Okouzlující potěšení, neuvěřitelně sladký film. První reakce na Wonku chválí i Chalameta

Okouzlující potěšení, neuvěřitelně sladký film. První reakce na Wonku chválí i Chalameta
Wonka | Vertical Entertainment
„Wonka je instantní sváteční klasikou a skutečně magickým filmem,“ napsala na sociální sítě Zoë Rose Bryant, recenzentka webu Next Best Picture. Podobné superlativy se skloňovaly často a zdá se, že většinu kritiků a kritiček Wonka okouzlil svým hravým, rozpustilým stylem, založeným na imaginaci a svižných písňových výstupech.
Wonka: 2. trailer | Vertical Entertainment
Vedle režijního mistrovství Kinga, jemuž se zřejmě podařilo tuto barevnou kostýmní jízdu ukočírovat, se velké chvály dočkal i představitel titulní role Timothée Chalamet. Podle Coutney Howard z webu Fresh Fiction je „továrnou na charisma a jeho plná oddanost roli je nakažlivá“. Herec ztvárňuje Willyho Wonku čtvrt století před událostmi Karlíka a továrny na čokoládu (2005), tedy jako začínajícího podnikatele, jenž se snaží prorazit v čokoládovém byznysu.
Wonka
Wonka
81%
King v minulosti lákal na atmosféru podobnou slavným hollywoodským muzikálům ze 40. a 50. let. A skutečně, kritické hlasy dílo připodobňují k broadwayským vystoupením. Jazz Tangcay z Variety napsal: „Wonka je vizuálně rozkošný. Uznání si zaslouží Nathan Crowley, jím vybudovaný svět je v každém ohledu fantastický.“ Crowleyho výpravu chválí i ostatní, stejně jako kostýmy Lindy Hemming a kameru Chung-hoon Chunga.
Podle Germaina Lussiera z webu Gizmodo je Chalamet sám o sobě důvodem, proč Wonka stojí za vidění. „Film okolo něj už tak dobrý není, ale lze si ho užít. Příběh a jeho atmosféra spolu bojují, což působí trochu zmatečně. Přesto jde o zábavnou podívanou a písně jsou skvělé,“ mírní nadšení. I Perri Nemiroff z webu Collider si všimla, že „některá místa v příběhu nepůsobí přesvědčivě“.
Wonka
Wonka | Vertical Entertainment
Zdá se tedy, že se týmu kolem Paula Kinga podařilo vytvořit ideálně pohodový snímek na konec roku. Už za dva týdny si to budeme moci ověřit i v kinech. Zatím se můžete podívat na náš žebříček nejlepších rodinných filmů.
zdroje: Variety, IndieWire, JoBlo, Rotten Tomatoes