22.3.2022, 13:00

Top kina ČR: Novinky pohořely. Betlémské světlo pohasíná

Top kina ČR: Novinky pohořely. Betlémské světlo pohasíná 7 obrázků v galerii
Nejhorší člověk na světě | Foto: Aerofilms
Minulý čtvrtek se v kinech neobjevila žádná významnější novinka, která by ohrozila dosavadní lídry žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin. Vedení drží Batman s Robertem Pattinsonem, o jedno místo si naopak pohoršilo Svěrákovo Betlémské světlo.

5. TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY 2 (Česká republika)

tržby 2 miliony 10 tisíc Kč / návštěvnost 14 577 diváků / 155 kin

Pětici komerčně nejúspěšnějších titulů víkendu otevírá na pátém místě Tajemství staré bambitky 2. V kinech je druhý měsíc a za tu dobu si vede solidně, pohádku už vidělo téměř 315 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili 46 milionů korun. Největší hit přelomu letošní zimy a jara v rámci českých kin, na který se nechytá ani snímek na čtvrtém místě.


4. UNCHARTED (USA)

tržby 2 miliony 110 tisíc Kč / návštěvnost 12 177 diváků / 60 kin

Ano, řeč je o adaptaci slavné videoherní série Uncharted. Za necelý měsíc a půl má film s Tomem Hollandem v hlavní roli na kontě 220 tisíc diváků a téměř 37 milionů korun v rámci tržeb. Celosvětové tržby činí 337 milionů dolarů. Odhadovaný rozpočet představuje 120 mega. Tvůrci nejsou ve ztrátě a z nejnovějšího příspěvku k prokletému žánru videoherních adaptací není ani hit, ani propadák.


3. BETLÉMSKÉ SVĚTLO (Česká republika)

tržby 2 miliony 118 tisíc Kč / návštěvnost 13 070 diváků / 173 kin

Betlémské světlo Zdeňka, Jana a Františka Svěrákových se propadlo na třetí místo. Desátý celovečerní hraný film Jana Svěráka pojednává o postarším spisovateli (otec Zdeněk) s rozdělanými povídkami a postavami v šuplíku, které ne a ne dopsat. Odpovědí na otázku, co vězí za mimořádným nezájmem o nový Svěrákovic film, je hned několik. Může to být minutí se s cílovou skupinou (novinka cílí na mladé), případně strachem starších diváků jít do kina kvůli doznívající pandemii covidu. Skóre 53 498 diváků a 8 milionů korun za dva víkendy v českých kinech je nicméně na značku Jan a Zdeněk Svěrákovi mimořádně žalostné.


2. PROMĚNA (USA)

tržby 2 miliony 942 tisíce Kč / návštěvnost 19 273 diváci / 162 kin

Betlémské světlo přeskočila nejnovější pixarovka pojednávající o jedné nevšední teenagerce. Za dva víkendy má animák cílící především na mladé dívky a jejich rodiče na kontě 50 tisíc platících a 7,6 milionů v rámci tržeb. Ve světě zatím Proměna posbírala něco málo přes 8 milionů dolarů, přičemž na velkých trzích běží v rámci VOD platformy Disney+, kde kralovala prvním třem dnům promítání.


1. THE BATMAN (USA)

tržby 4 miliony 767 tisíc Kč / návštěvnost 26 936 diváků / 120 kin

Třetí víkend a potřetí první. The Batman s Robertem Pattinsonem vládne dál. Na kontě má 171 tisíc diváků a 30 milionů korun, což z filmu prozatím činí čtvrtý komerčně nejnavštěvovanější titul letošního tuzemského roku. Celosvětově si komiksový mstitel z Gothamu přišel na 598 milionů dolarů, z čehož více než polovinu (300 milionů) zajistili návštěvníci kin v USA.

Nejhorší člověk na světě | Foto: Aerofilms

Ze čtvrtečních novinek se do žebříčku Top 20 dostalo celkem pět novinek, ani jedna však neskončila v první pětce. Nejlépe se umístil nový akční výplach Michaela Baye s názvem Ambulance na sedmé příčce (715 tisíc korun v rámci tržeb, návštěvnost 4015 diváků). O příčku níž skončilo norské komediální drama Nejhorší člověk na světě ucházející se o dva Oscary (za scénář a neanglicky mluvený film). Na mimořádně zdařilou vztahovku vyrazili do 51 tuzemského kina 4363 diváci. Za vstupenky utratili 644 tisíce korun.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články