Nový Space Jam překvapuje - vyjma basketu a Bugse Bunnyho má i King Konga, Pennywise, Flintstoneovi nebo Jokera

Nový Space Jam překvapuje - vyjma basketu a Bugse Bunnyho má i King Konga, Pennywise, Flintstoneovi nebo Jokera 6 obrázků v galerii
Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.
A to jsem jen nakousl širokou paletu popkulturních odkazů. Skoro to vypadá, že studio zkouší vytvořit druhý Ready Player One, ovšem doplněný o LeBrona a Bugse Bunnyho.

Začneme trailerem, protože jinak byste mi následující text nejspíš nevěřili...

Budeme na chvíli předstírat, že Warneři v rámci budování filmových vesmírů v posledních letech hned dvakrát nepohořeli (myslím DCEU a roztěkaný MonsterVerse s Godzillou a Kongem). Myšlenka, že studio vezme celé své portfolio a využije ho pro nějakou velkolepou komediální ptákovinu, rozhodně není marná. Je to významná změna směru oproti jedničce, kde si tvůrci vystačili s mnohem prostším základem (kreslouni musí odehrát basket a unesou nejlepšího "lidského" hráče, aby měli šanci). Ve dvojce LeBron James nenaslouchá svému synkovi, ten se následně propadne do digitální reality a když se za ním James vydá, setká se s Al-G Rhythm (Don Cheadle), který mu slíbí navrátit syna, pokud vyhraje basketbalový zápas. Následně James putuje do světa kreslounů a po cestě prolétne kolem několika jiných světů, mimo jiné Západozemí z Hry o trůny. A to je jen první minuta traileru.

Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.

Pak už jedno cameo střídá druhé. Doslova. Jeden by chápal animované postavičky, ale že se u hrací plochy tlačí i Pennywise, Joker nebo cvoci z Mechanického pomeranče Stanleyho Kubricka, to už opravdu překvapí.

Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.
Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.
Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.

Tím výčet samozřejmě nekončí a na zmíněných obrázcích toho najdete mnohem více. Překvapí i pojetí, kdy je napřed James sám animovaný, aby se následně přešlo do slušivější hrané-3D animované formy. Ta rozhodně funguje o poznání lépe, než křečovitá animace použitá v letošním Tomovi a Jerrym (jehož uvedli také Warneři, takže je otázkou, zda se ve filmu nemihnou). Výsledek je každopádně... pozoruhodný, to je to slovo. Zápletka působí značně zprstuvycucaně, ale ta omáčka, ta má opravdu potenciál. I kdyby film samo o sobě vůbec nefungoval (a že to nebude mít ve stínu legendární jedničky jednoduché), množstvím cameo rolí spolehlivě zabaví.

Trailer - verze s CZ dabingem:

Jako výstražný praporek nicméně působí jméno režiséra, jímž je Malcolm D. Lee. Ten má na kontě několik nevýrazných černošských komediích a otřesnou parodii Scary Movie 5. Alespoň že mu z pozice výkonného producenta hlídá záda zkušený Justin Lin (série Rychle a zběsile).

Společnost Vertical Ent. optimisticky věří, že Space Jam: Nový začátek uvede do českých kin 15. července 2021. O den později snímek vyjde i v Americe, kde již nyní kina vesměs fungují a současně půjde na HBO Max.

Space Jam: Nový začátek | Foto: Warner Bros.
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články