Vyšehrad: FYLM

68%
Vyšehrad: FYLM
Vyšehrad: FYLM je filmové pokračování seriálu Vyšehrad (2016). Od posledních událostí uběhl rok a Lavi je pořád stejný, ale konečně se mu začíná dařit v osobním i fotbalovém životě – právě se oženil a mají o něj zájem i lepší fotbalové kluby. Jenže by to nebyl Lavi, aby se jeho život záhy neproměnil v totálních chaos. A nemůžou za to jen dluhy za svatbu, ale i zjištění, že má osmiletého syna, jehož existence ani trochu nepotěší jeho manželku a zodpovědnost, kterou musí převzít.Recenze: Vyšehrad: FYLM

Kinobox.cz
65%

Vyšehrad: FYLM není tak chytrou a břitkou komedií s fotbalovou tematikou, jakou byl například Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka. Jedná se primárně o bláznivou řachandu bez vyšších ambicí, jakých Hollywood každý rok vysype nejméně tucet. V tom je ale ten fór – v Česku se v posledních letech takto laděné snímky netočí skoro vůbec. A když už nějaký vznikne, obvykle za nic stojí.


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6
Vidím, že u toho filmu vyjádřit svůj názor se nevyplácí. Vyšehrad: Fylm měl přijít podstatně dříve, v tom nejlepším případě hned po seriálu. Přišlo mi, že už trochu Lavimu ujíždí vlak a jen se recykluje. Čekal jsem, že se u filmu královsky pobavím, protože mám rád ostrý humor a fotbal. Bohužel tento fylm pokračuje v kvalitě druhé půlky seriálového Vyšehradu. Tam spadl řetěz a už se ho nepovedlo správně nasadit. Častokrát to docela drhne a ztrácí tah na branku. Podle pochvalných komentářů a recenzí jsem asi čekal až moc. Takto dávám 60% s odřenýma ušima.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7.5
Brutální kravina plná humoru na hraně únosnosti a šílený výplach mozku, ale také jedna z nejlepších Českých komedií tohoto ražení za poslední léta. Na seriály se téměř nedívám a tak jsem znal Laviho pouze z vyprávění a jsem nadšený. Jakub Štáfek do role vypatlaného fotbalisty skočil po hlavě a všechno jsem mu věřil. Stačí se jen bavit ostrým humorem za čarou, který však jistě není pro každého.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
0
Jakože už seriál stál docela za hovno, tohle se teda zvrhlo do úplnejch sraček. Úplně v tom vidím, že do toho strkali svoje špinavý pracky z Voyo. Jakejkoliv rádoby fór je předvídatelnej nebo dementně trapnej a přopomíná mi to doby, kdy jsem v pubertě podobné (ano, sám uznám, že byly podobně trapné) vymýšlel. Další typ fórů jsou ty vokolo fotbalu... a to mi ani nešlo se tomu jakkoliv smát. Děcko viditelně herecký talent moc nemá - spíš jenom dělalo, co mu řekli, aby to vypadalo přirozeně a roztomile vtipně, ale vypadalo to uměle a trapně. Ten kluk za to nemůže, ale můžou za to tvůrci, kteří si to neuhlídali, a asi i jeho rodiče, že nebyli dost soudní a nechali ho poslouchat hromady sprostejch slov a strkat hlavu mezi kozy striptérek. Přitom ono to jde - stačí se podívat třeba... namátkově... na takovýho Santa je úchyl. Štáfek jede furt to samý vylízaný hovado a jako jo, žeru mu tu postavu a vidím v tom ten potenciál, kterej někdo bohužel dostatečně nevytěžil, ba dokonce ho tady úplně pohřbil. Udělali z toho rodinnej film... teda až na ty věci, které do rodinného filmu nepatří. Ale ten děj je šlápanec do bláta. Napumpovat toho jeho synáčka genialitou a soběstačností je nejdebilnější nápad od doby, co někdo vymyslel fotbal.


Dodatečné informace

Původní název:
Vyšehrad: Fylm (více)
  • Vyšehrad: FYLM
  • Česká republika Vyšehrad: Fylm
  • Česká republika Vysehrad: Fylm
Premiéra v ČR:
14. 4. 2022
Distributor:
Bioscop
Země původu:
Česká republika
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
1,19 mil. USD
Tržby:
4,7 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch