolo sboru Bambini di Praga a Bohumila Kulínského. Ve snímku budeme sledovat příběh 13leté Karolíny, která se chce ve sboru prosadit vedle dalších nadějných dívek. Každá z dívek si chce získat přízeň obdivovaného sbormistra v podání Juraje Loje. Jaké ovšem bude mít tvůrčí vztah mladé dívky a okouzlujícího muže hranice? Znepokojivé téma podle skutečných událostí může vyvolávat kontroverze i silné divácké emoce. V Karlových Varech bude film dokonce bojovat o ceny v prestižní Hlavní soutěži.