Paddington

75%
Paddington
Mladý peruánský medvídek se vydává do Londýna, aby tu našel bezpečný domov. Příjedz do města ale není tak krásný, jak si vysnil a ztratí se na Paddingtonském nádraží. Naštěstí ho tu objeví laskavá rodina Fousových a vezme ho k sobě. Medvídka pojmenují Paddingtona a v jejich domácnosti je najedou veselo a začnou se tu dít neuvěřitelné věci. Jenže Fousovi nejsou jedinými, kdo si Paddingtona všiml, zálusk na něj má i preparátorka z muzea, která touží si z něj udělat další exponát... Příběh snímku je inspirován známou knižní sérií, jež vyšla poprvé v roce 1958 a pro anglické děti je Paddington stejně ikonický, jako pro české Krteček.Recenze: Paddington

Kinobox.cz
80%

Paddingtonovi se slušně podařilo vystavět sérii zábavných scének pro celosvětové publikum, včetně Američanů, ale přitom se příliš nezpronevěřit tradičnímu britské oldschoolové roztomilosti. Je to bezvadný rodinný film pro vánoční pohodu a tyhle věci.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6
Paddington je film určený čistě pro nejmenší. Tomu odpovídá příběh a humor . Bohužel mi to pro tentokrát vůbec nesedlo. Příběh medvěda,který cestuje do Londýna a hledá novou rodinu byl pro mě prostě až moc velký úlet přes který jsem se nemohl celý film přenést.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
Malý roztomilý méďa, typická britská rodina a Londýn. To je rodinný film plný dobrodružství a zábavy pro malé i velké. Divácky úspěšný ale snad jen pro ty diváky, kteří ještě neviděli tématicky obdobné starší snímky jako např. ´101 dalmatinů´ či ´Myšák Stuart Little´. Dějová linka je totiž velice obdobná. Vlastně je převzato od každého něco. Méďa jde do rodiny jako myšák Stuart a získat se ho snaží Millicent stejně jako dalmatiny Kruela De Vil. Těžko říci co k tomu tvůrce vedlo. Že by nedostatek tvůrčích nápadů? Každopádně je snímek povedený a toho je třeba se držet. O novou postavu malého medvěda se vůbec nejedná. Už byl použit v kresleném seriálu někdy v sedmdesátých letech a tvůrci ho nyní jen oživili.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
6.5
Malý medvídek mě příliš neuchvátil. Příběh, který už jsme viděli snad stokrát, něco mezi 101 dalmatínů a Ratatouille. Nicole Kidman v roli padoucha mi přišla spíše směšná. Občas Paddington pobavil nějakou tou nehodou, jinak celkem nic moc. Pro děti ale asi dobré, takže dávám 65%.


Dodatečné informace

Původní název:
Paddington (více)
  • Velká Británie Paddington
Premiéra v ČR:
25. 12. 2014
Distributor:
A-Company
Země původu:
Velká Británie, Francie
Rozpočet:
55 mil. USD
Tržby:
259,21 mil. USD (celosvětově)

Další z kolekce Paddington