3.1.2022, 09:00

Nejočekávanější filmy a seriály, které dorazí na streamovací služby v lednu 2022

Nejočekávanější filmy a seriály, které dorazí na streamovací služby v lednu 2022
Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) | Foto: HBO Max
V lednu se na VOD službách objevil očekávaný sraz tvůrců filmového Harryho Pottera, dále nás čeká režijní novinka George Clooneyho s Benem Affleckem, další díly oblíbených animovaných sérií či nová ambiciózní adaptace Macbetha s Denzelem Washingtonem v titulní roli. Vrátí se i některé oblíbené seriály a svou televizní premiéru si odbyde komiksový drsňák Peacemaker v podání Johna Ceny.

Nejočekávanější filmy

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022)

Po vzoru letošního snímku Přátelé: Zase spolu se speciálního televizního filmu dočkala i osmidílná filmová série Harry Potter. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, režisér Chris Columbus a mnoho dalších tvůrců ze všech filmů se v rámci oslavy výročí objevili v sérii rozhovorů a na společném sezení, na němž publiku odhalili mnoho detailů týkajících se celé ságy, zážitky z natáčení a spoustu dalších věcí.

premiéra: 1. ledna na HBO Max

The Tender Bar (2021)

Hrdinou nového filmu George Clooneyho je chlapec vyrůstající na Long Islandu, který hledá otcovské vzory mezi stálými návštěvníky baru svého strýce. V hlavních rolích se objeví Tye Sheridan, Ben Affleck, Lily Rabe či Christopher Lloyd.

premiéra: 7. ledna na Prime Video

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Čtvrtý díl úspěšné dětské animované série. V originálním znění postavy dabují Andy Samberg, Steve Buscemi, Kathryn Hahn, Selena Gomez, David Spade a další.

premiéra: 14. ledna na Prime Video

The Tragedy of MacBeth (2021)

Černobílá adaptace jedné z klíčových her Williama Shakespeara je prvním filmem, který oceňovaný Joel Coen natočil bez svého bratra Ethana. Klasický příběh pojednává o skotském lordovi (Denzel Washington), jehož přesvědčí trojice čarodějnic, že ​​se stane příštím skotským králem. Jeho ambiciózní manželka (Frances McDormand) ho v jeho plánech na převzetí moci podporuje.

premiéra: 14. ledna na Apple TV+

Mnichov: Na prahu války (2021)

Na podzim roku 1938 se britský úředník a německý diplomat náhodou potkají v Mnichově a začnou tajně plánovat, jak odvrátit vypuknutí války. V historickém dramatu podle knihy Roberta Harrise si zahrají Jeremy Irons, George MacKay a další.

premiéra: 21. ledna na Netflixu

Doba ledová: Dobrodružství Bucka Wilda (2022)

Filmový spin-off vedlejší postavy Bucka Wilda (v původním znění Simon Pegg) z populární série animovaných filmů Doba ledová.

premiéra: 28. ledna na Disney+


Nejočekávanější seriály

Euforie – 2. série (2022)

Pokračování vynikajícího seriálu z produkce HBO, jenž se zabývá strastmi a složitostmi dospívaní současných amerických teenagerů. V hlavních rolích: Zendaya, Sydney Sweeney, Austin Abrams aj.

premiéra: 9. ledna na HBO Max

Ve jménu našeho Pána – 2. série (2022)

Druhá série komediálního seriálu, který vypráví příběh světově proslulé televangelické rodiny s dlouhou tradicí deviantního chování, chamtivosti a charitativní činnosti – to vše ve jménu Ježíše Krista. Hrají: Danny McBride, John Goodman, Walton Goggins a další.

premiéra: 9. ledna na HBO Max

Peacemaker – 1. série (2022)

Osmidílný seriálový spin-off jedné z hlavních postav loňské antihrdinské komiksové týmovky Jamese Gunna Sebevražedný oddíl. V titulní roli bizarního bojovníka za světový mír se opět objeví John Cena.

premiéra: 13. ledna na HBO Max

Po životě – 3. série (2022)

Třetí sezóna hořkého komediálního seriálu, jenž je autorským projektem slavného komika, herce, scenáristy a režiséra Rickyho Gervaise. Ten zde představuje dobrosrdečného novináře, z něhož se po nečekané smrti jeho ženy stane zahořklý a nepříjemný člověk.

premiéra: 14. ledna na Netflixu

Jak jsem poznala vašeho otce – 1. série (2022)

První řada spin-offu slavného sitcomu Jak jsem poznal vaši matku. Sophie a její úzká skupina přátel se snaží zjistit, kdo jsou, co chtějí od života a jak se zamilovat v době seznamovacích aplikací a neomezených možností. Hrají: Hillary Duff, Chris Lowell, Kim Cattrall aj.

premiéra: 18. ledna na Hulu

Ozark – 4. série, 1. polovina (2022)

První polovina 14dílné závěrečné řady kriminálního seriálu o finančním poradci (Jason Bateman), jenž donutí svou rodinu odejít z Chicaga do městečka Ozark v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. Dále hrají: Laura Linney, Julia Garner, Peter Mullan aj.

premiéra: 21. ledna na Netflixu

Servant – 3. série (2022)

Další řada hororového seriálu z produkce M. Nighta Shyamalana, jenž vypráví o traumatizovaném mladém manželském páru (Lauren Ambrose, Toby Kebbell), který si pro svého nezvyklého malého syna najme chůvu s velmi podivnou minulostí (Nell Tiger Free).

premiéra: 21. ledna na Apple TV+

Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články