23.5.2022, 17:30

Top kina ČR: Lavimu a Doctoru Strangeovi dochází dech. V hangáru číhá Tom Cruise

Top kina ČR: Lavimu a Doctoru Strangeovi dochází dech. V hangáru číhá Tom Cruise 7 obrázků v galerii
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství | Foto: Falcon
Zájem o kina významně upadá, novinky nemají šanci a ostříleným držákům docházejí síly. První dvacítka nejnavštěvovanějších titulů víkendu se ocitla pod hranicí 100 tisíc diváků. Statistiky uvádí Unie filmových distributorů.

5. CO JSME KOMU VŠICHNI UDĚLALI? (Francie)

tržby milion 13 tisíc Kč / návštěvnost 6079 diváků / 131 kino

Ze čtvrtečních novinek se nejlépe dařilo francouzské komedii Co jsme komu všichni udělali?, která je už třetím filmem série v pořadí. První komediální vztahovka o rodičích, dětech a jejich partnerech Co jsme komu udělali? (2014) přitáhla o premiérovém víkendu do kin přes 12 tisíc diváků, druhý film s názvem Co jsme komu zase udělali? (2019) vidělo o premiérovém víkendu přes 16 tisíc platících. Aktuálně uváděný třetí snímek je na tom tedy nejhůře.


4. JEŽEK SONIC 2 (USA)

tržby milion 160 tisíc Kč / návštěvnost 7709 diváků / 118 kin

Téměř dva měsíce se v českých kinech promítá druhý Ježek Sonic inspirovaný slavnou devadesátkovou videohrou. Snímek vidělo přes 300 tisíc diváků a divaček, tržby činí 47 milionů korun. V rámci všech titulů aktuálního žebříčku top 20 má z dlouhodobé perspektivy Ježek Sonic 2 jediného přemožitele, filmový Vyšehrad.


3. PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2 (Česká republika)

tržby milion 474 tisíce Kč / návštěvnost 8631 divák / 100 kin

Pokračování úspěšné komedie Po čem muži touží (2018) nenavázalo na půlmilionovou návštěvnost jedničky. Na Jiřího Langmajera a Annu Polívkovou za pět týdnů od premiéry přišlo jen 188 tisíc diváků, kteří za lístky zaplatili 31 milion korun. Film Rudolfa Havlíka s přehledem sfoukl floutek Lavi na druhé příčce.


2. VYŠEHRAD: FYLM (Česká republika)

tržby 2 miliony 661 tisíc Kč / návštěvnost 15 655 diváků / 125 kin

Filmový Vyšehrad to vyhrál na celé čáře. Za šest týdnů od premiéry má na kontě 546 tisíců diváků, kteří v pokladnách nechali 93 miliony korun. Fanoušci se formovali a šikovali na internetu a sociálních sítích, a když bylo potřeba, vzali kina útokem. Je z toho bezkonkurenční hit letošního jara. Uvidíme, jak do celkové bilance promluví nastávající hollywoodské blockbustery či tuzemské snímky. Top Gun 2 nebo Tři Tygři ve filmu startují už tento čtvrtek. Ohlasy na Top Gun jsou mimořádné a podobná je i pověst Třech Tygrů, kteří by tak mohli navázat právě na fenomén Vyšehradu.


1. DOCTOR STRANGE V MNOHOVESMÍRU ŠÍLENSTVÍ (USA)

tržby 9 milionů 894 tisíce Kč / návštěvnost 56 011 diváků / 149 kin

Stoprocentní vítěznou bilanci zatím drží druhý Doctor Strange. Na vrcholu je třetí víkend, na kontě má 300 tisíc diváků a 52 miliony korun v rámci tržeb. Celosvětově tahle marvelovka utržila už přes 800 milionů dolarů (342 mega ze severoamerických kin; statistiky Box Office Mojo). Jednička, která byla v kinech před šesti lety, má celosvětově na kontě 677 milionů dolarů.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články