19.7.2020, 13:00

HBO GO tipy na červenec 2020

HBO GO tipy na červenec 2020 11 obrázků v galerii
Moulin Rouge (2001) | Foto: 2001 20th Century Fox
Na jaké filmové pecky se můžete na HBO GO podívat v červenci?

Galaxy Quest (1999)

Snímek Deana Parisota je roztomilou dobrodružnou sci-fi komedií, která těží zejména z chytrého a zábavného parodování nejrůznějších filmových a televizních sci-fi fenoménů, v čele s kultovním Star Trekem. Kromě báječně sepsaného scénáře a velkolepé výpravy zdobí Galaxy Quest hlavně parádní herecké obsazení, jemuž vévodí Tim Allen, Sigourney Weaver a Alan Rickman.


Moulin Rouge (2001)

Audiovizuální mistrovské dílo Baze Luhrmanna (Austrálie) by se dalo označit za nejvýraznější a filmařsky nejopojnější moderní filmový muzikál. Tragickou lovestory režisér pojal jako strhující smršť barev, tanečních vystoupení a nápaditě aranžovaných populárních songů. V hlavních rolích excelují Nicole Kidman a Ewan McGregor.


Dokonalý trik (2006)

Mysteriózní thriller o soupeření dvou kouzelníků v podání Christiana Balea a Hugh Jackmana je jedním z klenotů v neskutečně nabušené filmografii geniálního scenáristy a režiséra Christophera Nolana. Dokonalý trik se sice nestal takovým hitem jako trilogie o Temném rytíři, Počátek nebo Dunkerk, i tak ho ale mnozí Nolanovi fanoušci řadí mezi režisérova nejpovedenější díla.


Malá Miss Sunshine (2006)

Nezávislá komediální road-movie vyprávějící o jedné (ne)obyčejné rodině, jejíž členové se potýkají s různými osobními problémy, které se pokusí vyřešit společným výletem, je neobyčejně milou, vtipnou a dojemnou podívanou, jejímž centrem jsou zajímavé postavy, které jsou skvěle obsazené (Greg Kinnear, Steve Carell, Paul Dano) a neméně dobře zahrané. Oceněno Oscarem za nejlepší původní scénář a nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Alan Arkin).


Ona (2013)

Neokázalá intimní sci-fi Spikea Jonzeho (V kůži Johna Malkoviche) je něžným přemýšlivým dramatem pohrávající si s myšlenkou, že v nedaleké budoucnosti by mohla nastat situace, kdy lidé budou navazovat hluboký citový vztah s umělou inteligencí. Provokativní a znepokojivý námět je ve filmu zpracován s velkou mírou lidskosti a pochopení a snímek samotný nevyznívá nijak technofóbně. V hlavních rolích oscarový Joaquin Phoenix a Scarlett Johansson.

Dříve recenzované: Ad Astra (2019) Horizont události (1997), Terminátor: Temný osud (2019)

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist